999 rezultate për

lartĂ

Rama: Shërbim konsullor online, i japim fund zvarritjeve dhe kostove të larta Kryeministri Rama ditën e sotme bëri thirrje se të gjithë shqiptarët që punojnë dhe jetojnë jashtë vendit mund të përdor
Raporti TIA: Shqipëria rënditet në vendin 83, korrupsioni në shifra të larta “Transparency International” ka publikuar raportin e vitit 2016 mbi nivelet e korrupsionit në botë. Në këtë analizë
Top 10 yjet më të paguar në Seria A (FOTO LAJM) Seriaq A nuk shquhet si një kampionat që është i mbushur me shumë yje, ndaj dhe pagat krahasuar me kampionate të tjera n
3 të rinj ngjisin dy majat më të larta në Vlorë, sfidojnë të ftohtin polar (FOTO) Shqipëria është "mbërthyer" prej disa ditësh nga një i ftohtë polar, i cili madje ka shkaktuar edhe 4 viktima. Gjithsesi
Beqja: Epidemia e gripit në nivele të larta Gjatë mbledhjes së Zyrës Operacionale për të monitoruar situatën, të mbledhur nga kryeministri Edi Rama, ministri Beqaj
Pema më jetëgjatë në botë gjendet prag zhdukjes Një nga pemët më jetëgjatësinë më të madhe në tokë, të cilat gjendeshin në Kaliforni, tani mund të zhduken për shkak të
Humbisni peshë falë këtij lëngu të rekomanduar nga shkenctarët japonezë Një studim i ri sugjeron se konsumimi i ujit të mbetur nga zierja e patateve të ëmbla mund të ndihmojë për të humbur kil
Thaçi pritet me nderime të larta në Maltë (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot nga presidentja e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, në Pallatin P
Ahmeti: Pensione më të larta dhe të sigurta Kreu i BDI-së Ali Ahmeti ka premtuar gjatë një takimi me banorët e Gradecit se ai dhe partia që ai përfaqëson do t’u sig
Berisha braktis komisionin për CEZ, Balla: Do ta sjell me polici (FOTO & VIDEO) Pas përplasjes së vazhdueshme me Taulant Ballën në Komisonin Hetimor për EZ, ish kryeministri ka lënë mbledhjen. Me
Keni frikë nga tërmetet? Ja pasojat në një shtëpi (VIDEO) Nëse nuk keni frikë nga tërmetet, atëherë video-ja në fjalë nuk do të përbënte problem. Në jo pak raste, pasojat nga tër
Linda Morina refuzon Arian Çanin: "Nuk ëndërroj për ty..." Linda Morina ose legjenda e Kosovës siç e thërret Çani, është ngjitur sot në “Zonë e Lirë”, nga ku ka çuar edhe më tej f
Këto janë profesionet me rrogat më të larta në Maqedoni Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave të Maqedonisë për pagat mesatare bruto në gusht të këtij viti, pagat
Ndërtesat më të larta në botë (FOTO LAJM) Ndërtesat më të larta në botë janë të shtrira rreth e rreth botës si për të treguar një lloj sfide mes shteteve dhe aftë
FJALIMI/ Rama-Vuçic, debat me tone të larta për Trepçen dhe Nehat Thaçin Rama dhe Vuçiç janë duke debatuar tani e njeri-tjetrin në Samitin e Beogradit në lidhje me minierën e Trepçes dhe arrest
Shqiptarët në USHT paguajnë tarifa 5 herë më të larta se normalja (FOTO) Qindra shqiptarë nga Lugina e Preshevës, Kosova dhe Shqipëria, detyrohen të paguajnë shuma tejet të larta për të ndjekur
Bella Hadid e pëson nga takat 15 cm të larta (VIDEO) Sa janë të bukura, janë edhe po aq të rrezikshme. Takat mund të tw tradhtojnë në çdo moment, madje ato kanë “turpëruar”
Të rinjtë kosovarë shpikin dorën protetike të printuar 3D (VIDEO) Kishin dëgjuar se protezat protetike kanë çmime të larta, nga 700 euro e më shumë, varësisht nga kualiteti i protezës.
Problemet me tiroiden shkaktojnë arrest kardiak Hulumtuesit shkencorë kanë zbuluar se njerëzit me nivele të hormoneve të tiroides më të larta se normalja janë 2.5 herë
Raporti i TIA-s: Korrupsioni në Shqipëri në nivelet më të larta Transparency International, në një raport të fundit ka nxjerr në pah të metat serioze në të gjitha hallkat e shtetit dhe
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.