999 rezultate për

kuorum

Seanca nis një orë me vonesë, nuk formohet kuorumi për rezolutën e LVV Më shumë se një orë me vonesë ka filluar seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Seanca e para
Nuk u plotësua kuorumi, nuk kalojnë pesë marrëveshjet ndërkombëtare Për shkak të mungesës së kuorumit në Kuvend nuk kanë kaluar pesë marrëveshjet ndërkombëtare, raporton “Ekonomia Online”.
Vijon seanca, kuorumi bëhet nga deputetët e PSD-së Ka vazhduar seanca, pasi Kuvendi shkoi në një pushim 15 minutësh që zgjati një orë, për shkak të mungesës së kuorumit. T
Nuk bëhet kuorumi, Veseli sfidon deputetin e NISMA-s Kuvendi nuk e ka vazhduar seancën në orën e paraparë për shkak të mungesës së kuorumit, ndërsa Kadri Veseli i ka thënë d
Deputetët nuk pyesin për kritikat, vazhdojnë të bllokojnë Kuvendin Në këtë legjislaturë shumica e seancave të Kuvendit kanë përfunduar para kohës për shkak të mungesës së kuorumit. Kjo pa
E turpshme, miratimi i rezolutës mbetet pa kuorum Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur miratimin e rezolutës rreth zbardhjes së fatit të personave të zhdukur në luftën e fund
Kuvendi pa kuorum për të votuar rekomandimet për shëndetësi Iniciuesja e interpelancës së ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismajli, deputetja e LVV-së, Fatmire Mulhaxha Kollçaku pas
Kuvendi ndërprenë punimet për shkak të mungesës së kuorumit Kuvendi i Kosovës ka ndërpre punimet e seancë së sotme, për shkak të mungesës së deputetëve në sallë, ndërsa kryeparlame
Kthimi i Veselit në seancë rikthen kuorumin, debatohen 15 projektligje Kthimi i Kryeparlamentarit Kadri Veseli në seancën plenare ka rikthyer edhe kuorumin e munguar në seancë, duke bërë kësh
Avdullah Hoti tregon qëndrimin e LDK-së për demarkacionin Shefi i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti, në konferencë para gazetarëve ka shpjeguar se mbledhja e Kryesisë së
Aida Dërguti braktis mbledhjen, s’ka kuorum për demarkacion Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila pat filluar me pikën e vetme të rendit të ditës, pra për caktimin e radhës së sea
Thaçi ende nuk e di kur do të flasë në kuvend Ndonëse është paraparë të mbahet sot, mbledhja e Kryesisë ka dështura të mbahet meqë nuk kishte kuorum. Kështu ka njo
Talat Xhaferi në Parlament: Ua them edhe në shqip Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi, në fillim të seancës ka qortuar shumicën parlamentare të cilët nuk kanë siguruar
S'ka kuorum, Mikullovci kërkon pauzë Kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci ka nisur vazhdimin e seancës konstituive ku menjëherë ka treguar se në sallë nuk k
Dështon seanca konstituive, nuk bëhet kuorumi Edhe pse të pranishëm në seancën konstituive të Kuvendit janë deputetët e Vetëvendosjes dhe ata të koalicionit LAA, nuk
PD ikën nga Konferenca e Kryetarëve në Kuvend PD është larguar nga mbledhja e Konferencës së Kryetarëve në Kuvend. Kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka është s
Demarkacioni thyen koalicionin Miratimi i ligjeve dhe marrëveshjeve ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës,ka vënë në vështirësi dhe koalicionin qeverisës
Berisha: Nuk kthehemi në Kuvend, nuk ia bëjmë kuorumin këtij pushteti Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka deputetët e kësaj partie nuk e kanë ndërmend të kthehen në Kuvend. S
Gashi nuk e ka votuar Thaçin Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, në një intervistë për Info Kosova të Klan Kosovës ks thënë se ai
Opozita e heshtur për kuorumin e presidentit Opozita ende nuk ka një qëndrim të përcaktuar për sjelljen që do ta ketë në Kuvendin e Kosovës, kur në rend dite do të j