999 rezultate për

lame

Sela, Gashi dhe Kasami nuk shkojnë në takimin e thirrur nga Ahmeti Dy liderët e koalicionit ASH-Alternativa, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi nuk do të marrin pjesë në takimin e sotëm të part
Përvjetori i Marrëveshjes së Ohrit, partitë shqiptare në Maqedoni pritet të ulen në një tryezë Të enjten e 13 gushtit kur bëhen 19 vite nga Marrëveshja e Ohrit, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahme
LSDM: Me BDI-në kemi rënë dakord për disa pika LSDM ka deklaruar se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë s
LVV i kërkon bashkëpunim PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti Drejtori i Zyrës për Komunikim në Partinë Demokratike të Kosovës, Bashmir Xhemaj, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje i ka
Del fotoja, ku po i kalon pushimet Taulant Balla (FOTO LAJM) Pendemia e COVID-19 ka penalizuar planet e shqiptarëve për të pushuar jashtë vendit. Pas mbylljes së sesionit parlam
Kryemadhi: As PS e 1998 nuk e ndryshoi Kushtetutën në mënyrë të njëanshme Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ndërsa foli për zhvillimet e fundit politike, në lidhje me ndryshimet kushtetues, që
Hajdari "shpërthen" ndaj përfaqësuesve të Këshillit Politik: Nuk është hera e parë që ndodh Anëtarja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik, Rudina Hajdari, ka dërguar një e-mail në drejim të këshillit, ku
BDI dhe Koalicioni "MUNDEMI" krijojnë shumicën parlamentare TV21 Maqedoni mëson se kanë filluar formalisht bisedimet në mes të partive fituese në zgjedhjet parlamentare të 15 korri
Gjermania paralajmëron Ramën: "JO" ndryshimeve në Kushtetutë pa Opozitën jashtë Parlamentit Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë në Grupin
LISTA/ Mjekë, shkrimtarë e emra të njohur, emrat e propozuar nga demokratët për deputetë Dega më e madhe e demokratëve, Tirana ka propozuar edhe numrin më të lartë të kandidatëve për deputetë. Ajo që bie në
Certifikohen rezultatet, shqiptarët me 32 mandate në Kuvendin e Maqedonisë Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15
Zyrtarizohen rezultatet zgjedhore, shqiptarët me 32 mandate në Maqedoninë e Veriut Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ne Maqedoninë e Veriut ka miratuar vendimin për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgje
Shtrohet tek Infektivi kryetari i parlamentit në Maqedoninë e Veriut Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është shtruar të premten në Klinikën e Sëmundjeve Infektiv
Parlamenti rrëzoi dekretin e Metës, PD tregon synimin e fshehtë të Ramës PD ka reaguar ashpër pas ndryshimit të ligjit për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Ka qenë sekretari i PD-së pë
Rama ua thotë troç Bashës e Monikës: Me apo pa ju, Parlamenti vendos! Kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të presë Opozitën e Bashkuar për të renë dakord në lidhje me listat e hapura dhe h
Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Hajdari: Të hapen 100 përqind listat! Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për ditën e sotme e thirrur pas firmosje së marrëveshjes nga opozita parlamen
Rama thirrje Bashës: Mos bojkoto Këshillin Politik Ditën e djeshme opozita ra dakord që të firmoste votimin e marrëveshjes së arritur më 5 qershor mes të gjithë palëve pol
Do të votohet "5 qershori", arrihet marrëveshja mes Ramës dhe opozitës parlamentare Ditën e sotme është arritur marrëveshja për Reformën Zgjedhore mes kryeministrit Edi Rama dhe opozitës parlamentare.
Zbardhet marrëveshja që do të firmoset sot nga kryeministri dhe opozita e re Ditën e sotme Rama i shoqëruar nga kryetari i grupit parlamentar në PS Taulant Balla, po zhvillojnë një takim me 3 kryet
Menjëherë pas takimit me Kim, Rama bën lëvizjen e papritur Pas takimit të Ramës me ambasadoren amerikane Yuri Kim, kryeministri ka bërë një lëvizje të pa paralajmëruar. Kryemin