999 rezultate për

lagarde

"Prusjane e veshur me Chanel", kush është presidentja e Bankës Qendrore Europiane Christine Lagarde njihet si drejtuese e FMN nga e gjithë bota. Fjala e saj ka peshë, qoftë për krizën e Greqisë apo për
Super skandali/ Drejtoresha e FMN-së ka shpërdoruar në mënyrë të "paparë" fondet publike Një gjykatë franceze ka shpallur fajtore shefen e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde, për neglizhencë dhe sh
Christine Lagarde fiton edhe një mandat në krye të FMN’së Christine Lagarde, ish ministrja e financave në Francë ka fituar edhe një mandat tjetër pesë vjeçar në krye të Fondit Mo
FMN shpreh gatishmërinë për të ndihmuar Greqinë FMN është e gatshme që të ndihmojë Greqinë. Lidhur me këtë çështje është shprehur drejtoresha e FMN-së, Christine Lagard
Lagarde: Rreziqet financiare janë shtuar, duhet më shumë punë Për Christine Lagarde, rimëkëmbja e ekonomisë nuk mjafton për të sjellë rënien e papunësisë. Shefja e përgjithshme e FMN
Lagarde: Probleme serioze për ekonominë botërore Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, ka paralajmëruar probleme serioze për ekonominë globale, nëse limiti i borxhit sht
Gjykata vendos të mos e hetojë Lagarde Christinë Largarde eviton hapjen e hetimeve formale kundër saj e për rrjedhojë largon dhe perspektivën e dorëheqjes si n
Lagarde, paraqitet në gjykat Drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar, francezja Christine Lagarde, u paraqit sot përpara Gjykatës së Drejtësisë të
Lagarde: Ekonomia e Britanisë po përkeqësohet Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde paralajmëroi se shëndeti i ekonomisë britanike po përkeqësohet.
Kontroll në apartamentin e shefes së FMN-së Apartamenti i shefes së Fondit Monetar Ndërkombëtarë, Christine Lagarde në Paris është boshatisur nga policia e Francës,
FMN kërkon uljen e papunësisë Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde ka kërkuar sot nga vendet e eurozonës se ata nuk duhet të sakrif
Kriza e borxheve, FMN mbështet BQE-në Shefja e FMN-së Kristine Lagarde ka përshëndetur planin e presidentit të Bankës Qëndrore Evropiane për të blerë bonot e
Egjpti kërkon ndihmë nga FMN Egjipti ka kërkuar 4.8 miliardë dollarë kredi nga Fondi Monetar Ndërkombëtar, gjatë qëndrimit në Kajro të shefes së FMN-
Eurozona, Lagarde: Masa të reja brenda tre muajve Drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde duke ju referuar sinjaleve të tregjeve është shprehur se ek
Grekët inatosen me Lagarde Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde është detyruar të sqarojë grekët në lidhje me një qëndrim të ash
Lagarde: Monti, një njeri që ka bërë një revolucion Drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar intervistë mbi krizën ekonomike në Evropë në “The Guardian” ka vlerësuar punën
Lagarde kërkon angazhim për kalimin e krizës së borxheve Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristine Lagarde, i bën thirrje vendeve të Eurozonës të ndjejnë më tepër detyrim p
Lagarde: Borxhi dhe papunësia në nivele të larta Kryetarja e FMN-së, Christine Lagarde e shikon rimëkëmbjen e ekonomisë së Europës të ngadaltë ndërsa sugjeroi se ulja e
Lagarde: Bota po largohet nga gremina financiare Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Christin Lagarde është shprehur optimiste në lidhje me krizën ekonomike që p
Lagarde kërkon më shumë reforma ekonomike Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristinë Lagarde ka kërkuar ndërmarrjen e më shumë reformave nga ana e vendeve anë