999 rezultate për

lart

Kreditimi i ekonomisë, pse janë të larta normat e interesit Normat e interesit për kreditë shkojnë në linjë me riskun që bankat marrin përsipër kur japin para hua. Ndërsa norma
Zyrtari i lartë i SHBA-ve nuk takohet me Hashim Thaçin Zëvendës ndihmës sekretari amerikan për çështjet evropiane dhe euro-aziatike, Hoyt Brian Yee, i cili do të zhvillojë një
PD e ankimoi si anti-kushtetues, nis shqyrtimi i ligjit për KLGJ dhe KLP Gjykata Kushtetuese ka nisur shqyrtimin e kërkesës së PD për ligjin për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit, KLGJ, dhe Këshi
Zbardhet vendimi i Gjykatës Kushtetuese për kërkesën e Aldo Bares Gjykata Kushtetuese ka zbardhur ditën e sotme vendimin e 8 shkurtit për Aldo Baren. Kushtetuesja ka vendosur që të k
Zyrtari i lartë amerikan: Nuk ka prova që implikojnë Gylen me grushtin e shtetit në Turqi Devin Nunes, Kryetari i Komitetit të Inteligjencës i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në in
Leskaj: Marrëdhëniet KLSH-Komision duhet të kalojnë në fazë të re Në prezantimin e marrëdhënieve Kontrolli i Lartë i Shtetit-Parlament, kryetari Bujar Leskaj theksoi marrëdhëniet e mira
Merkel merr vlerësimin më të lartë nga Muzeu Amerikan i Holokaustit Për përpjekjet e saj për të promovuar kujtimin e Holokaustit në Gjermani, muzeu Amerikan Përkujtimor i Holokaustit do t’
PAMJE TË RRALLA/ Ushtarët e UÇK-së vrasin oficerin e lartë rus (VIDEO) Një oficer rus dhe 11 ushtarë serbë kishin mbetur të vrarë nga forcat e UÇK-së në Koshare gjatë tentativës për t'i vënë
Shtatë politikanët e lartë që provuan burgun gjatë 25 viteve të fundit (FOTO LAJM) Spiro Ksera ishte politikani i fundit i lartë që provonte prangat. Në 25 vitet e fundit janë edhe shtatë zyrtarë të tjer
Juve mbretëron në Europë, ja 10 ekipet me mesataren më të lart të pikëve (FOTO) Juventus po zhvillon një tjetër sezon të jashtëzakonshëm, duke qenë shumë pranë titullit të 6-të radhazi në Seria A, por
Methju Nimic: Maqedonia po sjell rrezik të lartë "Jam i shqetësuar për gjendjen në Maqedoni. Atë që mund të theksoj në këtë moment është se gjendja po sjell një rrezik t
Incidenti me parashutë në Vlorë, rrëfehet burri i të lënduarës: Ishim lart kur.....(VIDEO) Sot rreth orës 13:30 gjatë zhvillimit të aktivitetit të hedhjes me parashutë në Kaninë një vajzë është dëmtuar gjatë ulj
Fotografitë më spektakolare të paprekura nga fotoshopi (FOTO LAJM) Natyra dhe qeniet njerëzore janë artistë të mëdhenj që kur bashkojnë forcat mund të prodhojnë kryevepra të pa para ndonj
Tenton arratisjen nga burgu, shqiptari thyen shtyllën kurrizore pasi bie nga 10 metra lartësi Policia italiane bën me dije se ka vënë në pranga italianin e arratisur nga burgu i Frosinone në provincën e Casertas.
Farka, vendi ku bashkëjetojnë super të pasurit me të varfërit Cilat janë rajonet me pabarazinë më të madhe në vend, ato më të pasurat, më të varfrat. Një publikim i përbashkët i B
Ankthi mund të jetë shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Elidon Kotorri, i dënuari me 25 vjet burg ka një mesazh për Nishanin “Kam kryer 21 vite burg e kërkoj që ato vite që më kanë mbetur t’i kryej në një burg të sigurisë së ulët”. Kështu sh
Kush janë "Tigrat" dhe "Ujqërit" me te cilët Gruevski kërcënon Ahmetin dhe Zaevin (FOTO LAJM) Ndërkohë që Maqedonia vijon të mos ketë ende një qeveri edhe pse kanë kaluar disa muaj nga zhvillimi i zgjedhjeve, media
Svilanoviç: Niveli më i lartë i integrimit ekonomik rajonal mund të ndihmojë ekonomitë e çdo vendi Këshilli Bashkëpunimit Rajonal organizon takimin e tretë për Koordinimin e Donatorëve në Ballkanin Perëndimor. "Për t
Pas kualifikimit, ja shuma që fiton Juventusi nga Liga e Kampionëve Kulifikimi për në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve është në lajm i mirë jo vetëm në plasnin sportiv për Juventusin, po
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}