999 rezultate për

kukan

Eduard Kukan përdor termin denigrues për Macron: Jam i neveritur ish-ministër i Jashtëm i Sllovakisë, Kukan ka deklaruar se është i neveritur dhe i indinjuar nga vetoja që vendosi Franc
Negociatat, Kukan: Maqedonia e Veriut mund të marrë një datë në vjeshtë, Shqipëria pak shanse Maqedonia e Veriut mund të marrë një datë për fillimin e negociatave në vjeshtë, ndërsa ky skenar është më pak realist p
Vajgël, Kukan dhe Flekenshtajn tregojnë se kur hapen negociatat për Maqedoninë Republika e Maqedonisë së Veriut do të merr datë për fillim të negociatave në tetor, kanë shprehur bindje eurodeputetët
Kukan tregon kur do të zgjidhet kontesti i emrit Zgjidhja e kontestit të emrit të Maqedonisë mundet të zgjidhet para mbajtjes së seancës së Këshillit të Evropës në qersh
Eurodeputetët Vajgëll, Flekeshtajn dhe Kukan nesër në Shkup Në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë nesër do të mbahet Konferenca e 13-të e Komisioneve parlamentare për çështje d
Serbia i bën presion Bashkimit Evropian Serbia pret datë konkrete për anëtarësim në BE, qytetarët duhet të dinë sa do të presim, ka thënë ministrja e Integrimev
Eurodeputeti sqaron a do ketë arrestime të rëndësishme në Shqipëri, përmend Tahirin Eurodeputeti Eduard Kukan ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me faktin se institucionet evropiane po përdorin një reto
Eurodeputetët Vajgel, Fleckenstein dhe Kukan takohen me Menduh Thaçin Në takimin që u zhvillua sot u bisedua për situatën politike në vend, për proceset integruese, si dhe për procesin e mba
Xhaferi takon eurodeputetët Vajgel, Kukan dhe Flekenshtajn Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi ka realizuarditën e sotme një takim me eurodeputetët
Eurodeputeti Kukan jep vlerësimin e BE-së për procesin zgjedhor në Shqipëri Eurodeputeti Eduard Kukan ka dhënë vlerësimin e tij për zgjedhjet në Shqipëri, në cilësinë e drejtuesit të misionit të v
Kukan flet për zgjedhjet: Me rëndësi për të ardhmen e Shqipërisë Eurodeputeti Eduard Kukan deklaroi se zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri janë të rëndësishme për drejtim
Kukan përshëndet Ramën e Bashën për marrëveshjen Eurodeputeti Eduard Kukan ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së,
Kukan: Meta president pro-europian, Rama I dha shumë opozitës "Shpreh besimin se presidenti i sapozgjedhur Ilir Meta do të sillet si një president pro-europian." Kshu është shprehur
Parlamenti Evropian i jep dy jave kohë Ivanovit për të dorëzuar mandatin Eduar Kukan, Knut Fleckenstein dhe Ivo Vajgl sot kanë kërkuar nga Gjorge Ivanov të respektojë vullnetin e shumicës së re
Kukan mesazh politikanëve: Po presim ndryshimet politike Eurodeputeti i Bashkimit Europian për Maqedoninë, Eduard Kukan, gjatë një interviste për "European Western Balkans", ka
Kukan: Rajoni në tension, Shqipëria dhe Maqedonia në krizë Eurodeputeti Eduard Kukan në një intervistë për EWB ka komentuar situatën politike në mbarë rajonin. Kukan deklaron
Kukan e Fleckenstein japin alarmin:Ja çfarë rrezikon vendi nëse nuk shkohet në zgjedhje? Eurodeputetët Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein kanë deklaruar se situata politike në Shqipëri mund të ndikojë ngativis
Kukan, thirrje për dialog: S’mund të ketë zgjedhje pa opozitën Eurodeputeti Eduard Kukan në një intervitë për RTSH u ka bërë thirrje forcave politike në Shqipëri që të arrijnë një ma
Kukan: Bojkoti i Parlamentit po bëhet "sport" në Ballkan "Bojkoti i Parlamentit është shndërruar në sport në rajonin e Ballkanit", ka thënë eurodeputeti, Eduard Kukan, gjatë deb
Poposki përgënjeshtron eurokomisionerin Kukan: Më keni nxjerrë nga konteksti Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki, ka reaguar menjëherë ndaj deklaratës së eurodeputetit Eduard Kukan, i