999 rezultate për

lakra

Si të mbrohemi nga virozat me ushqim? Harroni mishin dhe peshkun Gjatë stinës së vjeshtës temperaturat fillojnë të ulen dhe shirat janë më prezente. Njerëzit fillojnë të jenë më të lodh
Nga e dashura e Billës, tek ish-Miss Skrapari: Bukuroshet që nxorrën para pritës të dashurit e tyre Adiola Lakra nuk është e vetmja vajzë që ka 27-vjeçarja që u bë e njohur për publikun shqiptar si kurthi i Hekuran Bill
Nga e dashura e Billës, tek ish-Miss Skrapari: Bukuroshet që nxorrën para pritës të dashurit e tyre Adiola Lakra nuk është e vetmja vajzë që ka 27-vjeçarja që u bë e njohur për publikun shqiptar si kurthi i Hekuran Bill
3 produkte ushqimore që duhet t'i shmangni për të mirën e shëndetit tuaj Një problem shumë i madh për të gjithë konsumatorët shqiptarë është pa dyshim siguria e ushqimeve. Por çfarë duhet të ke
Hysni Kapo: Në Teatër ka njerëz me lakra në kokë Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së pranë Arkivit Qëndror të Shte
Asnjëherë mos hani lakra turshi nëse vuani nga këto sëmundje Naturologu Georgije Nazarov paralajmëron për efektin e mundshëm të dëmshëm për shkak të mënyrës së përpunimit të kësaj p
Çfarë duhet të hani në dhjetor, më të shëndetshmet e stinës Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e
Lakra e kuqe ka vlera të mëdha ushqyese Ekzistojnë mbi 300 lloje të lakrave, që rriten në vende të ndryshme. Ne mesin e tyre, ne vendin tonë zakonisht rritet la
Lakra, e dobishme ndaj shumë problemeve shëndetësore Lakra ka pothuajse 40 kalori për 100 gram, por përmban sasi të konsiderueshme të fosforit, kalciumit, kaliumit dhe squfu
Lakra ndihmon kundër problemeve të shumta shëndetësore Lakra ka pothuajse 40 kalori për 100 gram, por përmban sasi të konsiderueshme të fosforit, kalciumit, kaliumit dhe squfu
Lakra ndihmon kundër problemeve të shumta shëndetësore Lakra ka pothuajse 40 kalori për 100 gram, por përmban sasi të konsiderueshme të fosforit, kalciumit, kaliumit dhe squfu
Lulelakra, mbreti i perimeve për kurimin e shëndetit mendor Studimet më të fundit kanë treguar se ushqimet që shumë nga ne blejmë çdo ditë kanë po aq shumë përfitime shëndetësore s
Këshillat më të mençura për dhëmbë të bardhë: Perime dhe ujë! Për të pasur dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm, vëmëndje të madhe nuk mund ti kushtojmë vetëm larjes por edhe ushqimit
12 ushqime që nxisin trurin dhe kujtesën Këto janë ato 12 ushqime: 1. Bajamet – Rrisin fluksin e gjakut në tru. 2. Boronica – Përmirëson të mësuarit dhe aftë
Arsyeja pse lakra e kuqe është shumë e nevojshme gjatë shtatzanisë Gjatë shtatzënisë është e rëndësishme që të mbani një dietë me ushqime të kuqe dhe blu. Ato janë të pasura në antocianin
Fruta dhe ujë për dhëmbë të bardhë Për të pasur dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm, vëmëndje të madhe nuk mund ti kushtojmë vetëm larjes por edhe ushqimit
Lakra, e dobishme ndaj shumë problemeve shëndetësore Lakra ka pothuajse 40 kalori për 100 gram, por përmban sasi të konsiderueshme të fosforit, kalciumit, kaliumit dhe squfu
Këto janë vetitë shëruese të lakrës turshi Aftësia shëruese e lakrës turshi tejkalon shumë bimë medicinale të njohura. 100g të lakrës turshi përmban rreth 20 mg të
Arsyeja pse lakra e kuqe është shumë e nevojshme gjatë shtatzanisë Gjatë shtatzënisë është e rëndësishme që të mbani një dietë me ushqime të kuqe dhe blu. Ato janë të pasura në antocianin
Zeka sulmon Thacin: Nëse ke mbjellë lakra, mos prit të vjelësh patate! Deklarata e ditës së djeshme nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili kritikoi ndërkombëtarët, pasi sipas tij nuk