999 rezultate për

lanka

MAQEDONI/ 1321 raste të reja, 433 të shëruar dhe 23 të vdekur Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3836 testime të realizuara, 1321 persona kanë rezultu
Pas sulmit me 250 viktima, shpallet fituesi i zgjedhjeve paqësore në Sri Lanka Ish-ministri i Mbrojtjes Gotabaya Rajapaksa, do të jetë presidenti i ri i Sri-Lankës. Ai garonte përballë Sajith Premada
Dasmë në Maldive dhe Sri Lanka, martohet fotografi i VIP-ave shqiptar (FOTO LAJM) Ai ka qenë prezent në shumë dasma të VIP-ave për të fotografuar momentet e tyre më të bukura, ndërsa së fundmi Norik Uka
Gjendje e jashtëzakonshme në Sri Lanka, dyshimet e para Autoritetet e Sri-Lankës e kanë shpallur të hënën gjendjen emergjente në tërë vendin pas tetë sulmeve të përgjakshme që
Tre nga 290 viktimat e sulmit në Sri Lanka janë fëmijët e miliarderit danez Tragjedia e rëndë e ndodhur pak ditë më parë në Sri Lanka u mori jetën të paktën 290 personave dhe 500 të tjerë mbetën
Sulmet në Sri Lanka ishin paralajmëruar dy javë më parë Zëdhënësi i kabinetit qeveritar të Shri Lankas, Rajitha Senaratne, gjatë një konference për gazetarë të hënën tha se qev
Shkon në 207 numri i vitkimave në Sri Lanka, në kisha e hotele pati 8 shpërthime MWngjesin e sotëm Pashkët janë përgjakur në Sri Lanka. Në këtë vend raportohet se ka patur 8 shpërthime bombash që kanë
Përgjaken Pashkët në Sri Lanka, shpërthimet në kisha u marrin jetën mbi 100 besimtarëve E diela e Pashkëve është përgjakur në Sri Lanka, si pasojë e 6 shpërthimeve në tri kisha dhe në dy hotele. BBC raport
Plas grushti në parlament, deputetët zihen si rrugaçë (VIDEO) Ky është momenti kur parlamenti në Sri Lanka kthehet në arenë boksi me deputetëve. Mësohet nga mediat se një deputet
Këngëtarja e famshme gjendet e pajetë, u masakrua me gërshërë (FOTO LAJM) Një këngëtare e famshme në Sri Lanka është gjetur e vrarë në shtëpinë e saj në Panadura. Vdekja e Priyani Jayasinghe u k
Në këtë qytet nuk lejohet përdorimi i rrjeteve sociale Qeveria e qytetit të Sri Lanka në Azinë Jugore ka vendosur mbylljen e rrjeteve sociale si Facebook, WhatsApp, Instagram
Lirohet serbja e dyshuar për krime lufte në Kosovë Prokuroria Speciale e Kosovës e ka liruar nga akuzat Milanka Terziqin (63), e cila para rreth 10 ditësh është arrestuar
Lirohet serbja e dyshuar për krime lufte në Kosovë Prokuroria Speciale e Kosovës e ka liruar nga akuzat Milanka Terziqin (63), e cila para rreth 10 ditësh është arrestuar
Zaev nga Kriva Pallanka : Ndërtojmë perspektiva për brezat e ardhshëm Lideri i LSDM-së Zoran Zaev së bashku me anëtarë të partisë së tij dhe kandidatin për kryetar të komunës Borjanço Micevs
Gjilani, Vitia, Kumanova dhe Kriva Palanka konkurrojnë në BE me projekte të përbashkëta komunitare Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe atë
Sri Lanka thyen rekordin botëror me pemën më të lartë të Krishtlindjeve (FOTO LAJM) Sri Lanka konfirmoi sot se ka thyer rekordin me pemën artificiale të Krishtlindjesh më të lartë në botë, pavarësisht von
Policia maqedonase zbulon gjashtë emigrantë ilegalë Ministria e Punëve të Brendëshme e Maqedonisë, njofton se në fshatin Vaksincë të Kumanovës, ka zbuluar gjashtë emigrantë
Vëllai shembullor refuzon Premier Ligën për shkak të motrës Nikola Vlasiq, talenti i Hajduk Splitit, ka refuzuar një ofertë prej 10 milionë eurosh nga një klub i panjohur i Premier
Maqedonia e pret Vitin e Ri me temperatura nën zero Mavrova dhe Berova mbajne rekordin e temperaturave me te uleta ne kete dite te fundit te vitit 2015. Mengjesin e sotem t
Kriva Pallanka me një xhami shumë të bukur dikur (FOTO LAJM) Dje n mbrëmje, banorë ortodoksë të Kriva Pallankës sulmuan dhe shkatërruar xhaminë e vette në këtë qytet, ndërsa vite më