999 rezultate për

kurtin

Gashi për Kurtin: E pata sugjeruar që nuk është mirë të dalë kundër Gjykatës Speciale (VIDEO) Ish-këshilltari politik i Kryeministrit Albin Kurti, Shkëlzen Gashi, ka thënë se Kosova është dashur vet ta themelojë Gj
Telefonata e plotë e Thaçit kur i thotë Sveçlës le ta merr edhe Kurtin dhe i pret në shtëpi (VIDEO) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka quajtur Vetëvendosjen ndërmarrje kriminale. “Që prej çlirimiti të Kosovës, d
Thaçi: Jam në shtëpi, le të vijnë Sveçla me Kurtin Presidenti Hashim Thaçi e ka quajtur ndërmarrje kriminale kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin dhe ushtruesin e detyrës
Ramush Haradinaj akuzon rëndë Albin Kurtin: Ka interesa direkte me ekonominë e Serbisë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka akuzuar sot kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin, duke thënë se ai po e heq taks
"100 zogjtë e pulave kundër një luani", futbollisti i Kombëtares mbështet Albin Kurtin (FOTO LAJM) Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj ka shprehur hapur simpatinë e tij për kryeministrin në detyrë të Kosovës
Haradinaj akuzon Kurtin: Qeveria e Mashtrimit mbrëmë votoi buxhetin e mjerimit Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar Albin Kurtin, se mbrëmë ka votuar buxhetin, i cili shkurton dhe
Thaçi fton në takim Kurtin Pesidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar që të takohet sot me kryeministrin Albin Kurti. Siç bëhet e ditur nga P
Të dërguarit e Merkel dhe Macront në Prishtinë, çfarë mesazhi kanë për Kurtin Te derguarit special të presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelares gjermane Angela Merkel, do të zbarkojnë sot
Thaçi pret në takime të ndara Kurtin, Mustafën dhe Veselin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të pres nesër në takim liderët institucional dhe politik. Përmes një njoftim
LDK "godet" Kurtin: Partia e Isa Mustafës i shkruan letër Trumpit e Pompeut Koalicioni ndërmjet Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës ka pësuar një “çarje” të madhe. Taksa 100% ndaj mal
Hashim Thaçi flet për takimin me Albin Kurtin, tregon se çfarë do të bëjë në ditët në vazhdim Hashim Thaçi në konferencë të jashtëzakonshme për media, pas takimeve që pati në Shtëpinë e Bardhë në SHBA, u pyet nga g
Daut Haradinaj fton Kurtin në seancë të përballen për taksën Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti që të jetë prezent në seanc
Osmani paralajmëron takim me Kurtin për taksën Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se sot do të takohet me kryeministrin Albin Kurti ku do të diskutohet pë
Thaçi akuzon hapur Kurtin: Po prish marrëdhëniet me SHBA-të për kokëfortësi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka quajtur kokëfortë kryeministrin e vendit, Albin Kurtin, të cilin e ka akuzuar pë
Grenell: Nuk e mbështesim Kurtin për heqjen e pjesërishme të taksës I dërguari special i Presidentit amerikan Donald Trump për Dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell ka reaguar lidhur me ve
Boris Johnson uron Kurtin: Mezi presim të punojmë së bashku Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson ka nisur një urim drejt kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti
Kosova feston 12 vite pavarësi, 11 fakte që duhet të dini për 17 shkurtin e 2008-ës Në një ditë të jashtëzakonshme si e sotmja, për Kosovën shtet që feston 12 vite pavarësi, nuk kanë munguar që herët në m
Haradinaj kritikon Kurtin për deklaratat e marrëveshjeve në Munih Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka kritikuar qëndrimin e kryeministrit aktual Albin Kurti, lidhur me mar
Pompeo refuzoi të takohet me Kurtin, Hashim Thaçi bën deklaratën e fortë Ditën e sotme se Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo, refuzoi të takohet me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin.
Haradinaj paralajmëron Kurtin: Nëse e heq taksën i ndajmë rrugët shumë keq Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar shkëputje të raporteve me Albin Kurtin nëse largon taksën