999 rezultate për

kuvendi

Kuvendi nesër seancë të jashtëzakonshme për ministrat e rinj Ditën e nesërme Kuvendi do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme në lidhje me emërimin e ministrave të rinj që ja
Më në fund gjuha shqipe bëhet gjuhë zyrtare në Maqedoni Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në profilin e tij zyrtar në Facebook ka njoftuar se Liji për Përdorimin
Maqedonia ndryshon Kushtetutën, zyrtarisht bëhet Maqedonia e Veriut Më në fund, Kuvendi i Maqedonisë i ka bërë dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, të cilat burojn
Opozita-Kuvendit: Të ngrihet komision hetimor për rastin Cakaj LSI dhe PD janë bashkuar dhe i kanë dërguar një kërkesë Kuvendit për ngritjen e një Komisioni Hetimor për çështjen "Caka
Lëvizjet pro-ruse po pengojnë kalimin e marrëveshjes të Prespës Përpara Kuvendit të Maqedonisë paralelisht derisa pritet që të fillojë seanca për votimin e ndryshimeve kushtetuese, vaz
Protesta e "Maqedonia bllokon", blindohet nga polica Kuvendi Protesta e “Maqedonia bllokon” para Kuvendit ka vijuar e qetë dhe nuk ka patur në asnjë rast shenja dhune. Megjithat
Kjo është deputetja më e re dhe më e pasur e Kuvendit të Kosovës Në radhët e deputetëve biznesmenë të Kuvendit të Kosovës hyn edhe deputetja nga radhët e Nismës Albulena Balaj-Halimaj
VMRO dhe LSDM përplasen në Kuvendin e Maqedonisë për shqiptarët Debati parlamentar për pyetje deputetësh në Kuvend, përplasi LSDM-në që është në pushtet dhe VMRO-DPMNE-në në opozitë pë
Ndërtimi i termocentralit "Kosova e Re" mund të dështojë Pas një dekade të tërë zvarritje gurthemeli i termocentralit “Kosova e Re” mund të vendoset në prill të vitit të ardhshë
Shumica e deputetëve nuk e përfillin presidentin, ju flet karrikeve Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, u është drejtuar sot me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ndërkaq të pran
Sejdiu reagon për seancën e opozitës: E çuditshme Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemorkate, Dardan Sejdiu e ka cilësuar “të çuditshme” situatën e sotme në Ku
Parku i Kuvendit lirohet nga tendat dhe flamujt rusë Tendat dhe flamuj rusë të cilët ishin vendosur nga lëvizja "Maqedonia bllokon" janë hequr nga "Parku i Gruas" (Zhena Par
Presidenti, Kryetari i Kuvendit e shumë politikanë festojnë me mish e verë (FOTO LAJM) Ramiz Lladrovci, kryetari i Drenasit, ka publikuar disa fotografi ku shihet me shumë zyrtarë të lartë të Partisë Demokra
Xhaferi tregon kur do të hyjë në fuqi ligji për gjuhën shqipe Ligji i gjuhëve do të hyjë në fuqi pasi që të miratohen ndryshimet kushtetuese që priten të ndodhin më 15 janar të 2019-
Gjykata merr vendimin për kërkesën e VV-së: Aida qëndron në detyrë Gjykata Kushtetuese ka vendosur lidhur me kërkesën e deputetëve të Vetëvendosjes për shkarkimin e Aida Dërgutit nga post
Kuvendi mban 1 minutë heshtje për mësuesen nga Korça Kuvendi ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të mësueses Luiza Dule që ndërroi jetë dje në një aksident rrugor duke s
"Votoni vetingun ose do ju zhdukim si minj", fjalët e Berishës ndërpresin seancën Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka bërë thirrje Partisë Demokratike të distancohet
Kuvendi rrëzon dekretin e Presidentit për buxhetin Parlamenti ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për rishqyrtim të buxhetit të vitit 2019. Mësohet se për dekr
I përlyer me vezë, kështu duket Rama pasi u qëllua (FOTO LAJM) Seanca e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme përveç protestës së studentëve që zhvillohet jashtë, ka nisur me shumë ten
Jo vetëm vezë, me çfarë tjetër u qëllua në drejtim të Ramës (VIDEO) Pasi kryeministri, Edi Rama, është goditur me vezë nga deputeti i Partisë Demokratike Endri Hasa, kryetari i Kuvendit Gr