999 rezultate për

lĂndĂ

Vajza merrni shembull, urojeni vjehrrën për ditëlindje ashtu sikur Dua Lipa (FOTO LAJM) Dua Lipa është bërë pjesë e pa ndarë e familjes së të dashurit Anwar. Së fundmi, Dua Lipa ka uruar vjehrrën e saj, në
Nuk ka negociata për Shqipërinë! Holanda ka këto dy kërkesa për vendin Kroacia ka marrë Presidencën e Bashkimit Evropian dhe për gjashtë muaj do të ketë në fokus kryesor edhe hapjen e negocia
Finlanda i ka njerëzit më të lumtur në botë, këto janë arsyet Në listën e vendeve më të lumtura të botës, të paktën deri në 2019-ën, kryeson Finlanda. Në atë vend ku mbizotëron pa
Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, vendet e para që ndriçuan qiellin me fishekzjarre (FOTO LAJM) Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, miliona njerëz në të gjithë botën do të shijojnë spektaklet e fishekzjarreve që fes
Holanda, vendi më tolerant në botë Një universitet në Kaliforni ka publikuar raportin e indeksit gjithëpërfshirës për këtë vit, në të cilin thuhet se Holan
Një ditë pas vullkanit, Zelanda e Re goditet nga tërmeti i fuqishëm Një ditë pas shpërthimit të vullkanit, Zelanda e Re është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Lëkundjet sizmike kanë qe
NEGOCIATAT/ Holanda zyrtare: Maqedonia e Veriut është gati, Shqipëria jo! Kryeministri i Holandës Mark Routes ka folur për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe paralajmëron se do të jetë sëris
Finlanda zgjedh kryeministren e re Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit San
Shtetet që u solidarizuan për Shqipërinë, ish-ambasadori: Çfarë turpi, Holanda e pasur nuk është aty Tërmeti që shkatërroi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të 26 nëntorit, ka solidarizuar vende të shumta për t'i ard
Ia dha Irlandës djalin, Gjuzi debat me Rudi Vatën Një debat i madh ka plasur prej disa kohësh në mediat shqiptare sa i përket djalit të Rudi Vatës, Roko Vata. Figura legj
"Varre për të gjallit", pse Holanda e bën këtë për studentët (FOTO LAJM) Projekti i një Universiteti në Holandë, hap varre për studentët për të reflektuar mbi jetën dhe vdekjen. Një projekt
E dashura e Behar Bajrit sillte urdhrat nga Holanda: Si kontrollohej grupi i frikshëm nga burgu Gjykata e Krimeve të Rënda jep sot masën e sigurisë për grupin “Bajri”, për të cilët është dhënë urdhër i ri arresti pak
EURO U19/ Shqipëria eliminohet me 0 pikë, përshëndetet edhe Kosova anë mbyllur dy sfidat kualifikuese të Euro U19, ndeshjet e Shqipërisë dhe Kosovës. Si kuqezinjtë tanë, ashtu dhe dardanë
Gjermania dhe Holanda kualifikohen në EURO 2020 Gjermania dhe Holanda janë skuadrat e radhës që janë kualifikuar në Euro 2020. Gjermania e ka shkatërruar 4-0 Bjellor
Franca e Holanda numërojnë mbrapsht, Britaninë jashtë BE-së për 2 javë Zyrtarët europianë do të takohen sot për të diskutuar nëse Brexit do të realizohet brenda tre muajsh apo brenda dy javës
Do ju bëjnë me dhimbje koke, por këto fakte janë të vërteta 1. Viagra bën që lulet të rrinë drejt. Nëse shtoni një tabletë të thërrmuar në vazon me ujë, lulet mund të rrojnë një ja
Januzaj mund të luaj për Kosovën Javën e kaluar, FIFA shprehu gatishmërinë e saj për të studiuar një modifikim të Statutit, për të eliminuar disa kufizim
Franca "JO", shansi i vetëm për Shqipërinë është Finlanda Vetoja e Francës po bllokon fillimin e negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, duke vënë në
Holanda e Franca kundër negociatave, reagon ish-kryeministri grek Ish-kryeministri grek George Papandreou sot në një deklaratë për shtyp ka shprehur pakënaqësi për “veton” e Francës dhe
Turqia rrezikon përjashtimin, skenari që e çon Shqipërinë në Europian Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ard