999 rezultate për

kundershtim

Serbia liron personin që e arrestoi para dy javësh, Kosova kërkon edhe lirimin e personit tjetër Ministria e Punëve të Jashtme ka njoftuar se Serbia ka liruar Agim Gjocajn, i cili ishte arrestuar para dy jave në mënyr
Ia "kërcitën ahengut" pa pyetur për ligj, gjobiten tre lokale në Shkodër Tre pronarë lokalesh janë gjobitur me gjobë 1 milion lekë në Shkodër. Uniformat blu njoftojnë se masa admistrative është
Shqiptarëve nuk ka ligj që i ndalon dasmat, pronari i lokalit merr gjobën e majme 1.000.000 gjobë ka marrë pronari i një lokali në Tiranë pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në subjektin e tij në k
Ushtruan aktivitet në lokalet e tyre në kundërshtim me aktin normativ, e pësojnë keq dy pronarët e lokaleve Dy pronarë subjektesh janë gjobitur me nga një milionë lekë gjobë për shkak se kanë ushtruar aktivitet në lokalet e tyre
Dasmë në kohë Covidiane, e pëson keq pronari i lokalit në Fier Administratori i një lokali në Fier është gjobitur me 1 milionë lekë gjobë pasi ka lejuar zhvillimin e një dasme në kund
Po e tundte lokalin me dasmorë, policia shkon pa ftuar dhe gjobit me 1 milion lekë pronarin Administratori i një lokali dasmash në Fushë Milot është gjobitur me 1 milionë lekë pasi organizonte evente në kundërsht
Organizoi dasmë pa pyetur për COVID-19, lokali merr gjobën e majmë Një lokal në Durrës është gjobitur, pasi ka organizuar një dasmë. Policia e Durrësit ka ndëshkuar me masë administrat
Nisin gjobat! Nuk mbylli lokalin me muzikë pas orës 20:00, fierakut i bllokohet lokali për 1 vit Vijojnë kontrollet nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, në subjektet që ushtrojnë aktivitetin në kundër
"Tapë" në timon dhe duke thyer karantinën, si u kap 45 vjeçari në Berat Një 45 vjeçar është vënë në pranga pasi është kapur duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin si dhe ka qenë në kundërsht
Luanin poker pa patur frikë në lokal, si u kapën mat të rinjtë në Pogradec Duket se pavarësisht masave dhe gjobave, shqiptarët nuk heqin dorë nga kafet. Kështu ka ndodhur edhe ditën e sotme në
Pa pyetur për rregulla, shqiptarët kapen duke pirë kafe në lokal (VIDEO) Duket se pavarësisht masave dhe gjobave, shqiptarët nuk heqin dorë nga kafet. Kështu ka ndodhur edhe ditën e sotme në
Kollçaku: Zyrtarët e LDK-së kanë dalë në kundërshtim me deklaratat e njëri-tjetrit Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku ka deklaruar se shumë shpejtë do të kenë takim me LDK-në, por, që
"Hashim Thaçi është në kundërshtim me Kushtetutën" Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se afati i përcaktuar nga presidenti Hashim Thaçi ndaj Albin
Si erdhi kokaina nga Ekuadori në Durrës? Detajet e itinerarit, kundërshtimin e grekëve dhe pse u kodua "Kuito" Oficerët e policisë shqiptare dhe prokurori i dosjes së 137 kg kokainë kanë marrë pjesë në operacionin e dorëzimit të ko
Hamë kalbësira që bëhen edhe sallam; Bllokohen tonelata me mish pule të kontaminuar nga Brazili utoriteti Kombëtar i Ushqimit njofton se në Tiranë janë gjobitur 3 subjekte me aktivitet “Supermarket”, nga ku u konstat
Qyteti francez ul limitin e shpejtësisë, me kaq km/orë do të ketë kundërshtime Begles, një qytet me rreth 27 mijë banorë, afër Bordosë në Gironde, do të bëhet bashkia e parë e kësaj përmase, që do të
Pas rizgjedhjes, Veseli: S’do lejojë askënd të punoj në kundërshtim me interesin e qytetarëve Kryetari i rizgjedhur i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka premtuar se nuk do të lejojë askënd të merr ven
Bllokohen 350 pasaporta diplomatike, Cakaj: Në kundërshtim me ligjin Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme në detyrë, Gent Cakaj ka deklaruar se janë 350 pasaporta diplomatike të cila mb
Lista Serbe në krah të Serbisë i vërsulet qeverisë të Kosovës Lista Serbe ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Republikës për taksën prej 10 % për të gjitha mallrat nga Serbia dhe
Gjuriç përballet me një suprizë të hidhur në kufirin e Kosovës Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën Marko Gjuriç sot pasdite nuk është lejuar të hyjë në Kosovë. Gjuriç pak