999 rezultate për

kushtet

Shqiptarët e varfër po i paguajnë biçikletat më shtrenjtë se në Firence Në Tiranë kanë mbërritur disa biçikleta që i sjell një kompani private italiane, e cila në fakt i ka marrë nga një kompa
Gjykata Kushtetuese del jashtë funksionit Që nga dita e nesërme (15 qershor) Gjykata Kushtetuese do të mbetet jofunksionale. Kjo pasi dy gjyqtarëve të këtij insti
Kështu mund të ndalet Haradinaj që t'ja shumëfishojë vetes rrogën Vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje pagash të cilin e legjitimoi edhe Gjykata Kushtetuese, mund ta pengo
Pas Vettingut, Gjyqtari i Kushtetueses kërkon rikthimin nga Apeli Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatmir Hoxha është shkarkuar nga KPK-ja, me dy vota pro dhe një kundër! Sipas mendim
VV paralajmëron kallëzim penal ndaj Haradinajt Gjykata Kushtetuese e ka mbështetur vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj për t’ia rritur pagën vetes. Ky institucio
Cipras: Marrëveshja i përmbushi kushtet e kërkuara Pak më herët edhe kryeministri grek, Aleksis Cipras tha se marrëveshja e arritur midis Maqedonisë dhe Greqisë është marr
Shteti pranon dobësinë, nuk i monitorojmë kushtet e punës Zëvendësministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, është shprehur se është e vështirë monitorimi i gjendje
Ditë e shënuar për Haradinajn, Kushtetuesja e lejon t'ja rrisë pagën vetes Sapo është publikuar aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese për vendimin e Qeverisë për ngritjen e pagave të zyrtarëve qeveri
Skandal në ushtri, kushtet e vështira detyrojnë ushtarët që të dezertojnë Veprat penale ushtarake gjatë gjysmës së parë të këtij viti kanë shënuar një rritje të ndjeshme krahasuar me vitin e kal
Rriti pasurinë me 17 herë, kreu i Gjykatës Kushtetuese kalon sot në sitën e vettingut (FOTO LAJM) Në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ditën e sotme është zhvilluar seanca dëgjimore ndaj kreut të Gjykatës Kushtetues
Gjykata Kushtetuese konfirmon Kastratin në detyrë Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e LDK-së, respektivisht Shaip Surdullit, që komuna e Kamenicës të shkojë n
Pse Thaçi mund të përballet me Gjykatën Kushtetuese Presidenti Hashim Thaçi, mund të përballet me Gjykatën Kushtetuese. Një kërkesë e tillë mund të deponohet nga Avokati i
Familjarët e mësuesëve kërkojnë drejtësi në Kushtetutë Familjet e gjashtë mësuesëve turq, të cilët më 29 mars të këtij viti u dëbuan nga autoritetet e Kosovës për në Turqi, ja
Xhavit Drenori padit Thaçin në Gjykatën Kushtetuese Rrugës për në Gjykatën Kushtetuese është nisur një lëndë, nëpërmjet së cilës presidenti Hashim Thaçi pandehet për pasoja
U zhvillua në një fushë kalçetoje, Ukraina kishte të drejtë për kushtet në stadiumin e Evianit Kombëtarja është larguar gjithnjë e më shumë nga tifozët. Jo vetëm prej rezultateve të fundit që kanë zbehur entuziazmin
Mickoski nxjerr fytyrën e vërtetë anti-shqiptare Edhe pse shqiptarët përbëjnë më shumë se 25 për qind të popullsisë së Maqedonisë, kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE th
Heroi i ditës/ Presidenti rrezikon për të shpëtuar Italinë nga nacionalistët Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella, një hero i Bashkimit Evropian ka mundur të parandalojë emërimin si ministër i e
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese u zgjodh kundër rregullores Arta Ramës është duke iu kontestuar zgjedhja si kryetare e Gjykatës Kushtetuese. Ish-gjyqtarë e gjyqtarë në këtë institu
Thaçi këshillon BE-në që të zgjerohet, harron se është e thjeshtë nëse plotëson kushtet Me ftesë të Këshillit Atlantik dhe qeverisë malazeze, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në Forumin e Si
Rama përsëri në krye të Gjykatës Kushtetuese Arta Rama-Hajrizi është rizgjedhur edhe për një mandat në krye të Gjykatës Kushtetuese. Gjatë ditës së sotme gjyqtarët e