999 rezultate për

kujtuar

Tërmet i fuqishëm në Turqi (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak më parë Turqinë jug-lindore duke shkaktuar panik tek banorët. Nga të dhënat para
Sot në Shkup “Marshi i Paqes” për ta kujtuar Masakrën e Srebrenicës Sot në Shkup të Maqedonisë së Veriut do të mbahet “Marshi i Paqes” për ta kujtuar masakrën e Srebrenicës. Marshi do t
"Turp" për Venerën, puth moderatorin duke kujtuar se ishte Lindi i saj (FOTO LAJM) Venera Lumani mori pjesë për herë të parë në një event me fustane nusërie. Gjatë një interviste të saj për emisionin ‘Jo
Bashkia e Tiranës kurora me lule tek shtatorja e Ismail Qemalit Me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të atit të Pavarësisë së Shqipërisë, Bashkia e Tiranës vendosi në nderim
Tomi fut të dashurat në një grup WhatsApp-i për Krishtlindje, aty pastaj ndodh gjëma (FOTO LAJM) Nëse keni menduar ndonjëherë se si do të ishte që të bashkonit të gjitha ish-të dashurat tuaja, personi në fjalë e ka gj
Çlirimi i Tiranës, homazhe tek monumenti "Ushtari i Panjohur" (VIDEO) Në mëngjesin e 17 nëntorit të vitit 1944, pas 19 ditë e net luftë të ashpër e të pandërprerë, kryeqyteti i Shqipërisë, T
Dhimbje dhe lot, Leicester kujton ish-presidentin Vichai (FOTO LAJM) Sot u zhvillua ndeshja e parë në stadiumin e Leicesterit pas tragjedisë së datës 27 tetor ku pronari i “Dhelprave” humbi
Zbulohet pse Vuçiç takoi Fikret Demirin në Kosovë Aleksandar Vuçiç ka takuar një shok të ushtrisë gjatë vizitës dje në Kosovë. Miku i Vuçiq është Fikret Demiri, nga ko
Armina Mevlani ka ditëlindjen, por shihni çfarë kujton (FOTO LAJM) Në një ditë speciale si e sotmja, shpesh janë kujtimet dhe momentet speciale ato që e bëjnë më të bukur ditën. Përme
Fotoja e rrallë nga dasma e Dritan Priftit, bashkëshortja e kujton me këtë dedikim (FOTO LAJM Disa data mbeten festë edhe pas vdekjes. Këtë e ka treguar bashkëshortja e Dritan Pritit. Prej disa muajsh ish-depute
Nuk është Messi, por futbollistët e Irakut nxitojnë të bëjnë foto duke kujtuar se është ai (VIDEO) Ky është padyshim sozia më e mrekullueshme që mund të kemi parë ndonjëherë. Gazetari iranian kudo që shkon dhe kudo
Lori Hoxha, poza në plazh duke kujtuar këtë pasazh të njohur filmi (FOTO LAJM) Trashëgimtarja e Top Medias, Lori Hoxha, është ndër femrat e njohura që çmohen edhe për dukjen e tyre. Ndërsa në rrjetet
Putin tregon muskujt, zhytet në liqenin e ngrirë (FOTO LAJM) Presidenti rus Vladimir Putin ka veshur rrobat e banjës dhe u zhyt në ujërat e ngrira të një liqeni të enjten, duke resp
Hueyda ka një dedikim: Prej disa minutash nuk rresht se kujtuari ata qe me kane tradhetuar Hueyda El Sayed ka publikuar një status ditën e sotme ndryshe nga herët e tjera. Teksa përshkruan përsëri ndjesitë n
Uilliam dhe Harry zgjedhin skulptorin e Dianës Statuja, që do të bëhet 20 vjet pas vdekjes së Lady D, do të realizohet nga Ian Rank-Broadley, autori i portretit të mbr
Majlinda Bregu ashpërson tonet: Gruaja nuk duhet kujtuar vetëm kur vritet Projektrezoluta për dënimin e dhunës kundër gruas ka kaluar në Parlament. Të gjitha partitë kanë votuar pro kësaj rez
Fjalët emocionuese të Vin Diesel, 4 vjet pas humbjes të Paul Walker (FOTO LAJM) Një nga yjet hollivudiane, Paul Walker, humbi jetën në një aksident tragjik më 30nëntor të vitit 2013. Vdekja e tij p
Gruaja e Dr.Florit prek zemrat e të gjithëve (FOTO LAJM) Vdekja e Dr. Florit në vitin 2014 u konsiderua si një nga vdekjet më të dhimbshme. Bashkshortja e të ndjerit tashmë,
Tahiri sulmon Metën e Berishën: Vranë e vodhën e prapë ia hodhën Saimir Tahiri vazhdon fjalën e tij në konferencën për media ku po reagon për herë të parë në lidhje me akuzat e rënda të
Një gol për tu kujtuar nga Real Madrid: Nga 11 lojtarë brenda 107 sekondave bëhen 44 pasa (VIDEO) Një aksion fantastik i Realit të Madridit kundër Deportivos, u përfundua në rrjetë nga Casemiro i siguroi prekjen përfun