999 rezultate për

larjes

OKB: 74 milionë arabë përballë mungesës së larjes së duarve Rreth 74 milionë persona në rajonet arabe, të varfra në burime ujore, janë në rrezik të kontraktimit të COVID-19 për shk
QKUK: Përveç larjes së duarve dhe maskave, të ndërrohen edhe rrobat pasi të jeni kthyer në shtëpi Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka dal me një apel të ri lidhur me situatën e krijuar për pandeminë Koronavirus.Në
Fotografi të rezultatit pas larjes së duarve, dezinfektuesi jo aq efektiv sa mendohej (FOTO LAJM) Mund të jetë e vështirë të ndryshoni mënyrën se si keni bërë diçka deri më tani dhe papritur ta ndryshoni. Të gjithë
Vëmë bast se i lani duart gabim. Gabime që duhen evituar gjatë larjes së duarve Larja e duarve sapo hyjmë në shtëpi është diçka që duhet kthyer patjetër në rutinë. Mjafton të mendojmë me sa objekte ap
Njihuni me Felix, maçokun që i mbijetoi larjes në lavatriçe Për të shpëtuar jetën e maçokut, i cili ishte ngatërruar me rrobat e palara u mblodhën 10 mijë dollarë donacione. Apel
E dini pse ju rrudhen gishtat pas larjes? Njerëzit vënë re se pas një larjeje të gjatë relaksuese ose një notimi freskues në pishinë, gishtat dhe këmbët tuaja rru
I 'zhdukur' që nga lajmi i para-infarktit, reagon Rama: O pika që s'ju bie Edi Rama prej katër ditësh nuk është prononcuar në mediat dhe as në kanalin e tij ERTV në Facebook. Kujtojmë që po p
Mos i prishni kot, kaq herë mund t’i vishni rrobat para larjes Të gjithëve na ndodh t’i lajmë rrobat me një herë të veshur dhe rezultati përkthehet në pirgje me ndërresa që presin të
Çfarë ndodh nëse shtoni piper të zi në lavatriçe Të lash rrobat e bardha duket të jetë gjëja më e thjeshtë në botë, mjafton thjesht të hedhësh detergjentin dhe të zgjedh
Nuk është njëlloj efekti i larjes në mëngjes dhe në mbrëmje Pastrimi në mbrëmje me atë të mëngjesit, kanë dallime të mëdha! Ekspertët kanë zbuluar ndikimin e këtyre dy kohëve në f
PSP zbuloi bankën e larjes së parave të autostradave Destinacioni ekzotik i njohur si parajsa e tatimeve është shteti ishull ku ka arritur hetimi i PSP, duke ndjekur paratë
50-vjeçarja sfidon vajzat e reja në temperatura -40 gradë (FOTO LAJM) Liu Yelin ka pozuar krenare në sipërfaqen e ngrirë të liqenit Baikal të Rusisë, pasi ende preferon të veshë kostume të l
Restoranti ku mund të paguhet përmes larjes së enëve Mysafirët që nuk kanë para të paguajnë për ushqimin dhe pijet, në një restorant në Tokio të Japonisë, mund të lajnë enët
Pastrojeni lavatriçen tuaj kaq thjeshtë Mirëmbajtja preventive zgjat dukshëm jetën e makinës suaj të rrobave. Pas larjes së rrobave ajo ka aromë të pakëndshm
Maja të thata flokësh? Ja 5 mënyra se si t’i rregulloni në mënyrë natyrale Kur jeton në qytet, i zhytur në trafik dhe stres, flokët janë të parët që e vuajnë. Ato janë në kontakt të drejtpërd
Gabimet që duhet të shmangni gjatë larjes së dhëmbëve (VIDEO) Një buzëqeshje shndritëse është ëndrra e të gjithëve. Mundohemi çdo ditë të kujdesemi për dhëmbët por si duket gaboh
Si të zbardhni rrobat me një produkt të thjeshtë Pastrimi i rrobave është një ndër punët më të bezdisshmë për shumë persona. Shumica e njerëzve e konsiderojnë një punë t
A duhet të futeni në ujë pasi keni ngrënë? Të gjithë ato që janë me pushime duhet të bëjnë kujdes që të mos futen direkt pasi të hanë në ujë pasi mund të rrezikojn
Veriu i Kosovës arenë e larjes së hesapeve të grupeve kriminale Në veriun e Kosovës javët e fundit janë shënuar konflikte të armatosura në mes të grupeve të ndryshme kriminale, e madje
Floriana Garo pas "larjes së hesapeve" me Olti Currin Pas përplasjes që pati në Facebook, Floriana Garo është shfaqur duke pirë një kafe me kolegët dhe njëkohësisht miqtë e s