999 rezultate për

kushtet

"Vettingu në politikë, jo ndryshim të Kushtetutës" Komisioni i Venecias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, draftin paraprak të opinionit t
Etapat që po kalon Marrëveshja e Prespës Pas debatit treditor në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë janë konfirmuar Draft-amandamentet, me të cilat do të bëhen
Këto janë dy amendamentet që diskutohen sot në Kuvend Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë debatin për dy amendamentet e mbetura për ndryshimet kushtetue
Kalojnë amandamentet për ndryshimet kushtetuese Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në vazhdimin e seancës së 64, me 67 vota “për” dhe katër të “përmbajtura” dhe 23 “kun
Xhaferi flet për ndryshimet kushtetuese Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi thotë nuk pret senzacionalizëm nga partia opozitare maqedonase, VMRO-DP
Ndryshimet kushtetuese nesër para deputetëve Katër propozim amendamentet e Kushtetutës së Maqedonisë, të cilët paraprakisht morën dritë jeshile nga Komisioni për Çës
Sela: Ndryshmet kushtetuese, një mundësi e artë për shqiptarët Në një shkrim autorial për mediumin prestigjioz evropian EUObserver, në kohën kur Kuvendi i Maqedonisë po diskuton ndrys
U organizua nga "Babagjyshi", merr fund greva në burgun e Burrelit Në burgun e Burreli 18 prej të dënuarëve nisën një grevë urie, ku kundërshtonin kushtet e këqija në ambientet ku vuanin
Patriotët le të shohin kushtet skandaloze të Shtëpisë Muze në Manastir (FOTO LAJM) Sapo kaluam përfjetorit e Kongresit të Manastirit ku u thenelua alfabeti shqip. E me këtë rast shkoi edhe Ilir Meta dhe
Haradinaj: Këto janë kushtet tona për të hequr taksën Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar pas apelit të BE-së që Kosova të tërheqë vendimin për taksën 100% për
Thaçi dërgon Haradinajn në Kushtetuese për pronat në veri Zyra Ligjore e presidentit të Kosovës, duke u mbështetur në qëndrimin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit, të premten e
Braçe kundër çmendurisë së "kingut" për të taksuar pagat minimale Propozimi i ministrit të Financave, Arben Ahmetaj për të taksuar pagat e ulta ka surprizuar edhe vetë anëtarët e maxhora
Fajon godet BE-në: Më keni zhgënjyer për liberalizimin e vizave Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se është e zhgënjyer me zhvillimet rreth liberali
A u shkel Kushtetuta? Çfarë i kërkoi Sandër Lleshi Presidentit Meta (FOTO LAJM) Konflikti mes presidentit Meta dhe kryeminsitrit Rama, për dekretimin e Sandër Lleshajt si ministër i Brendshëm ka vazhd
Kjo është qelia e burgut ku po qëndron Kamçev Renovimi i burgut të Shkutës u bë në kohën e duhur. Kështu ‘banorët’ në paraburgim dhe në qelitë e kësaj pjesë të burgut
Shpërthejnë thirrjet anti-shqiptare në Selanik: “Të djegim Tiranën!” Prokuroria e Gjirokastrës ka regjistruar hetimet për nxitje të urrejtjes dhe grindjeve dhe shpërndarje të simboleve që s
Kërkesa e dytë për dekretimin e Lleshit, Meta i përgjigjet Ramës Presidenca së funmdi ka reagur në lidhje me kerkesën e dytë radhazi nga Kryeministria, për të dekretuar si ministër të B
Dikur kërcënonte dynjanë me valixhen e zezë për Ilir Metën, por sot Baba Taku është në tjetër llogore Dy vite më parë ata ishin pjesë e të njëjtës forcë politike, ndërsa Spartak Braho kërcënonte mjaft deputetë me "valixhen
Murray premton spektakël Tenisti britanik Andy Murray ka luajtur vetëm 13 ndeshje në 15 muajt e fundit. Ai premton se do të rikthehet si më i mir
Meta replika të forta me Ramën: Amatorët të lexojnë Kushtetutën! Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. "Bes