999 rezultate për

kurz

Kurz fiton bindshëm në zgjedhjet e Parlamentit Evropian Janë mbyllur kutitë e votimin në shumicën e vendeve anëtare të Bashkimit Europian. Në shumicën prej tyre, blloku i dj
Presidenti merr vendimin, ja kur mbahen zgjedhjet në Austri Presidenti i Austrisë, Alexandër Van Belen, bëri të ditur se pas bisedimeve me kancelarin me Sebastian Kurz për mbajtjen
Si oligarkët rusë nënshtruan zv.kancelarin, Austria pranë zgjedhjeve të parakohshme Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakons
Kamera e fshehtë me rusen trondit Austrinë Pas skandalit me publikimin e videos, kancelari austriak, Sebastian Kurz pritet ta largojë nga detyra zëvendësin e tij,
Kurz takon Trump, kërkon mbështetje për shkëmbimin e kufirit Kosovë-Serbi Sebastian Kurz është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Kancelari austriak Seba
Haradinaj kërkon nga Kurz liberalizimin në dhjetor Kancelari austriak Sebastian Kurz sot në Vjenë organizoi një drekë pune për kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndi
Rama sot takohet me Haradinajn dhe kryeministren serbe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të marrë pjesë sot në një mëngjes pune në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit
Kurz jep lajme të këqija edhe për Ushtrinë e Kosovës Kancelari austriak, Sebastian Kurz, në Prishtinë ka treguar qëndrimet e shtetit të tij rreth secilës çështje nëpër të ci
Kurz për vizat përmend dialogun, a po shantazhohet Kosova? Përveç dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, kancelari austriak Sebastian Kurz si kryesues i BE-së, ka folur edhe proce
Kurz flet në emër të BE-së: Edhe korrigjimin e kufijve e mbështesim Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, në një konferencë për media së bashku me presidentin e Republikës së Kosovës, Hash
Nis takimi Thaçi – Kurz Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz kanë filluar takimin në zyrën e të parit të
Kurz sot vjen në Kosovë, a do të gjendet zgjidhja për dialogun? Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz pritet që mbrëmjen e sotme të arrijë në Kosovë. Pas një vizite në Serbi, kancelari
Kurz vjen në Kosovë për dialogun me Serbinë Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz javën tjetër do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Të martën ai do të takohet me
Kurz: BE është e plotë me Ballkanin Perëndimor Kancelari austriak, Sebastian Kurz e ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Kuvendin e Maqedoni, i cili mundësoi shum
Mbrojtësi i PSG operohet në shpinë Paris Saint-Germain ka konfirmuar që mbrojtësi anësor Layvin Kurzawa është bërë sot operacion në shpinë. 26 vjeçari k
Kurz: Nuk mund ta lemë vetëm Italinë për çështjen e migracionit Nuk mund të lemë vetëm një anëtar të BE-së nën presionin e çështjes migratore, deklaroi kancelari austriak, Sebastian Ku
Kurz hesht për pretendimet se do të ketë korigjim të kufirit Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se nuk dëshiron t’i komentojë propozimet për zgjidhjen e çështjes së Kosovës
Kurz: Vështirë se shkëmbehet territor ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Kancelari austriak Sebastian Kurz, lidhur me dialogun Kosovë – Serbi ka thënë se kryetarëve të dy vendeve ua ka premtuar
Hoxhaj uron Sebastian Kurz Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar kancelarin austriak Sebastian Kurz për marrjen e presidencës së BE
Sot Austria merr drejtimin e BE-së, temat e nxehta që duhet t'i zgjidhë Më 1 Korrik 2018 Austria merr presidencën e BE-së dhe me këtë për herë të parë e ka kryesinë një koalicion populistësh t