999 rezultate për

kuvend

Rama e kërkon në Kuvend, Berisha pozon përkrah aktores seksi në Vjenë (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha ka takuar aktoren mjaft të dashur për publikun, Olta Gixharin në aeroportin e Vienës.
E FUNDIT/ Bastiset shtëpia e deputetes Donika Kadaj Para pak çastesh, Policia e Kosovës ka bastisur shtëpinë e deputetes së Lëvizjes “Vetëvendosje”, Donika Kadaj – Bujupi.
Haradinaj: Demarkacioni nuk do të kalojë në Kuvend Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi nuk do të kalojë në
Krushku i Berishës ka një kërkesë për Kreshnik Spahiun: Kthehu në Kuvend! Kreshnik Spahiu pas zhgënjimit të madh në zgjedhjet e 25 qershorit u shkëput fare nga politika dhe partia e tij. Prej
Këta janë deputetët e rinj në Kuvend Shemsi Syla dhe Salih Zyba janë deputetët më të rinj të Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës. Syla tashmë ka të sigurt
Të enjten mblidhet kuvendi Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë. Ai ka thënë se është
Foto e papublikuar më parë, Ziadin Sela pas dhunës në Kuvend Kryetari i LSHB-së, Tahir Veliu, ka publikur një fotografi me kryetarin e Aleances për Shqiptarët, z. Ziadin Sela, gjatë
Sot, fëmijët drejtojnë Kuvendin e Kosovës Me rastin e Ditës së Konventës Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijës, në Kuvendin e Kosovës do të mbahet seancë e drejt
U largua dy ditë nga Shqipëria, Prokuroria sqaron pse nuk e ndaloi Saimir Tahirin Pas një udhëtimi dy ditor drejt Gjermanisë ku vizitoi babain që po kurohet në një spital atje, Ish-ministri i brendshëm
Rasti i Kumanovës, Xhaferri: Në Kuvend mund të kërkojmë vetëm përgjegjësi politike Kryeparlamentari i Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferi mbrëmë në emisionin "360 shkallë" krahas shumë çështjeve që nd
Berisha: Kuvendi të mblidhet urgjentisht, t’i heqin mandatin Tahirit Pas publikimit të vendimit të Kuvendit ku i ndalohej lëvizja jashtë shtetit ish-ministrit të Brendshem, Saimir Tahiri ka
Batutat në Kuvend, Rama: Silleni aman Berishën në sallë Seancën e Kuvendit ku u diskutua për buxhetine 2018 mungoi ish-kryeministri Sali Berisha, mungesë kjo e vënë re edhe nga
Ligji që garanton paga të njëjta për punë të njëjta nuk miratohet këtë vit Pas vërejtjeve që i kishte bërë Zyra e Bashkimit Evropian dhe pas kërkesave që Projektligji për pagat të procedohet në K
Kuvendi do ketë 5 zv/sekretarë të përgjithshëm Tre zëvendësit e rinj të sekretarit të përgjithshëm të Kuvendit do të zgjidhen më 24 nëntor. Edhe pse debati mbi kand
Mblidhet Kryesia e Kuvendit, ky është rendi i ditës Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të mbahet të hënën me fillim prej orës 15:00. Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se si pik
Policia i dërgon në paraburgim aktivistët Katër aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, Egzon Haliti, Atdhe Arifi dhe Adea Batusha Gjykata Themelo
Kush janë deputetët e pastrehë që Kuvendi u jep shtëpi në Tiranë Kuvendi i Shqipërisë në bazë të vendimit nr 114, pika 10 u siguron një sasi monetare deputetëve të “pastrehë”. Kuven
Sot shpallet aktgjykimi ndaj katër aktivistëve të Vetëvendosjes Sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës pritet të shpallet aktgjykimi ndaj katër aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, t
Akuza e kërcënime me Bashën, Ilir Beqja braktis Kuvendin (VIDEO) Vazhdon me debate të nxehta seanca në Kuvendin e Shqipërisë ku kreu i opozitës Lulzim Basha me tone të ashpra ka paralaj
Rama ofendon keq Bashën në Kuvend: Ti as Lulin e vogël se bën dot! Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend ka ironizuar keq kryetarin e PD-së Lulzim Basha se sipas tij është i