999 rezultate për

kurti

A i ndryshoi pushteti Albin Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje? Ish-kryeministri Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje erdhën, por nuk qëndruan gjatë në pushtet, mirëpo sa mund t’i ketë ndiku
Kurti paralajmëron protesta: Jemi opozitë e fuqishme Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka paralajmëruar se protestat janë të pashmangshme pas formimit të qeverisë së
Thaçi: Kurtit i mbetet të reflektojë, sikur t’i pranonte këshillat e mia sot do ishte në zyrën ku ka qenë Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur edhe njëherë për shkarkimin e Albin Kurtit nga pozita e Kryeministrit të Kosov
Nuk është më kryeministër, por Oriola tregon hapur simpatinë e saj për Albin Kurtin (FOTO LAJM) Kuvendi i Kosovës votoi me 61 vota pro kryeministrin e ri Abdullah Hoti duke larguar kështu qeverinë Kurti. Shumë per
Albin Kurti nënshkruan peticionin për zgjedhje Ish kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot ka nënshkruar peticionin me anë të së cilës kërkojnë zgjedhje. Kurti ka ft
Avdullah Hoti merr sot zyrtarisht detyrën e kryeministrit Avdullah Hoti do të marrë sot zyrtarisht detyrën e tij si kryeministër i ri i vendit. Pas votimit të djeshëm në Kuvend m
"Frankfurter Allgemeine Zeitung": Kjo është qeveria e Grenellit për një pazar të shpejtë Gazeta konservatore gjermane shkruan në numrin e së enjtes se sipas një ankete qeveria Kurti në qeverisjen e saj të shku
Kurti nuk pranon të dorëzojë detyrën: Do të kthehemi përsëri dhe shumë shpejt (VIDEO) Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, iu është drejtuar qytetarëve përmes një video, pas votimit të Qeverisë Hoti.
Kurti në minutat e fundit të qeverisjes, shkarkon Bordin e rëndësishëm Qeveria në detyrë ka shkarkuar Bordin e Drejtorëve të Ndërmarrjes Publike “KRU Mitrovica” dhe ka emëruar Bordin e ri por
Dita e fundit si kryeministër? Flet Albin Kurti Ndonëse sot mund të jetë dita e fundit e tij si kryeministër, Albin Kurti thotë se po ndjehet shumë mirë. Në një pron
Sot seanca e Kuvendit, a i ka LDK numrat për votimin e Qeverisë Hoti në Kosovë? Deputetët e Kuvendit të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, do t’i drejtohen serish karrigeve të tyre për të zgj
Albin Kurti: Nuk kam asgjë personale me Edi Ramën, por nuk ka të drejtë të flasë për Kosovën Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë një intervistë, ku edhe ka folur për marrëdhëniet me homologun, E
Thaçi reagon ashpër ndaj Albin Kurtit: Hapet me Serbinë dhe mbyllet me Shqipërinë Presidenti i Kosovës ka reaguar për mbylljen e kufirit dhe tarifës për 22 euro për kamionët e ardhur nga Shqipëria. S
Kosova mbylli kufirin me Shqipërinë, Rama thumbon Albin Kurtin: Na hap kufijtë o Ramazon! Ditën e sotme qeveria e Kosovës dha vendimin për të bllokuar lëvizjen në kufi nga Shqipëria në Kosovë si dhe vendosi një
Masat shtesë ndaj Serbisë, reagon Thaçi: Mashtrim patriotik dhe rrezikim i raporteve me SHBA-të e BE-në Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas vendimit të kryeministrit në ikje, Albin Kurtit për masat e "reciproci
Anketë e UNDP: Vjosa Osmani me rejting 72.4%, Albin Kurti 65 %, Hashim Thaçi 19% United Nation Development, program i Kombeve të Bashkuara për të ndihmuar vendet e varfra dhe vendet në zhvillim, ka zhv
Kurti tregon 6 vendimet e marra mbrëmë Kryeministri në detyrë Albin Kurti tregon vendimet e marra mbrëmë gjatë mbledhjes së 37-të. Kurti thotë se morën gjas
Kurti merr një tjetër vendim kundër Serbisë (FOTO LAJM) Qeveria e Kosovës në detyrë ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndrys
Haradinaj: Unë e ndalova ndarjen e Kosovës, askush s’mund ta kthejë atë ide në tavolinë Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është ai i cili e ka ndalur përfundimisht nd
Me thirrjen Albin Kurti, Albin Kurti, fillon shpërndarja e pjesëmarrësve në protestën e organizuar nga VV (VIDEO) Fillon shpërndarja e pjesëmarrësve në test-protestën e organizuar nga VV. Tashmë vetëm se kanë filluar të shpërndah