999 rezultate për

kurtit

Pushohen akuzat ndaj të dyshuarve për vrasjen e Jurgen Kurtit, kush është i vetmi që mbetet në burg Prokuroria e Tiranës ka vendosur që të pushojë akuzën për Alesio Berberin dhe Olsi Qalliaj, dy të dyshuarit e vrasjes së
U infektua me koronavirus, si paraqitet gjendja e Albin Kurtit Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur për gjendjen kryetarit të kësaj partie, Albin Kurti i cili
Grenell reagon ashpër ndaj Kurtit: Një gjë është e sigurt, ti je gjithnjë kundër Amerikës Emisari Special i SHBA-ve, Richard Grenell i është përgjigjur ashpër kreut të VV-së, Albin Kurti i cili tha se nëse bëhe
Gjesti i fansit të Kurtit, vendos fotografinë e tij në BMW Një fans fanatik i liderit të VV-së, ka printuar fotografinë e Albin Kurtit mbi makinën e tij të tipit BMW. Nga dashuria
Këshilltari i Kurtit sulmon Ramën: Nuk përtoi të niset për Thaçin Këshilltari i ish’kryeministrit, Albin Kurtit, Elvis Hoxha ka deklaruar se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po vizito
Deputeti i LDK-së flet nga Kuvendi: Kurti, njësoj si Thaçi Deputeti i LDK’së, Hatim Baxhaku ka folur në Kuvend ku ka deklaruar se pak para votimit të Qeverisë Hoti, një bashkëpunë
Shtrirja e Vetëvendosjes në Maqedoni! Si e komentojnë partitë shqiptare paralajmërimin e Kurtit? “E sot në 15 vjetorin e LVV përveç qendrës në Republika e Shqipërisë fillojmë me iniciativën e formimit edhe te VV në Ma
Shpërthim i fuqishëm në një lokal në Tiranë Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje në Tiranë. Policia bën me dije se
Qytetari bie tek këmbët e Kurtit (VIDEO) Ish-kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka dalë për të përcjellë aktivitetin
Thaçi: Kurtit i mbetet të reflektojë, sikur t’i pranonte këshillat e mia sot do ishte në zyrën ku ka qenë Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur edhe njëherë për shkarkimin e Albin Kurtit nga pozita e Kryeministrit të Kosov
Thaçi reagon ashpër ndaj Albin Kurtit: Hapet me Serbinë dhe mbyllet me Shqipërinë Presidenti i Kosovës ka reaguar për mbylljen e kufirit dhe tarifës për 22 euro për kamionët e ardhur nga Shqipëria. S
Këshilltari i Kurtit i përgjigjet Latifit: Nuk jam takuar me Thaçin Këshilltari i kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit, Driton Tali, i ka reaguar filozofit Blerim Latifi duke t
Thaçi akuza të rënda Kurtit: Ka thyer ligjin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar sot se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti po sillet si njeri
Studentët u bëjnë thirrje Kurtit t' i përfshijë në paketën e emergjencave Organizata për mbrojtjen e të drejtave të studentëve ‘’Demokracia Studentore’’ përmes një komunikate për media ka kërkua
PDK: Të hetohet urgjentisht nëse kërcënimi ndaj Kurtit është i vërtetë apo sajesë e tij Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Avni Bytyçi ka kërkuar urgjentisht të hetohet rasti i kërcënimit ndaj
Grenell s’e përjashton pjesëmarrjen e Rusisë në dialog, nuk merret me akuzat e Kurtit ndaj tij Përfshirja e Rusisë në dialogun mes Kosovës e Serbisë, tanimë është një ide e shprehur haptaz nga Moska zyrtare, dhe e c
100 ditët e Albin Kurtit në pushtet Qeveria Kurti sot shënon 100 ditët e saj në pushtet, ndërsa gjysmën e këtyre ditëve i kaloi si Qeveri në detyrë. Qeveria
Dyshime për një ministër të prekur me Covid-19, kabineti i Kurtit dhe Rekës në vetizolim Për shkak të dyshimeve se një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane mund të jetë i prekur me koronavirus, pasi që
Raportuesi gjerman për Kosovën në KE i drejtohet Albin Kurtit dhe Gjykatës Kushtetuese Raportuesi për Kosovën në Këshill të Evropës, Peter Beyer ka kërkuar nga akterët në vend përgjegjësi politike dhe respek
Letra e Kurtit pas vendimin të Kushtetueses, reagon PDK: Presion i hapur ndaj Gjykatës Partia Demokratike e Kosovës thotë se dënon ashpër kërcënimin e kryeministrit të shkarkuar, Albin Kurti ndaj Gjykatën Ku