999 rezultate për

lĂnĂ

Reagojnë katalanasit pasi mësuan kundërshtarin në Champions League Chelsea kundër Barcelonës do të jetë një tjetër duel tejet interesant në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve. Barcel
Ky është 17 vjeçari që u vra me thikë mbrëmë në Prishtinë Plagët e rënda kanë qenë të papërballueshme për 17-vjeçarin Shkëlqim Pllana, i cili ndërroi jetë në orët e vona të ditës
Spanjë, tërhiqet urdhër-arresti për ish-presidentin katalanas Gjykata Supreme e Spanjës ka tërhequr urdhër-arrestin ndërkombëtar për ish-presidentin katalan Carles Puigdemont dhe kat
Kuvendi shkarkon anëtaren e RTK-së Kuvendi i Kosovës ka shkarkuar anëtaren e bordit të RTK-së Mimoza Hasani-Pllana. Për shkarkimin e Hasani-Pllana kanë
REZULTATET/ LDK humb kĂ«tĂ« komunĂ« Sipas rezultateve tĂ« Exit Poll’it, nĂ« komunĂ«n e SuharekĂ«s do tĂ« udhĂ«heq Bali Muharremaj nga Aleanca pĂ«r ArdhmĂ«rinĂ« e Kos
PS zbardh arsyen e shkarkimit: Zguri shpĂ«toi “kokĂ«n” e kryebashkiakut demokrat Deputetja e PS, Klotilda Ferhati nĂ« njĂ« deklaratĂ« pĂ«r mediat ka deklaruare se kreu i KQZ Klement Zguri ka shkelur ligjin
Kryebashkiaku i PD-së flet për herë të parë pasi Rama tha se do e shkarkonte Pak orë pasi Kryeminitri Edi Rama paralajmëroi shkarkimin e Kryebashkiakut të Mallakastrës, ka folur vetë Agron Kapllan
Ronaldo sërish baba, vjen në jetë fëmija i katërt i futbollistit(FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo është bërë baba për herë të katërt. Lajmin e ka dhënë vetë futbollisti me anë të një postimi në "Insta
E FUNDIT / Ronaldo bëhet baba për herë të katërt, vjen në jetë vajza e tij Alana Martina (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo,disa minuta më parë, ka postuar në rrjetet sociale, një foto nga salla e operacionit, pasi kishte vetë
LDK do të garojë e vetme në Suharekë Kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Suharekë, Sali Asllanaj ka treguar në emisionin e radhës së Fidan Jupollit
PD-LSI i shpëtuan kokën në KQZ, PS shkon në Kushtetuese Ditën e sotme Partia Socialiste ka dorëzuar në Kushtetuese kërkesën për pavlershmëri të mandatit të A. Kapllanaj. Kj
Vetëdorëzohet në policinë belge lideri i Katalonjës Ish-udhëheqësi katalanas Carles Puigdemont dhe disa ish-këshilltarë janë dorëzuar tek policia belge. Ai u largua drej
Nuk dorëzohet Puigdemont ,u bën thirrje katalanasve për unifikim Lideri i shkarkuar i Katalonjës, Carles Puigdemot u ka bërë thirrje politikanëve rajonalë, që në zgjedhjet e 21 dhjetori
Mijëra persona, në protesta kundër burgosjes së zyrtarëve të Katalonjës Mijëra katalanas kanë dalë në protesta përpara parlamentit rajonal në Barcelonë kundër burgosjes së 8 ministrave të shka
Drejtuesit katalanas shkuan për ta parë nga afër Eriksenin, por u mahnitën nga mesfushori tjetër Drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez po ndjek mesfushorin e talentuar të Tottenham Hotspurit, Harry Winks.
Opozita i kthen reston Ramës: Bashkojnë votat dhe shpëtojnë demokratin Ditën e sotme PD-LSI kanë treguar se janë gati për të berë një opozitë të fortë kundër kryeministrit Edi Rama. Mësoh
Belgjika, e gatshme t’i ofrojĂ« azil politik liderit katalanas DhĂ«nia e azilit politik liderit tĂ« KatalonjĂ«s, Carles Puigdemont, nĂ« BelgjikĂ« nuk do tĂ« ishte e parealizueshme, nĂ«se ai
E FUNDIT / Shikoni se kush e ka vizituar Barcelonën (FOTO LAJM) Barcelona fitoi dje në transfertë kundër Athletic Bilbao me shifrat 0-2 në "San Mames". Por sot një ishi i klubit ka
Ja sa ndeshje ka Barcelona pa humbur në LaLiga Barcelona sonte mori një fitore të rëndësishme kundër Bilbaos në "San Mames". Një fakt është se Blaugranasit nuk jan
Cristiano dhe Georgina zbulojnĂ« emrin e vajzĂ«s sĂ« tyre (VIDEO) Cristiano Ronaldo sot ishte ‘live’ nĂ« Instagramin e tij sĂ«bashku me Georgina Rodriguez pĂ«r tĂ« zbuluar emrin e bijĂ«s qĂ« p