E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

kundershtare

Shehi: Bëjmë gabime amatore, goli në fushën kundërshtare na ndihmon Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi, foli pas humbjes 2-1 ndaj Kukësi. Ai ndihet i zhgënjyer pas humbjes dhe mënyrës se
Ajax uron Juventusin për titullin. Tifozët kundërshtarë tallen (FOTO LAJM) Juventusi ka celebruar në Twitter dhe rrjetet e tjera sociale festimin e tetë titujve radhazi, por një ndër përgjigjet q
SHORTI/ Del kundërshtari i Juventusit në 1/8 të Championsit Juventusi do të përballet me Ajaxin në fazën 1/8 për UEFA Champions League. Shorti është duke u hedhur tani dhe po zb
Shokuese, në Turqi futbollisti hynë me brisk në fushë, rrjep kundërshtarët (VIDEO) Kurrë nuk ishte parë që një lojtar ta niste lojën me një qëllim: Të presë çdo kundërshtarë që ngre zërin. Kështu ndodhi
Futbollist i çmendur, godet kundërshtarët me grushta (VIDEO) Një çmenduri e vertetë ka ndodhur ën gjysmëfinalen mes San Jorge dhe 9 De Julio De Barbevu në Argjentinë. Skuadra ve
Pranë ndryshimit historik, UEFA gati të rrëzojë këtë rregull Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s pritet të mblidhet ditën e nesërme në Romë, nga ku pritet të marrë edhe vendime të rëndësish
Futbollisti shqiptar turpëron kundërshtarët dhe dhuron "show" në fushë (VIDEO) Futbollisti me origjinë shqiptare, Fatos Beqiraj, i ka mahnitur të gjithë me veprimin e tij në ndeshjen e kampionatit iz
Kombëtarja U-17 zbulon kundërshtarët për në turneun "Mecedez Benz Cup" Kombëtarja e moshave U-17 është njohur sot me kundërshtarët që do të ketë përballë dhe kalendarin e “Mercedez Benz Cup”
Bonucci: Kundërshtarët po presin që ne të humbasim Në një intervistë, Leonardo Bonucci ka folur për fitoren kundër Romës dhe si ka ndikuar kjo në ligë. “Fitorja kundër
Ekzekutohet në mes të Vjenës bosi i mafias serbe (FOTO LAJM) Të shtënat që alarmuan gjatë ditës së djeshme Vjenën ishin ato që i morën jetën bosit serb të nëntokës së Malit të Zi, V
Presidenti Interit kërcënon kundërshtarët: Do ti shkatërrojmë të gjithë në fushë dhe jashtë saj Presidenti i Interit, Steven Zhang, ka dhënë një deklaratë befasuese gjatë darkës së klubit për Krishtlindje, teksa dekl
Këta janë kundërshtarët e Liverpoolit, Realit, Juves, PSG dhe Barçës në Champions (FOTO LAJM) Ka përfunduar shorti për 1/8 e UEFA Champions League dhe janë mësuar çiftet kundërshtare të cilat do të përballen në kët
Serbët ngrihen në protestë kundër Vuçiçit Zyrtari i grupit të deputetëve të Partisë popullore Nikola Jovanovic ka paralajmëruar se të shtunën, më 8 dhjetor, do të
Kosova mëson kundërshtarët për EURO 2020 (FOTO LAJM) Ka përfunduar shorti për përcaktimin e grupeve për fazën e kualifikimeve në Kampionatin Evropian EURO 2020, me Kosovën q
E krahasojnë me Messin, shikoni “magjinë” e spanjollit mes 6 kundërshtarëve (VIDEO) 20-vjeçari Dani Olmo, i cili luan si një sulmues krahu tek Dinamo e Zagrebit, dhuron spektakël në kampionatin kroat.
Disa ngjarje rrëqethëse se si përndiqen kundërshtarët në Arabinë Saudite Faisal al Jarba e braktisi atdheun e vet, Arabinë Saudite, vitin e kaluar kur rreziku po i afrohej, pasi shefi i tij, nj
Futbollisti humb ndjenjat, mjekët kundërshtare bëhen heronj (VIDEO) Në sfidën mes Tunizisë dhe Nigerisë e vlefshme për fazën e Grupeve të Kupës së Afrikës ndodhi një ngjarje që për pak mun
Thaçi presion kundërshtarëve, pi kafe me Edi Ramën Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi po qëndron në Zvicër për një vizitë zyrtare ku pritet të marrë pjesë në Forumin Ek
10 momentet kur Ronaldo i mori hak kundërshtarëve (VIDEO) Cristiano Ronaldo është një nga lojtarët më të mirë në botë. Përveç lojës së futbollit, ai njihet edhe për veprimet j
"Nuk tallem me kundërshtarët" Tenisti me fame botërore, Roger Federer shquhet për cilësinë e lojës së tij aq sa ndonjëherë goditjet e tij cilësohen si