999 rezultate për

larguan

Koxias: Çamët nuk i dëbuam, u larguan me dëshirën e tyre nga Greqia Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Koxias, i ftuar në "5 pyetje nga Babaramo" në televizionin "Report Tv", është shpreh
8 yjet që u larguan nga Bayerni, por më pas dështuan (FOTO LAJM) Bayerni i Mynihut është një ndër skuadrat më të mëdha në Europë, dhe të bëhesh pjesë e saj do të thotë që je një lojtar
Skandal, në fjalimin e Trump përjashtohen myslimanët (VIDEO) Një skandal i vërtetë mund të cilësohet ky moment i fokusuar nga ana e mediave botërore. Donald Trump, kandidat për p
Zaev: “24 dhjetori” do të kujtohet si dita kur Gruevski shkeli demokracinë (VIDEO) "Po e kthejmë lumturinë në vend askush nuk mund të na ndal. Vullneti i qytetarëve do të jetë vendimtar. 24 dhjetori do t
Momente frikë për Icardin, grabitet nga dy hajdutë Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, nuk po përjeton një moment pozitiv me Interin në fushë, por edhe jashtë saj ka jo pak
Në dy vjet, 28 deputetë u larguan nga parlamenti Me vullnet të lirë, për vendime politike apo të arrestuar për krime serioze, dhjetëra deputetë janë larguar nga parlamen
PSEUDONIMET/ Kush janë zyrtarët spiunë që u larguan pas zbulimit të dosjeve? Viron Bezhani është djali i Nazif Bezhanit, i cili ka qenë kryetar i Komisionit të Verifikimit të Zyrtarëve të Lartë për
Ja çfarë thonë shqiptarët që u larguan nga Kumanova drejt Kosovës (VIDEO) Tensionimi i gjendjes në Kumanovë ka shtyrë qytetarët që të kalojnë në Kosovë për shkak të sigurisë. Ata thonë se kanë a
15 fytyrat e reja te Real-Barça (FOTO LAJM) Klasikja e kësaj të shtune do të jetë një takim shumë special për disa prej futbollistëve të Real Madrid dhe Barcelonës,
"Policët" grabisin argjendarinë në Tiranë Dy persona të veshur si policë grabitën para ditën e sotme një argjendari pranë Gjykatës së Tiranës. Sipas policisë au
Milan-Taarabt, futbollisti nesër në Milano U fol për një dështim të kalimit të Adel Taarabt tek Milan, por nuk është e vërtetë. Lojari maroken i QPR, i huazuar tek
Ja tre arsyet që larguan Mourinho-n (FOTO LAJM) Marrëdhënia mes Jose Mourinhos dhe Real Madrid nuk ka qënë kurrë e lehtë. Tekniku portugez në tre vjen me madrilenët fit
Gazetari: Fergusonin e larguan pronarët Tërheqja nga drejtimi i Manchester United pas 27 vitesh plot lavdi e trofe e Sir Alex Ferguson ka marrë një drejtim tjet
Qyteza që qëndroi nën ujë për 25 vjet (FOTO-LAJM) Qyteza që shihni në foto qëndroi nën ujë për gati 25 vjet, por gradualisht, nisi të dilte sërish në pah. Dikur një fshat
Spahiu: Ta largojmë "komunistin e fundit" Në kuvendin me studente nga Tirana dhe Prishtina, Aleanca Kuqezi shpalli sot platformën për rinovimin e politikës shqipt
Përveç krizës, grekët i ka kap edhe pesimizmi Shumë grekë, veçanërisht mjekë dhe specialistë në teknologjinë e informacionit, po largohen nga Greqia drejt Gjermanisë
Kinë, vriten tre ushtarë pasi u larguan nga detyra Tre ushtarë kinezë janë vrarë nga kolegët e tyre, pasi kishin braktisur detyrën. Ndërsa një ushtar i katërt që ishte lar
Der Spiegel: Zgjedhjet larguan Shqipërinë nga BE “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim të veçantë Shqipërisë. Revista gjermane ka shkruar për Shqipërinë dhe problemeve