999 rezultate për

kushtet

Republikanët padisin Komitetin Teknik në Kushtetuese Opozita do të kontestojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Komitetit teknik anti-Covid për të ndaluar tubimet politike.
U skualifikua nga gara, kush është kandidati që ngriti padi ndaj KED-së Shaqir Hasani ka paditur KED-në, duke kundërshtuar në këtë mënyrë vendimin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për sku
Nëse Kushtetuesja vendos në favor të VV, shkuarja apo jo në zgjedhje mbetet në dorën e Vjosa Osmanit Gjykata Kushtetuese e Kosovës nesër pritet që të mbajë një seancë publike (online) për trajtimin e kërkesës së Lëvizjes
Vendosen kushtet, çfarë do të ndodhë me ata që refuzojnë të bëjnë vaksinën anti-Covid Personave që refuzojnë të bëjnë një vaksinë për COVID-19 mund t’iu kufizohet jeta normale pasi restorantet, baret, kinem
Zgjedhja e Presidentit, Kosova drejt krizës kushtetuese Nëse presidenti i ri i Kosovës nuk zgjidhet deri më 5 prill të vitit të ardhshëm, Kosova rrezikon të hyjë në një krizë k
Vetëm një muaj larg, Yuri Kim: Gjykata Kushtetuese duhet të jetë funksionale brenda 2020-ës Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim nuk heq dorë nga thirrja për politikën shqiptare se Gjykata Kushtetuese duhet të
Meta cakton datën për shortin e zgjedhjes së KED Shorti për përzgjedhjen e anëtarëve të KED-së që do të funksionojë përgjatë vitit të ardhshëm do të hidhet më datë 4 dh
EMRAT/ Pas gjashtë orë mbledhjeje, KED ndalon 3 kandidatë për Kushtetuesen! KED ka vendosur sot ndalimin e kandidimit të kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Ata janë identifikuar si Aldona Sy
Gjermania "shuplakë" Shqipërisë: Përmbushni parakushtet e BE-së! Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, dyshon se çelja e negociat
Nëse nuk ju gjenden ilaçet, me çfarë ta ulni temperaturën në kushtet e shtëpisë Ka disa produkte ushqimore që ulin temperaturën e lartë, njësoj si medikamentet e posaçme. Patate Grijeni pataten,
KLP publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në zbatim të ligjit nr. 115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë” i
Ibra-Milan, sy më sy, kushtet janë për të vazhduar së bashku Cila do të jetë e ardhmja për Ibrahimovicit dhe për Milanin? Edhe pse gjithë ambienti është i përqendruar tek e tashmja,
Dështojnë negociatat? BE: Shqipëria nuk ka përmbushur kushtet! Kanë dështuar edhe këtë herë negociatat me Bashkimin Europian për integrimin e Shqipërisë në BE. Kuadri negociues pë
Nuk ka hapje të negociatave as këtë vit! Ministri gjerman tregon 2 kushtet që duhen plotësuar "Për Shqipërinë mbeten dy kushte për t’u plotësuar..." Ministri i Jashtëm gjerman Michael Roth ka deklaruar për gazet
Trajtimi me oksigjen në kushtet e shtëpisë, mjekja: Nuk duhet bërë! Ornela Çela, mjeke e familjes, thotë se personat që konstatojnë se janë infektuar me COVID-19 nuk duhet të nisin menjëhe
Biden drejt fitores absolute, shpërthen Trump: U shkel Kushtetuta! Joe Biden është shumë pranë fitores, dhe për këtë Presidenti Trump nuk duket aspak i lumtur. Doland Trump, ka shpërth
Thaçi dha dorëheqjen, kush e merr postin e Presidentit? Hashim Thaçi dha dorëheqjen nga posti i Presidentit të Republikës së Kosovës duke e lënë bosh atë pozicion. Tani, siç pë
Lajm i keq! Holanda i thotë sërish "JO" Shqipërisë "Qeveria Hollandeze, ministri Blok shprehet qartë se Shqipëria nuk i përmbush parakushtet për KNG..." Mbrëmjen e sotm
Imitoi Briseidën? Pyetja e Spiropalit shkakton të qeshura në studio Ditën e sotme Parlamenti rrëzoi dekretin e Presidentit Ilir Meta për Kodin Zgjedhor. E ftuar në emisionin “Open”, Min
"Lexo Kushtetutën", ping-pong sulmesh politike mes Ramës dhe Metës Presidenca ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Rama pas letrës që presidenti Ilir Meta ka dërguar Ministrisë së