999 rezultate për

kullota

Donin të hapnin kullota, i vënë zjarrin malit të Shëngjinit, 2 të arrestuar Tre persona janë arrestuar si autorë të zjarreve që shpërthyen në malin e Shëngjinit. Policia informon se zjarri dysh
Zjarr i përmasave të mëdha djeg kullotat në Gjirokastër, rrezikohen disa banesa Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë kullotat në fshatin Mashkullorë të Gjirokastrës. Zjarri masiv favorizohet
Flakët shkrumbojnë sipërfaqe me kullota në Gjirokastër, rrezikohen banesat Temperaturat e larta që kanë përfshirë vendin tonë, janë bërë shkak edhe për vatra zjarri në zona të ndryshme përgjatë v
Tek blektorët e jugut, si bëhen përgatitjet për të gjetur kullotat Rituali i harruar i një jete nomade, në kërkim të kullotave të pasura për bagëtitë, është ndoshta mes traditave më të rr
Policia në alarm për zjarret, evidenton 24 autorë Policia ka evidentuar 24 autorë të zjarrëvenieve në pyje e kullota. Policia ka gati planin e masave shtese për paran
Arrestohet 41 vjeçari që dogji kullotat e fshatit Dukat i Ri Një 41 vjeçar është prangosur, pasi ka djegur qëllimisht kullotat e fshatit Dukat i Ri, duke vënë në rrezik edhe dy bane
Digjen 20 hektarë kullota në Vlorë Flakë zjarri që kanë rënë mbrëmjen e djeshme e janë shuar sot, kanë sjellë djegien e 20 hektarëve kullota në Vlorë. Rret
Zjarr në Sarandë, digjen ullishtet Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe me kullota dhe ullishte, në afërsi të fshatit Fitore në Sarand
Prishet shqipja në mbishkrimin e Ndërmarrjes së Kullotave Ditën e hënë janë prishur mbishkrimet në gjuhën shqipe dhe më pas është vendosur një kryq i madh në Ndërmarrjen Publike(
Konflikt për kullotat, plagosen dy vëllezër në Tepelenë Dy vëllezër kanë mbetur të plagosur me armë zjarri pas një zënke për një kullote në malet e Dhëmblanit. Ngjarja ka ndodh
Pyjet dhe kullotat, Berisha: Tu kthehen pronarëve Pyjet dhe kullotat pritet të kalojnë në pronësi të pronarëve. Në takimin e zhvilluar me përfaqësues të ministrive, kryem
Korçë, digjen mbi 300 ha kullota Mbi 300 hektarë kullota janë djegur në prefekturën e Korçës. Sekretari i Përgjithshëm i Prefekturës Korçë, Bujar Vila, t
Lunxheri, digjen kullotat Një 71-vjeçar i vuri zjarrin një kullote në Lunxhëri të Gjirokastrës për rigjenerimin e saj duke djegur një pjesë të mir