999 rezultate për

lĂnda

Stuhi bore pas një dekade në Holandë, mbyllen shkollat dhe qendrat e vaksinimit Stuhia “Darcy” ka përfshirë të gjithë Evropën Veriore, duke mbuluar Mbretërinë e Bashkuar, Holandën dhe Gjermaninë në dë
Zelanda e Re drejt mbylljes së kufijve gjatë gjithë vitit 2021 Zelanda e Re ka të ngjarë të mbajë kufijtë e saj të mbyllur për turistët për pjesën tjetër të vitit, deklaroi kryeminist
Holanda hyn në shtetrrethim, masa më e rreptë e marrë deri më tani Holanda hyri mbrëmjen e djeshme në fazën më të ashpër të kufizimeve mdaj koronavirusit deri tani duke vendosur një shtet
Vjehrra festoi ditëlindjen, urimi publik i Dua Lipës nuk mungoi (FOTO LAJM) Pas lidhjes me Anwar Hadid, Dua Lipa është bërë pjesë e pandarë e familjes së tij. Ata kalojnë një pjesë të mirë të kohë
20 vite më parë! Aurela publikon foton e veçantë nga Holanda krah Lulzim Bashës (FOTO LAJM) Si rrallë herë më parë bashkëshortja e liderit demokrat Lulzim Basha ka postuar një foto të shumë viteve më parë. Bëh
Mos e humbisni: Supergoli i javës vjen nga Holanda (VIDEO) Nuk do të harrohet lehtë goli i pësuar nga Etrit Berisha ndaj Kazakistanit nga mesfusha, një gol po thuaj identik u shën
Holanda futet në izolim për pesë javë Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, tha se vendi i tij do të futet në izolim për pesë javë, për të frenuar përhapjen e
Si është jeta në Finlandë, aty ku qeveria dhe të gjitha partitë drejtohen nga gratë Finlanda u komentua gjatë një vit më parë, kur 34-vjeçarja Sanna Marin u bë kryeministrja më e re në botë. Por kjo nuk i
Rama zbulon pse Holanda i thotë "JO" Shqipërisë për negociatat I ftuar në PolitikOn, kryeministri Edi Rama u shpreh se negociatat me vendin tonë nuk hapen pasi e kundërshton Holanda,
Franca e Holanda vazhdojnë ta pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën Franca dhe Holanda mbesin shtetet, të cilat e pamundësuan liberalizimin e vizave për Kosovën gjatë presidencës gjermane
Nuk ka negociata me Shqipërinë! Pse na bllokoi Hollanda Për presidencën gjermane të BE nuk është një javë e mirë. Të hënën bllokoi Polonia dhe Hungaria buxhetin e BE. Të mart
Zëvendësoi Koeman, De Boer trajneri me fillimin më të keq te Holanda Një deklaratë e Jose Mourinho për Frank De Boer kishte ngjallur reagime të mëdha në mediet sportive. Trajneri portuge
Bella Hadid voton në zgjedhje, kë mbështet supermodelja (FOTO LAJM) Yolanda Hadid bashkë me vajzën e saj Bella Hadid ka votuar për herë të parë në zgjedhjet presidenciale në Amerikë. Yl
Lajm i keq! Holanda i thotë sërish "JO" Shqipërisë "Qeveria Hollandeze, ministri Blok shprehet qartë se Shqipëria nuk i përmbush parakushtet për KNG..." Mbrëmjen e sotm
Holanda bllokon Shqipërinë për negociatatat, Maqedonia merr "dritën jeshile" Qeveria e Holandës ka zyrtarizuar vendimin e saj kundër thirrjes së tryezës së parë ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Ba
Barazim ndaj "azurrëve", De Boer: Holanda bëri ndryshime për Italinë Frank de Boer ka komentuar vendimet e tij për ndryshime taktike për ndeshjen ndaj Italinë. Holanda dhe Italia kanë lu
Holanda: Shqipëria të ndahet nga Maqedonia për negociatat, reagon Ambasada Pas vështirësisë për të hapur procesin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian, Shqipëria duket se do të gjen
Zelanda e Re në festë, hiqen masat parandaluese anticovid-19 Rastet me Covid-19 po rriten në gjithë botën duke e çuar numrin në total mbi 35 milionë. Ndërkohë një lajm i mirë vjen n
Zuri vendin e Koeman, De Boer beson se Holanda aktuale është më e mirë sesa ajo e 2010-ës Frank De Boer nuk ka kursyer lëvdatat për skuadrën kombëtare të Holandës. De Boer është emëruar si kryetrajner i Hola
ZYRTARE/ Holanda gjen pasuesin e Koeman, është Frank De Boer Pas eksperiencave të dështuara me Interin, Crystal Palace dhe Atlanta United në Major League Soccer, Frank De Boer rikth