999 rezultate për

kushtetuten

Imitoi Briseidën? Pyetja e Spiropalit shkakton të qeshura në studio Ditën e sotme Parlamenti rrëzoi dekretin e Presidentit Ilir Meta për Kodin Zgjedhor. E ftuar në emisionin “Open”, Min
"Lexo Kushtetutën", ping-pong sulmesh politike mes Ramës dhe Metës Presidenca ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Rama pas letrës që presidenti Ilir Meta ka dërguar Ministrisë së
Kryemadhi: Rama do të grabisë Kushtetutën, por Iliri nuk e lejon "Si nuk u ngop ky, detin po, pronat po, çdo gjë. Rama do të grabisë Kushtetutën, por Ilir Meta si president nuk e lejon.
E quajti komandant të LSI-së, vjen përgjigjia ndaj Ramës: Mos fol për Kushtetutën pasi e ke përdhosur Vijojnë replikat në distancë midis presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Vetëm pak pasi kryetari i qeveri
Myslim Murrizi nuk përmbahet ndaj Damian Gjiknurit: Nuk ka bir kur*e! "NUK KA AS BIR NENE E AS BIR KU… QE TE TALLET ME KUSHTETUTEN E MIRATUAR NE 30 KORRIK DHE QE KA HYRE NE FUQI..." Depu
Gjiknuri i prerë: Ndryshimet kushtetuese janë në fuqi Gjiknuri ka thënë në mbledhje se “ndryshimet kushtetuese tashmë janë në fuqi. I doni apo nuk i doni kjo është tjetër çës
Shqipëria bëhet vendi i dytë në botë që ndryshon Kushtetutën në kohë pandemie Shqipëria është bërë sot vendi i dytë në botë që ndryshon Kushtetutën e vendit, në kohë pandemie, pas Rusisë së Vladimir
Kuvendi ndryshon sot Kushtetutën Ka nisur sot seanca plenare ku do të miratohen ndryshimet kushtetuese, që do të pasojnë me hapjen e listave dhe heqjen e
Kryemadhi: As PS e 1998 nuk e ndryshoi Kushtetutën në mënyrë të njëanshme Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ndërsa foli për zhvillimet e fundit politike, në lidhje me ndryshimet kushtetues, që
Gjiknuri-opozitës: Kushtetutën do e ndryshojmë, listat do i hapim 100% Damian Gjiknuri u ka kthyer email kolegëve të tij në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili, me të cilët d
Takim Rama-Basha? Zbulohet email-i i Gjiknurit Damian Gjiknuri ka ftuar anëtarët e Këshillit Politik në një mbledhje përgjatë ditës së hënë ose të martën, ku i pranish
"Më vjen të ulëras": Njihuni me CV-në e deputetes, dikur "Miss Tepelena" që do ndryshojë Kushtetutën Në një rast të pazakontë në historinë e tranzicionit shqiptar të 30 viteve të fundit, mazhoranca e Edi Ramës, së bashku
PS voton për Kushtetutën e re, çfarë kërkon opozita parlamentare Pas miratimit thuajse me unanimitet të plotë ditën e premte në Këshillin e Legjislacionit dhe në Komisionin e Ligjeve, n
Reagimi i ashpër i Edmond Budinës: Kërkuam anonimat, Rama shkeli Kushtetutën! Ditën e sotme kryeministri Edi Rama bëri publike dy emra të njohur, vëllezërit Budina si të prekur nga COVID-19. Sipa
Ish-deputeti bën denoncimin e fortë: Si Rama po ndryshon Kushtetutën që të fitojë sërish zgjedhjet "Rama po përpiqet që në zgjedhje të mos lejojë Opozitën të paraqitet e bashkuar..." Ish-deputeti i Partisë Demokratik
"Meta ka zbatuar Kushtetutën", Presidenca reagon pas raportit të Venecias Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar sot me një postim në rrjetin social Facebook pas publikimit të raportit
Kurti: Presidenti nuk mund të shkruajë Kushtetutën Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se pret nga Gjykata Kushtetuese që të bëjë intepretimin e Kushte
Budina i përgjigjet Ramës: Nuk kam fyer asnjeri, ke shkelur Kushtetutën me ligje speciale Regjisori Edmond Budina ka reaguar pas apelit të bërë nga kryeministri Rama, i cili i drejtohej seka të drejtë të mendoj
Haradinaj: Qeveria Kurti po shkel Kushtetutën Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, theksoi se shkelja recidiviste e Kushtetutës dhe ligjeve
Vetëvendosje dërgon në Kushtetuese vendimin e Thaçit për Hotin, kërkon masë të përkohshme Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese vendimin e presidentit Hashim Thaçi për dekretim të Avdullah Ho