999 rezultate për

kupat

Simeone: Ata janë një rival me shumë histori në Evropë Diego Simeone beson se Arsenal më shumë përvojë se Atletico Madrid në kupat evropiane dhe vlerësoi shumë homologun e tij
Lika: Luftëtari mund të arrijë në Kupat Evropiane Një pikë në shtëpi me Teutën nuk i ka përmbushur pritshmëritë e tifozëve të Luftëtarit, që kërkon fitoren për zonën euro
Partizani i ri i rilindur, 3 fitore në 4 ndeshje Klevis Dalipi është heroi i Partizanit. Ekipi i tij vulosi fitoren e 3-të në 4 takime me ish ndihmësin e Starovës si tra
Partizani fiton përballjen ndaj Flamurtarit për një vend në kupat evropiane (VIDEO) Partizani ka arritur të fitojë kryendeshjen e javës së 26-të ndaj Flamurtarit, teksa fitoi minimalisht 1-0, me një gol t
Mziu beson në pjesmarrjen e Kamzës në Kupat e Europës: Jemi ndër më të mirët Pas ndeshjes me Lushnjën, kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, u shpreh i lumtur dhe krenar me ekipin e tij dukep
Përjashtimi i Skënderbeut nga Kupat Evropiane, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja (FOTO LAJM) Lajmi për dënimin e mundshëm të Skënderbeut nga Kupat Evropiane, për shkak të manipulimeve të ndeshjeve në Europa Leage,
Tronditet futbolli: UEFA përjashton Skënderbeun 10 vjet nga Kupat e Europës Komisioni i Disiplinës në UEFA ka marrë një vendimin tejet drastik për klubin korçar të Skëndërbeut, duke i dhënë kështu
Rrugëtimi fantastik në Kupat Evropiane, Skënderbeu renditet në vendin e 47-të (FOTO LAJM) Ecuria fantastike këtë sezon e Skënderbeut, teksa u kualifikua në grupet e Europa Ligës, pasi kaloi edhe 4 ture paraelim
Ja kur i mësojnë kundërshtarët 4 skuadrat që do të marrin pjesë në Kupat e Europës Shqipëria do të ketë 4 skuadra pjesëmarrëse në kupat e Europës për sezonin e ardhshëm. Kukësi si kampion i Shqipërisë, P
Tirana rrëmben Kupën e Shqipërisë, siguron pjesëmarrjen në Kupat e Europës Pas një drame qe pësoi javën e kaluar ku Tirana ra për here te pare nga Kategoria, sot bardheblute rigjeten paksa buzeqe
UEFA licencon klubet shqiptare për në kupat e Europës Federate Shqiptare e Futbollit ka mbaruar përfundimisht dokumentacionin për klubet shqiptare potencialisht të mundshme p
Pas titullit kampion, trajneri i Kukësit zbulon ëndrrën për kupat e Europës Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka ka hyrë në librin e lavdishëm të historisë së futbollit kuksian. Strategu i kampionëve
Milot Rashica rikthehet te goli me Vitesen Milot Rashica është rikthyer sërish te goli. Mesfushori nga Kosova ka qenë protagonist në fitoren që skuadra e tij 3-1 m
E tmerrshme, ja çfarë i ndodhi pas terapis me kupa qelqi (FOTO LAJM) Përmes fotove ju do të shikoni pamjet e tmerrshme të publikuara nga 63- vjeçari, Li Lin nga Kina, i cili tregon shtatë v
Trukimet e ndeshjeve, ja sa rrezikon të dënohet Skënderbeu Skënderbeu është zyrtarisht nën hetim nga UEFA. Fillimisht është përfolur se sot institucioni i futbollit do të dalë me
Dy klube kosovare në Champions dhe Europa League Pas pranimit në UEFA e FIFA, edhe klubet kosovare do të luajnë në kupat e Europës, por nuk dihej ende numri i saktë i kl
Skënderbeu: “Në qoftë se duam ne, ju nuk futeni as në kupat e Europës” Duket e habitshme por në faqen zyrtare të klubit korçar ka ardhur një deklaratë e fort, “Nqs duam ne, ju nuk futeni as n
Dëmtohet Ergys Kace, ja sa do të mungojë Ergys Kaçe do të mungojë për 1 muaj. Mediat greke shkruajnë për një dëmtim në kyçin e këmbës për mesfushorin shqiptar të
Kim Mehmeti: Kosova e sotme zyrtare, bashkëpunuese me okupatorin e djeshëm Analisti dhe publicisti shqiptar nga Maqedonia, Kim Mehmeti, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka komentuar ngjarjet e
Liverpooli barazon, rrezikon pjesëmarrjen në kupat e Evropës Skuadra e Liverpool ka bërë një tjetër hap jo të mirë drejt rrugës për tu kualifikuar për në Ligën e Kampioneve. Live