999 rezultate për

kuvendi

Shpallet në kërkim babai i deputetit të Kuvendit Eshtë shpallur në kërkim babai i deputetit të Kuvendit, Klajdi Qama. 61-vjeçari, Selim Qama është administrator i su
Sot konstituohet kuvendi i ri në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut sot pritet të zhvillohet seanca konstituive e parlamentit të ri, të dale nga zgjedhjet e parakohs
Nard Ndoka: Po të ishte Berisha në vend të Bashës do t'a kishte djegur Kuvendin Ish-deputeti Nard Ndoka ishte i ftuar në emisionin “Pasdite me Xhaxhiun” ku foli për votimin e ndryshimeve kushtetuese n
Ndryshimet kushtetuese, reagon ashpër Presidenti Meta Presidenti Meta ka reaguar ashpër në lidhje me ndryshimet kushtetuese për të cilat vendosi sot Kuvendi. Sipas kreut t
Kuvendi voton ndryshimet Kushtetuese, Basha hedh hapin e radhës Sot Kuvendi pritet që të votojë ndryshimet Kushtetuese, teksa kryedemokrati Lulzim Basha do të mbledhë rreth orës 12:30
"Keni katër firma të falsifikuara", Kujtim Gjuzi braktis Kuvendin Deputeti Kujtim Gjuzi e ka braktisur sot Kuvendin duke deklaruar votën kundër ndryshimeve kushtetuese që pritet të votoh
Meta nxjerr videon e rrallë teksa Kuvendi miraton ndryshimet Kushtetuese (VIDEO) Presidenti Ilit Meta ka publikuar një video nga tubimi i 2 Marsit, teksa Kuvendi po diskuton për miratimin e ndryshimeve
Kuvendi ndryshon sot Kushtetutën Ka nisur sot seanca plenare ku do të miratohen ndryshimet kushtetuese, që do të pasojnë me hapjen e listave dhe heqjen e
Të martën, seanca e parë konstituive e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Kuvendi i Maqedonisë së Veriut informon se të martën (4 gusht) në orën 12:00, do të mbahet seanca konstituive për përbër
Valteri kërkesë Kuvendit: Të na bëhet tamponi të gjithëve Në seancën e sotme, deputeti Halit Valteri tha në fjalën e tij se kur të mbarojë senca të gjithëve duhet tu kryhet tampo
Sot mblidhet Kuvendi i Kosovës, çfarë do diskutohet Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhjen e radhës sot në ora 11:00. Kjo është bërë e ditur nga Zyra e Kryeministrit.
Rama: Më 30 Korrik Kuvendi voton hapjen e listave Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik duke thënë se më 30 Korrik, Kuvendi d
"Përplasje fizike LDK-VV në Kuvend", Gashi e mohon Shefi i deputetëve të LDK’së, Arben Gashi, në një përgjigje për xpress ka mohuar që të jetë përfshirë në një incident br
Tre deputetë u infektuan me COVID-19, Kuvendi merr masa Dy seancat plenare që kanë mbetur për këtë legjislaturë, Kuvendi nuk i ka pezulluar, por ka marrë vendim për të shkurtua
Kuvendi vatër kovidiane, del përgjigja për Pjerin Ndreun Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu ka rezultuar negativ në dy testime që ka kryer për Covid 19. Vlen të përmendet q
Kuvendi drejt karantinës, infektohen me koronavirus edhe dy deputetë të tjerë Janë konfirmuar e koronavirus edhe dy deputetë të tjerë. Bëhet fjalë për deputetët Enver Roshi dhe Elio Hysko. Më h
Infektohet me COVID-19 deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Pas kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, edhe deputeti Ralf Gjoni ka konfirmuar se ka rezultuar pozitiv me ko
Kuvendi voton kundër shkarkimit të presidentit Meta Me 78 pro Kuvendi ka votuar kundër shkarkimit të presidentit Ilir Meta, duke iu referuar dhe raportit përfundimtar të Ko
Kuvendi nis maratonën, diskuton sot hetimin e shkeljeve të Metës Kjo javë, do të jetë e ngjeshur për parlamentarët pasi do të mbahen tre seanca brenda katër ditëve. Në rendin e ditës
Certifikohen rezultatet, shqiptarët me 32 mandate në Kuvendin e Maqedonisë Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15