E FUNDIT/ Zhbllokohet derbi i Madridit (VIDEO)
999 rezultate për

lapidari

Ngrihet lapidari në nder të terroristit të vrarë pasi sulmoi policinë Në Bularat është ngritur një lapidar, pikërisht në vendin ku është vrarë Kostandinos Kacifas. Herët në mëngjes kanë
Arrestohet dy persona duke vjedhur lapidarin e UÇK-së Në fshatin Hamidi të komunës së Obiliqit ka ndodhur një gjë jo fort e zakonshme. Policia ka arrestuar dy persona, të
Fëmijët e kanë dëmtuar lapidarin në Malishevë Dje në fshatin Berishë të Malishevës, është dëmtuar lapidari i dëshmorëve. Kryetari i fshatit Berishë, sot ka sqaruar
Konflikt i armatosur në Bllacë të Suharekës, një i plagosur Policia nga rajoni i Prizrenit ka njoftuar se tek Lapidari i Dëshmorëve në fshatin Bllacë ka ndodhur një tentativë për
Thaçi: Lapidari i UÇPMB-së te mbesë mesim për liderët e Luginës së Preshevës Lapidari i UÇPMB-së nË Preshvë te mbesë mësim dhe shkollë për liderët atje. Apeli im është shumë i qartë për Preshevën,
Policia përkujtohet 4-vjetori e rënies së Heroit Enver Zymeri Policia e Kosovës përkujton katër vjetorin e rënies së heroit të Kosovës Enver Zymeri. Polici i njësive special Enver Zy
OVL UÇK: Të kthehet lapidari në Preshevë Kryetari i OVL-së së UÇPMB-së në Preshevë Nazmi Hajredini ka thënë se gjendja e veteranëve të luftës është e mjerueshme.
Rama do të vendosë lule para lapidarit të hequr në Preshevë Kryeministri Edi Rama do të vizitojë gjatë ditës së nesërme Luginën e Preshevës, për herë të parë si shef i qeverisë shq
Sllupçani akoma pret për "lapidarin" e premtuar! Liderët politik nuk mungojnë nëpër festime, ceremoni e mitingje, atëherë kur duhen thënë fjalë të mëdha dhe premtime por
Angelov: Shqiptarët po punojnë për Shqipërinë e Madhe Kryetari i partisë "Dinjiteti", Stojançe Angelov, ka vlerësuar sot se shqiptarët po punojnë në krijimin e Shqipërisë së
Heqja e lapidarit, liderët e Luginës në takim me OSBE Përfaqësuesit e partive shqiptare të Luginës së Preshevës do të takojnë sot komisionarin e lartë për pakica kombëtare pr
"Shvercerat" e presin Daçiq me flamur gjigand Tifo-grupi i njohur nga Shkupi, "Shvercerat", e kanë pritur dhe përcjellur kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq me një f
Heqja e lapidarit, Presheva në protestë Me mijëra qytetarë kanë marrë pjesë sot në protestën paqësore kundër heqjes së lapidarit më emrat e dëshmorëve shqiptarë
Heqja e lapidarit, OVL: Tirana dhe Prishtina të reagojë Heqjen e laoidarit, organizatat e dala nga lufta e Kosovës e kanë konsideruar si vazhdimësi të politikës serbe të presio
Heqja e lapidarit, akt fashist Heqja e lapidarit të të rënëve të Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc (UÇPMB) nga ana e policisë serb
Kërcënon Daçiq: Do të reagojmë ashpër ndaj trazirave eventuale në Preshevë Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar sot për televizionin B92 se nuk ka pyetur askënd nga komuniteti ndërkom
Heqja e lapidarit, AK: Berisha, bëhu burrë dhe reago për Preshevën Aleanca Kuq e Zi e ka dënuar aktin e xhandarmerisë serbe, për heqjen e lapidarit të dëshmoreve të UÇPMB-së në Preshevë.
Ish komandanti i UÇPMB-së: Faleminderit Serbi! Sot është ditë historike për Luginë e Preshevës. Për këtë duhet ta falënderoj shtetin e Serbisë. Lugina e Preshevës nga
Ambasadori i Shqipërisë në Serbi vizitë në Preshevë Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Shpëtim Çaushi ishte sot në Preshevë për të biseduar me përfaqësuesit e partive shqipt
BDI: Heqja e lapidarit akt "Millosheviçian" Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI dënoo sot aktin e Qeverisë së Serbisë për të hequr lapidarin e dëshmorëve nga she