999 rezultate për

kure

15 ushqimet që shkatërrojnë përditë lëkurën tuaj Baza e një lëkure të mirë qendron tek një ushqim i mirë. E kundërta? Tek një stil jo i mirë i të ushqyerit. Neps j
Konkurenca po shkatërron shoqërinë e Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut? Ja çfarë ndodh (FOTO LAJM) Dy aktorët e humorit, Ermal Mamaqi dhe Bes Kallaku ishin miq të mirë të njëri-tjetrit. Jo rrahë herë i shikonim në pr
Lëkura e meshkujve me e ndjeshme ndaj diellit se ajo e femrave Dielli shkakton një rritje më të shpejtë të kancerit të keq të lëkurës tek meshkujt. Ai paraqitet më shpejtë dhe është
Kanceri në lëkurë, rritet numri i rasteve Rastet e kancerit të lëkurës ose melanomës, janë rritur me 45 për qind në Britaninë e Madhe gjatë dekadës së shkuar, sip
Zbulohet rruga e rigjenerimit të lëkurës Mjekët përdorin lazer dhe acid retinoik për të trajtuar dëmtimet e lëkurës. Shkencëtarët tani kanë zbuluar një mekanizëm
Kanceri i lëkurës, rritet numri i rasteve në botë Rastet e kancerit të lëkurës ose melanomës, janë rritur me 45 për qind në Britaninë e Madhe gjatë dekadës së shkuar, sip
3 mënyra si të pastroni lëkurën e yndyrshme Yndyra e tepërt në fytyrë krijon probleme jo vetëm sepse në një çast të caktuar nis të të shkëlqejë balli dhe hunda, por
Çmendet moti, mësoni si pritet të jetë nesër IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.Pasditen e sotme (e martë, dt.17) priten reshje të do
Rama: Boll me hile në kurriz të konsumatorit Kryeministri Edi Rama ka theksuar edhe njëherë se do të ketë ndëshkime të rënda për ato biznese që nuk japin kupon, nuk
Këshillat që duhet të zbatoni nëse frekuentoni pishinat Stina e nxehtë e verës tejmbush jo vetëm plazhet, por edhe pishinat. Ndaj para se të shkoni në një prej tyre, më parë le
Ja u shpifin jargët e kërmillit, nuk do i besoni vlerat kuruese që ka Kërmijtë janë të shpifur dhe jargët e tyre edhe më të shpifura. Por ato kanë veti shumë të mira për të hidratuar trupin
Kanceri i gjirit nuk "kursen" askënd, këto janë shenjat që çdo vajzë mbi 20 vjeç duhet t'i dijë Kanceri i gjirit është kanceri i dytë më i zakonshëm i diagnostikuar tek femrat, mbas kancerit të lëkurës. Ndonëse nuk d
Rëndohet bilanci i të vdekurve nga stuhia në Greqi (FOTO & VIDEO) 7 viktima dhe të paktën 30 të plagosur është bilanci i një shtrëngate të furishme që shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës në
Çfarë po i ndodh Merkelit?, Dridhet sërish për të 3-tën herë brenda muajit (VIDEO) Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë duke u dridhur në një aktivitet publik për të tretën herë në më pak se një
Kapriçot e motit, çfarë pritet të ndodhë gjatë javës Ditët e nxehta e me diellin përvëlues mesa duket do të mungojnë gjatë kësaj jave. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak par
Ju kruhet vazhdimisht lëkura, mësoni shkaqet A keni kruarje të vazhdueshme në shumë zona të trupit tuaj? Shkaqet mund të jenë të shumta. Kruajtja ndodh kur një reaks
Si të kujdesemi për lëkurën gjatë verës Në mënyrë që lëkura e zhveshur të duket e bukur, është e nevojshme përgatitja e saj dhe rikthimi i dëmeve që mund t’i je
10 këshilla për nxirje perfekte Vera është sinonimi i nxirjes për shumë prej atyre që e duan diellin, sepse ajo e bën lëkurën më kompakte dhe më të buku
Maska e artë që heq njollat në lëkurë Ka shumë faktorë që mund të kontribuojnë në shfaqjen e problemeve të tilla si puçrra fytyre, njolla ose rrudha. Stresi i
Shikoni liderët e famshëm botëror kur ishin të rinj (FOTO LAJM Liderët janë disa nga njerëzit më të rëndësishëm që kanë lënë gjurmë në historinë botërore. Por, a jeni kureshtar të