999 rezultate për

kusari-lila

Kusari-Lila: Avdullah Hoti nuk u vetizolua, të shkarkohet Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila tha se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19,
Vetëvendosja: Vendi do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila deklaron se pas mocionit të mosbesimit për qeverinë “Kurti”, Kosov
Kusari-Lila: Vendosim pas dy ditësh për koalicionin me VV-në Ish-deputetja dhe themeluesja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se është duke vazhduar procedura për koalicio
Mimoza Kusari tregon nëse do ta votojë rrëzimin e qeverisë Të mërkurën mbrëma në emisionin “DPT te Fidani”, ka qenë e ftuar deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e partisë Al
Shkëmbimi i territoreve, Kusari-Lila tregon cfarë thanë diplomatët e huaj Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka treguar pse ajo e sheh si ide të keqe propozimin e presidentit të vendi
Tërhiqet padia ndaj Mimozës për arsye skandaloze Mungesa për të tretën herë radhazi e kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka bërë që padia t
Zbret një tjetër votë pro demarkacionit në Prishtinë Votën pro demarkacionit e ka konfirmuar deputetja Mimoza Kusari-Lila. Në një prononcim për “Indeksonline” ajo ka thën
Mimoza akuzon për kërcënim ministrin e Fatmir Limajt Deputetja Mimoza Kusari-Lila, e ka akuzuar për sjellje jo ligjore dhe kërcënuese ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Ba
Mimoza i hyn konspiracioneve me anullimin e vizitës së Markoviqit Sipas deputetes Mimoza Kusari-Lila, mjegulla ishte vetëm një arsyetim për anulimin e vizitës së kryeministrit malazias,
Mimoza ia plas në fytyrë deputetëve: Pini duhan në kuvend Përderisa në Kuvendin e Kosovës po vazhdon seanca e jashtëzakonshme për gjendjen alarmuese të ndotjes së madhe të ajrit
Mimoza shkruan diçka kundër Thaçit dhe Haradinajt Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka kërkuar që Qeveria dhe Presidenti të japin dorëheqje nga pozitat që i mb
Haradinaj përmendi Gaddafin, reagon Kusari-Lila Një ditë më parë në Kuvendin e Kosovës ka ndodhur një përplasje mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe deputetes Mimoza
Mimoza Kusari-Lila ka humbur Gjakovën Gjatë ditës së sotme janë mbajtur zgjedhjet lokale të balotazhit në Kosovës. Kutitë e votimit janë hapur në orën 07:00 t
Kusari-Lila: 30% nuk është numër i kënaqshëm i daljes në votime Kandidatja e Alternativës për komunën e Gjakovës, Mimoza Kusari - Lila, nuk është shfaqur e kënaqur me daljen në votime
Kusari-Lila: Sot është një ditë e rëndësishme Kandidatja për kryetare të Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka votuar sot në qendrën e votimit në shkollën “Yll Morina” në G
Mimoza Kusari akuzon AAK-në se po shantazhon qytetarët e Gjakovës Në ditën e parë të fushatës elektorale për balotazhin në Gjakovë, kandidatja për kryetare të Komunës, Mimoza Kusari-Lila
Kusari-Lila tregon se nga cila parti pret përkrahje në garën për balotazh Kandidatja e Alternativës për Gjakovën, Mimoza Kusari- Lila në emisionin “Debat D”, ka treguar se nga cila parti pret pë
Numërimi hedh poshtë sondazhet në Gjakovë, Mimoza nuk është e para Vazhdojnë të dalin rezultatet për Komunën e Gjakovës. Sipas të dhënave të siguruara në terren nga Albeu.com mësohet se d
Mimoza Kusari-Lila hedh votën e saj Mimoza Kusari-Lila, kryetarja aktuale e Gjakovës nga Alternativa e cila synon sërish këtë mandat, ka hedhur votën e saj.
Kusari-Lila përsëri gjobitet me mijëra euro Kandidatja e Alternativës për Gjakovën Mimoza Kusari-Lila është dënuar për herë të katërt gjatë këtyre zgjedhjeve për sh