999 rezultate për

kursit

Kuvendi shpall konkursin për prokuror publik të Maqedonisë Sot pasdite, në seancën e seancës 12-të, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë mori vendimin për shpallje të konkursit për
Lajm shumë i keq për ata që kanë euro, një fenomen i pazakontë po ndodh (FOTO LAJM) Edhe pse afati i fundit i pagesës së sigurimeve përfundoi, monedha e përbashkët europiane vazhdon të zhvlerësohet në tre
Ndalon rënia historike euros në raport me lekun, ja sa po këmbehet tani Java e fundit e vitit 2016 ka ndalur pikiatën e euros në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të bankës së shqipërisë
Ymeri: I domosdoshëm ndryshimi i kursit politik në Kosovë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka bërë të ditur se ka takuar përfaqësuesen speciale të BE-së në Kosovë, N
Llotaria e kuponit tatimor, ja fituesja e konkursit Ministria e Financave ka shpallur fituesit e lojës promocionale "Kuponi tatimor". Fituesja e çmimit të madh është Val
Shqipëria dhe Kosova pjesë e konkursit të fotografive për monumentet kulturore Në Shqipëri dhe Kosovë do të zhvillohet këtë vit konkursi ndërkombëtar i garës së fotografive për monumentet kulturore k
Foto spektakolare të realizuara me iPhone (FOTO-LAJM) Këto pamje fantastike janë realizuar të gjitha me celularë iPhone dhe janë pjesë e konkursit iPhone Photography Awards.
CNN në krye të garës për krijimin e logos dhe sloganit për promovimin e Shqipërisë Përzgjidhen 5 projekt-propozimet më të mira që do të kalojnë në fazën e dytë të konkursit ndërkombëtar Branding Albania
Basha: Protestë kundër kursit anti-europian të qeverisë Marshimin e paralajmëruar të 20 shkurtit, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka cilësuar si një protestë paralajm
"Lungo Mare", Ministria e Turizmit shpall 5 finalistët e konkursit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit më 28 Nëntor të vitit që lamë pas, Ditën e Pavarësisë së Kombit, në prani të q
Vija Bregdetare e Vlorës, 96 projektues në konkurs 96 projektues kanë aplikuar në konkursin për Vijën Bregdetare të qytetit të Vlorës. Ministria Zhvillimit Urban dhe Turiz
QKMBM, koncert artistik për fëmijët dhe familjet e ushtarakëve Me rastin e festave të Vitit të Ri dhe në zbatim të kalendarit vjetor për vitin 2013, Qendra e Kulturës, Medias dhe Boti
Rektori dhe senati i UP shkelin procedurat Rektori Ibrahim Gashi bashkë me vartësit e tij u janë nënshtruar presionit të studentëve senatorë dhe kanë vendosur t'i
Drejtorët e DAR do të zgjidhen përmes konkursit Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla premtoi sot dhënien fund të militantizmit dhe korruptimit të shkolles përmes emerim
Dorëhiqet komisari Resmi Hoxha Resmi Hoxha ka dhënë dorëheqjen nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues në Kosovë. Hoxha ka dorëzua
Negociatat me Kosovën, Koshtunica kërkon ndryshimin e kursit Lideri i Partisë Demokratike të Serbisë Vojisllav Koshtunica ka deklaruar se skenari më i mirë i negociatave të Beogradi
KEK, konkurs për 75 punëtorë të rinj Edhe pse Rrjeti i Distribucionit dhe Furnizimit në Korporatën Energjetike të Kosovës tashmë është privatizuar, menaxhmen
QKUK njofton anulimin e konkursit për drejtor të Klinikave Qendra Klinika Universitare e Kosovës ka njoftuar të hënën anulimin e konkursit për drejtor të Klinikave. Sipas QKUK-së
Kuvendi i çel rrugën konkursit për zgjedhjen e kreut të ri të KQZ-së Kuvendi i Shqiperise ka njoftuar sot hapjen e konkursit per zgjedhjen e kreut te ri te Komisionit Qendor te Zgjedhjeve.
Lufta e zogjve për mbijetesë (FOTO LAJM) Një grup fotografësh të talentuar nga vende të ndryshme të botës kanë shpenzuar një kohë shumë të gjatë për të realizuar