999 rezultate për

lajpcig

Formacionet zyrtare Leipzig-Atletico Madrid Do të startojë në orën 21:00, në “Estadio Jose Alvalade” të Lisbonës, sfida çerekfinale e Ligës së Kampionëve mes Leipz
E bujshmë nga Bild: Rashica ka arritur akordin paraprak me Leipzig Një lajm i bujshëm ka qarkualluar ditën e sotme në median prestigjioz gjermane "Bild". Milot Rashica ka arritur akor
Formacionet zyrtare Leipzig-Tottenham, Mourinho me mungesa të mëdha Do të startojë në orën 21:00, sfida e kthimit mes Lajpcigut dhe Totenhemit e vlefshme për raundin e 1/8-ve të Ligës së K
Super Lajpcigut, me plot spektakël përmbys Dortmundin Borusia humbet në shtëpi kundër Lajpcigut 2-3, por mbetet në krye të klasifikimit. Në ditën e fitores me “5 yje” të Baje
Kur Leipzigu refuzonte blerjen e Vardy-it Sulmuesi i Leicester, Vardy është një ndër personazhet e sezonit në Angli, por edhe jashtë saj, pasi është bërë simboli
Stefan Troebst emërohet Konsull Nderi i Kosovës në Gjemani Enver Hoxhaj, Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës ka emëruar sot Konsull Nderi të Republikës së Kosovës në Lajpcig t
Panairi i Lajpcigut, Ura e Shpresës për Letërsinë Shqipe Në Leipziger Buchmesse 2012 u prezantuan letërsi dhe autorë shqiptarë dhe u fol 3 orë në gjuhën shqipe Parafjalë N