999 rezultate për

kusari

Plas grushti në Kuvendin e Kosovës pas debatit për viktimat e luftës Deputetët në Kuvendin e Kosovës janë përplasur fizikisht mes tyre, pas debatit për viktimat e pagjetur të luftës. She
Kusari-Lila: Avdullah Hoti nuk u vetizolua, të shkarkohet Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila tha se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19,
Vetëvendosja: Vendi do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila deklaron se pas mocionit të mosbesimit për qeverinë “Kurti”, Kosov
ANTI-SHPIFJA/ Kusari: Na duhet një ligj për të mbrojtur gazetarët Flutura Kusari, juristja për të drejtën e medias ishte e ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin për të folur për p
Kusari-Lila: Vendosim pas dy ditësh për koalicionin me VV-në Ish-deputetja dhe themeluesja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se është duke vazhduar procedura për koalicio
Kusari: Po tentohet të ngrihet një qeveri pa shkuar në zgjedhje Alternativa për Kosovën, caktimin e seancës për shpërndarjen e Kuvendit me datën 22 gusht, po e sheh si të qëllimshme, n
Kusari kërkon të mbrohet mjedisi në marrëveshjen me kompaninë Counter Global Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari, ia ka drejtuar disa pyetje kryeministrit Ramush Haradinaj dhe ministrit për Zhv
Kusari kritikë qeverisë: Pse nuk u fal namaz ose meshë për viktimat në Zelandën e Re Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar pas sulmit terrorist të së premtës në dy xhami të Zelandë
Kusari e nervozuar në komunën e Gjakovës, kërkojnë ta nxjerrin jashtë me sigurim Sot në Gjakovë u protestua kundër ndërtimeve rreth kullës së Sulejman Vokshit. Shoqëria civile në Gjakovë protestoi n
Kusari: Me Ilirin kemi mendime ndryshe Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari, ka shkruar në Facebook, një ditë pasi u raportua se ka mosmarrëveshje mes saj d
Mimoza Kusari tregon nëse do ta votojë rrëzimin e qeverisë Të mërkurën mbrëma në emisionin “DPT te Fidani”, ka qenë e ftuar deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e partisë Al
Shkëmbimi i territoreve, Kusari-Lila tregon cfarë thanë diplomatët e huaj Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka treguar pse ajo e sheh si ide të keqe propozimin e presidentit të vendi
Tërhiqet padia ndaj Mimozës për arsye skandaloze Mungesa për të tretën herë radhazi e kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka bërë që padia t
Kusari dhe Deda japin shenja se do ta përkrahin Preshevën Dy deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Ilir Deda dhe Mimoza Kusari-Lila, janë takuar sot me kryetarin e komun
Mimoza: Ky person në zyrën e Haradinajt është kriminel Kryetarja e Alternatives, Mimoza Kusari, ka folur për qeverisjen e kryeministrit Ramush Haradinaj. Ajo thotë se është e
Shpendi merr në koalicion Mimoza Kusarin, i jep një drejtori Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka pritur sot në takim kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, me të cilin k
Deputeti i Nismës i përgjigjet Mimoza Kusarit për rrëzimin e Qeverisë Partitë në koalicionin qeverisës nuk e kanë ndërmend të rrëzojnë Qeverinë e Ramush Haradinajt. Kjo përgjigje e deputetit
Rrjeti i Grave dënon kërcënimet ndaj Mimoza Kusarit Rrjeti i Grave të Kosovës ka reaguar ndaj kërcënimit që i është bërë deputetes Mimoza Kusari-Lila nga Bujar Kokalla, zyr
Mimoza Kusari kërkon që rasti i Pal Lekajt të mos i lihet prokurorisë së Gjakovës Ish-kryetarja e Komunës së Gjakovës, tani deputete e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar pas njoftimit pë
Mimoza Kusari Lila: Këtë vit do të ketë zgjedhje Kryetarja e Alternativës, deputetja Mimoza Kusari Lila, ka kërkuar që partitë politike të ulën dhe të merren vesh për da