999 rezultate për

kurani

''Kush shpëton një jetë ka shpëtuar njerëzimin'', Rama e nis ditën me fjalë nga Kurani Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot ashu sikundër mund të ndodhë dhe plot herë të tjera, me disa fjalë të shenjta
U drejtohet shqiptarëve me Kuranin e Biblën, Rama tregon a beson në Zot? Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në emisionin “Provokacija”, ku si rrallë herë më parë ka folur në lidhje me besimin
1.15 miliard euro për Shqipërinë, Rama i ngazëllyer citon bashkë Biblën e Kuranin Sot është një ditë e rëndësishme për shqiptarët pasi në konferencën e donatorëve u arrit të mblidheshin 1.15 miliard eur
"Unë i kërkova ndjesë, ai e bëri prapë", këngëtari shqiptar sherr me Sabri Fejzullahun (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur Hekuran Krasniqi i ftuar mbrëmjen e djeshme në "Shiko kush luan", është bërë pjesë e lojës "Ndaje ose
EMRI/ Kurani më i vogël në botë mbahet nga një laçian (FOTO LAJM) Faqja e njohur “Wetbookclub” ka publikuar ditën e sotme si foton e saj të ditës, një imazh ku shfaqet një Kuran shumë i
Vizita e Enver Hoxhës në Kullën e Hirit Ishte muaji qershor i vitit 1954, populli i Korcës ka patur një rol të vecante në luftë, një trashigimi kulturore të gje
2 mijë radikalë djegin Kuranin në Danimarkë, shkak është iftari Në shenjë proteste kundër mbajtjes Iftarit në Kopenhagë të Danimarkës, i cili mblodhi rreth 2.000 besimtarë, të djathtët
Ëndrra e Muç Nanos: Hoxhallarët të lexojnë Kuranin Mustafa Nano I have a dream. Unë kam një ëndërr që të vijë një ditë: Kur të kuptohet se një politikan i korruptuar
Shembull për botën, seanca e Kuvendit të Zelandës hapet me leximin e Kuranit Kurani është lexuar gjatë seancës së Parlamentit të Zelandës së Re, që ishte e para që prej sulmit terrorist në dy xhami
Zbardhet misteri i Kuranit pranë makinës ku u shkrumbua kosovari në Fushë-Krujë Oficerët e Policisë Gjyqësore kanë gjetur një Kuran pranë vendit ku u dogj në makina shqiptari i Kosovës Xhaferr Osmani.
Franca kërkon ndryshimin e Kuranit Më 21 prill, rreth 300 figura prominente franceze, përfshirë edhe ish-presidentin Nicolas Sarkozi dhe ish-kryeministrin
Qethi nxënësin sepse flokët nuk i përshtateshin me Kuranin, dënohet mësuesi Mësuesi i një shkolle myslimane është dënuar me një vit burg pasi dhunoi brutalisht dhe më pas i rroi kokën nxënësit të
Eksperimenti me pesë macet që nuk shkelin në librin e shenjtë, Kuranin (VIDEO) Një eksperiment është zhvilluar me pesë mace Libri i shenjtë ‘Kurani’ dhe një libër tjetër i zakonshëm janë vënë përp
Avokati katolik uron Krishtlindjen duke cituar Kuranin Avokati Arianit Koci, ka uruar Krishtlindjet në mënyrë shumë të veçantë. Për dallim nga urimet e tjera, të thata dhe
Terrorizmi, BIK-u "fundos" Shefqet Krasniqin: Predikon me gjuhë të vrazhdë, nxorri Kuranin nga konteksti (FOTO LAJM) Rëndohet gjëndja juridike e imamit Shefqet Krasniqi pas akuzave të Prokurorisë Speciale të Kosovës për nxitje të terrori
ISIS përdor Kuranin për të fshehur bombat që i vendosin si kurth Organizata terroriste Shteti Islamik ka filluar të aplikojë taktika të pazakonta për vënien e bombave, të cilat thuhet
Vargje nga Kurani në murin e Kryeministrisë (FOTO) Kryeministri Rama ka uruar në një mënyrë të veçantë besimtarët myslimanë. Ai ka postuar në profilin e tij të Faceboo
Basha citon Suren e Kuranit për Bajram Kreu i PD ka dhënë një urim për besimtarët myslimanë së bashku me një mesazh shprese duke cituar disa vargje të Kuranit.
SKANDAL / Kastriot Myftaraj kërkon nga Gjykata të ndalohet Kur'ani Gazetari kontravers Kastriot Myftaraj ka shkruar një status në "Facebook" ku i bën thirrje Prokurorisë së Përgjithshme q
Kurani më i vjetër në botë, nga Egjipti Universiteti i Birminghamit vë theksin se ka gjetur kopjen e Kuranit më të vjetër në botë. Mendohet se ky libvër mund të