E FUNDIT/ Aksident i frikshëm në Gramsh: 2 të vdekur e 8 të plagosur
999 rezultate për

kumanove

20 të lënduar nga aksidenti në autostradën Kumanovë-Tabanoc Njëzet persona të lënduar është bilanci i aksidentit mes një autobusi dhe një makine që ndodhi mbrëmë në autostradën Kum
Qeveria sot "zbarkoi" në Kumanovë, ministrat do njihen me hallet dhe kërkesat Kabineti qeveritar i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev për mbledhjen e 171 qeveritare sot zhvendoset në Kumanovë. Kj
Ndërron jetë 22 vjeçari në burgun e Kumanovës Në njërën nga qelitë e Burgut të Kumanovës mbrëmë rreth orës 22:00 ka ndërruar jetë L.M. në moshën 22 vjeçe, nga Lagja A
Ndërron jetë 22 vjeçari në Burgun e Kumanovës Në njërën nga qelitë e Burgut të Kumanovës rreth orës 22:00 ka ndërruar jetë L.M. në moshën 22 vjeçe, nga Lagja Arbëria
Komandant Malisheva: Si Gruevski, si Zaevi njëlloj janë Pas vërtetimit të dënimeve për grupin e Kumanovës nga ana e Gjykatës së Apelit në Shkup është prononcuar edhe Muhamed Kr
745 vjet burg për grupin e Kumanovës Gjykata e Apelit në Shkup ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore për grupin e njohur si i Kumanovës, i cili më 2 në
Kapen 16 emigrantë ilegal rrugës për Tabanoc Në orët e hershmë të ditës së djeshme në magjistralen Kumanovë – Tabanoc, zyrtarët policorë kanë dhënë sinjal për të nda
Mbytet 15 vjeçari në lumin Pçinja, të Kumanovës Pesëmbëdhjete vjeçari është mbytur mbrëmë në ujërat e lumit Pçinja, të Kumanovës, njofton Policia. Sipas informatave
E RËNDË/ Bie shtylla dhe godet për vdekje 13-vjeçaren në Kumanovë Një vajzë e mitur, banore e Kroacisë, ka ndërruat jetë në Qendrën Mjekësore në Kumanovë, ku u dërgua pasi u godit nga nj
Martohet vajza a Komandant Ismet Jasharit, momente emocionuese para bustit te babait (VIDEO) Donika Jashari, vajza më e madhe e Komandant Kumanovës - Ismet Jashari, është martuar ditën e sotme në fshatin e lindjes
Treni del nga shinat në hekurudhën Kumanovë-Shkup, bllokohet 10 ditë qarkullimi Dalja e trenit transportues nga binarët në Kumanovë e paralizoi pjesën hekurudhore të Korridorit 10. Nuk dihet se kur së
Komuna e Kumanovës injoron gjuhën shqipe Në Kumanovë pranë finalizimit është objekti i ri i stacionit të autobusëve. Sot është vendosur edhe mbishkrimi ku siç vë
Masa ekstreme sigurie ndaj Grupit të Kumanovës (VIDEO) Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015, paraqesin rrezik
Millanov: Terrorizmi, akuzë e gabuar për Grupin e Kumanovës Në Gjykatën e Apelit, në ditën e dytë janë duke u shqyrtuar ankesat e të dënuarve nga “Lagja e Trimave”. Në fillim t
Tensione në seancën për Grupin e Kumanovës, ata dalin me dy kërkesa Me një minutë heshtje dhe kërkesë të zëshme për hetim ndërkombëtarë, seanca ankimore për rastin Lagja e Trimave në Gjyka
Grupi i Kumanovës i drejtohet gjykatëses: Fol shqip, këtu është Shqipëri Me një minutë heshtje për të rënët e grupit të Kumanovës në “lagjen e trimave”, ka filluar seanca gjyqësore në gjykatën
4 vjet nga "Lagja e Trimave": Dëshmitari thotë se luftuan kundër makinerisë ushtarako-policore Krisma armësh, frikë, ankth, paqartësi. Kështu u zgjuan qytetarët e Kumanovës para katër viteve, më 9 maj të vitit 2015.
Apeli rikthen në gjykim rastin "Almiri" Gjykata e Apelit ka dërguar lëndën e Almir Aliut për referim në Prokurorinë e Lartë. Organi i lartë i akuzës në kolegjiu
Gropa misterioze formohen në Kumanovë dhe Manastir Gropë me thellësi prej 5-6 metra është hapur në oborrin e shtëpisë së familjes Aziroviq në Kumanovë. Gropa është me diam
Serbët gjejnë simbolikën, pse Serbia nënshkroi kapitullimin në Kumanovë Njëzet vite pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Kumanovës, serbët kanë “zbuluar” simbolikën e vendit të nënshkrimit të sa