999 rezultate për

kuvendit

Zgjidhet kryesuesi i kuvendit në Prishtinë, nuk është nga Vetëvendosje Kandidati i Lëvizjes për Bashkim, Agim Kuleta, është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës. Ai është vot
Surroi: Të marrim pjesë në varrimin e Oliver Ivanovicit Pjesëmarrja e një delegacioni parlamentar nga Kosova në varrimin e ish-deputetit Oliver Ivanoviqit, “Gatishmëria për të
Deputetja për pak theu qafën para Kuvendit, Noizy do t'ju shkrijë se qeshuri (VIDEO) Ditën e djeshme në Kuvendin e Shqipërisë u mbajt seanca e parë plenare për vitin 2018. Kjo seancë nuk ka qënë aspak
PD mbledh grupin, të ikë Ruçi nga Kuvendi PD duket se do të kërkojë gjatë seancës së sotme të parlamentit që do të mbahet në oren 17.00 largimin e Gramoz Ruçit ng
Demarkacioni dërgohet në kryesi, ende asgjë konkrete Anëtarët e Komisionit të Jashtëm, kanë votuar baras- 5-5, për të çuar në Kuvend, Projektligjin për Demarkacionin e kufir
Sot nis Parlamenti, publikohet rendi i ditës Kuvendi do të nisë sot punimet e sesionit të dytë parlamentar gjatë ditës së henë sipas rendit të ditës të përcaktuar ng
Përplasjet për Gjykatën Speciale Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Sp
Pasi i gjuajti me çizme, Kryemadhi bën thirrje për të rrahur Ramën Monika Kryemadhi, kryetare e LSI-së është kthyer në një shtyllë të fortë brenda opozitës. Gjatë protestës së kaluar
Fitorja e Shpendit po bëhet si e Pirros, e jep edhe kryesuesin e kuvendit Lëvizja për Bashkim dhe Shpend Ahmeti si kryetar i Prishtinës dhe nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje kanë arritur sonte
Presioni ndërkombëtar shtyn mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës në të cilën do të shqyrtohej përsëri shfuqizimi i Gjykatës Speciale ishte cak
Ministri urdhëron Lumezin të hetojë deklaratën e Bajrush Morinës Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri e ka marrë me seriozitet një postim në facebook, të gazetarit, Bajrush Morina, i c
Gramoz Ruçi drejt shkarkimit, kërkesa shkon në Kuvend Ditën e sotme PD ka nisur "sulmin" në Kuvend ku ka kërkuar dorëheqjen e Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi. Sipas PD-
Shfuqizimi i Gjykatës Speciale ende mund të dërgohet në kuvend Mostërheqja e nënshkrimeve për shfuqizimin e Gjykatës Speciales nga deputetët, insistimi se ky institucion ndërkombëtar
OVL-UÇK lëshon një apel për Kadri Veselin Organizatat e Dala nga Lufta e UÇK-së janë duke insistuar që deputetët e Kuvendit të Kosovës të votojnë pro shfuqizimit
Nënkryetari i OVL-së i vërsulet me akuza Veselit, e tall me ciu ciu Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, i ka reaguar ashpë
Urim nga kryetari i Kuvendit, Xhaferi me rastin e Krishtlindjeve Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi me rastin e Lindjes së Krishtit – Krishtlindjes dërgoi ur
E FUNDIT/ KQZ i heq mandatin dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve vendosi para pak minutash heqjen e mandatit për dy deputetët Aqif Rakipi dhe Gledion Reho
Deputeti i PDK-së thotë se Kryesia e Kuvendit ka shkelur kushtetutën Deputetët, të cilët me anë të 43 nënshkrimeve iniciuan kërkesën për shfuqizimin e Ligjit të Gjykatës Speciale para rreth
Haradinaj ia rrit pagën edhe Hashim Thaçit Ramush Haradinaj nuk do ta ketë më pagën më të lartë në Institucionet e Kosovës. Me ose pa dije, ai ka vendosur që t’ia
Tillerson ka një mesazh për Gjykatën Speciale në Kosovë Pas reagimit të Ambasadës Amerikane edhe Departmenti Amerikan i Shtetit e ka paralajmëruar Kosovën për mundësinë e shfuq