999 rezultate për

kultura

Nga kultura perse tek ajo shqiptare (VIDEO) Edhe pse ka pak vite qëndrimi në Shqipëri, artisti iranian Sajad Sepehri arrin të depërtoje zemrat e të përcjellë emocio
Rita Ora krenare: Jam inspiruar gjithmonë nga kultura shqiptare Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora gjithmonë ka treguar me krenari origjinën e saj. Së fundmi, për
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Zef Deda flet për aktrimin e Julianit: S'janë të aftë të shkruajnë një batutë Zef Deda, mjeshtri i madh i humorit, është i njohur në mbarë-trevat shqipfolëse. Ai e të tjerë artistë të një brezi që k
Rudi Vata i përgjigjet Mavrajt: Njeri i vogël, e ka nga kultura e tij arabe Rudi Vata kundërpërgjigjet pasi Mavraj e injoroi me postimin për Fatmir Vatën. “Unë nuk kam asgjë me Mërgimin. Fatmir
Peza: Kultura politike e improvizimit, si strategji humbëse Ajo që u deklarua në fillim, si një "lojë shokuese opozitare" nëpërmjet daljes nga Parlamenti dhe mosfutjes në zgjedhjet
Dita botërore e maces të zezë, mësoni kuptimin në kultura të ndryshme 17 nëntori është dita botërore e Maces së Zezë, kafshë që sipas traditës mesjetare të rrënjosur në kulturën evropiane, p
Vidhen 40 metra dru të komunës, personat në nevojë rrezikohen nga i ftohti Mbi 40 metra kub dru për djegie, janë konfirmuar si të vjedhura nga kjo depo e komunës në Gërmi, javë më parë. Lidhur
Ministri që urrente të huajt dashurohet në refugjaten Në vitin 2003, ministri norvegjez i Peshkimit deklaronte se “Racat, fetë dhe kulturat e ndryshme nuk duhet të përzihen”,
Ky ministër dikur urrente refugjatët, sot u dashurua me bukuroshen iraniane Në vitin 2003, ministri norvegjez i Peshkimit deklaronte se “Racat, fetë dhe kulturat e ndryshme nuk duhet të përzihen”,
Falet Namazi në Prishtinë, bëhet thirrje për mirësi Qinda qytetarë të besimit myslimanë kanë marrë pjesë në ceremoninë e faljes së namazit të Fitër Bajramit në Xhaminë e Ma
500 mijë lule do të mbillen në Prishtinë Kompania Publike e Komunës së Prishtinës “Hortikultura” ka nisur mbjelljen e luleve sezonale. Ndonëse, javën e ardhshme
Hoti i PDK-së bëhet zv.ministër i pestë te kultura Ministrisë së Kulturës i është shtuar edhe zëvendësministri i pestë. Nëpërmjet një vendimi, kryeministri i Kosovës, Ramu
Dëmtuan kulturat bujqësore, gomerët përfundojnë në burg (FOTO LAJM) Tetë gomerë të cilët kanë dëmtuar kulturat bujqësore në Indi janë "burgosur" për katër ditë. Sipas New Delhi TV, goma
Moti i nxehtë dëmton kulturat bujqësore në Maqedomi Gjithë kulturat bujqësore po vuajnë pasoja nga moti i nxehtë, pasi nuk ka lagjështi të mjaftueshme në tokë. Sipas ag
Fiset që koha i harroi: Indigjenët në qoshet më të largëta të planetit tonë (FOTO LAJM) Fotografja nga New York, Terri Gold ka shpenzuar pjesën më të madhe të jetës së saj në kërkim të fiseve indigjene anemb
"Fiskulturat" e Qeverisë së Kosovës për Demarkacionin me Malin e Zi Qeveria ka emëruar Komisionin për Matjen e Territorit të Kosovës, ndërsa nuk i ka siguruar votat e deputetëve në Kuvend
O’Connell: Kultura e nepotizmit në Kosovë duhet të përfundojë Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Administratës Publ