999 rezultate për

kujtohen

Kujtohen Balluku dhe Veliu, shkojnë në Qafë Thanë ku ka me dhjetra qytetarë të bllokuar (VIDEO) Ministrja Belinda Ballu është ‘kujtuar’ që të shohë nga afër situatën e dhjetëra qytetarëve që persona prej dhjetë orësh
Ju kujtohen sandalet tona të fëmijërisë? Rikthehen, por me një çmim marramendës Shtëpitë e mëdha të modës rikthejnë herë pas here modën e viteve të kaluara. Të njëjtën gjë ka bërë Gucci dhe firmat
Politikanët kujtohen për Ljarjan pas vdekjes: Peng që nuk e përcjellim siç e meritonte Politikanë të shumtë kanë shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta e aktorit dhe regjisorit të madh, Rikard Ljarja.
"Si flini i qetë, nuk ju kujtohen skeletet në dollap?", Berisha i përgjigjet gazetari Ish kryeministri Sali Berisha, duke komentuar videon e publikuar nga Artan Hoxha, ku duket kryetari i Bashkisë së Bulqiz
"Muret do të ngrihen sërish, engjëjt kujtohen përgjithmonë" (VIDEO) Derbi i kryeqytetit kundër Tiranës është përdorur nga tifozë të Partizanit për të dërguar mesazhe sensibilizuese me të p
Përkujtohen 27 të masakruarit e Lagjes së Trimave në Prizren Sot në Lagjen e Trimave në Prizren do të përkujtohet 20 vjetori i masakrës të forcave ushtarako policore të Serbisë, në
Ju kujtohen? Çiftet më të dashura të filmave shqiptarë (FOTO LAJM) Përtej propagandës dhe indoktrinimit të popullsisë, filmat gjatë regjimit komunist përmbanin edhe copëza interesante nga
Messi nuk njeh kufij, dy çmime në një ditë Lionel Messi nuk njëh të ndalur për sa u përket trfove përsonal. Ylli i Barcelonës së fundmi ka marrë sot çmimin si
Ju kujtohen sandalet tona të fëmijërisë? Rikthehen, por me një çmim marramendës Shtëpitë e mëdha të modës rikthejnë herë pas here modën e viteve të kaluara. Të njëjtën gjë ka bërë Gucci dhe firmat
Përkujtohen të rënët e epopesë së lavdishme të Vrrinit Në kuadër të shënimit të 20-vjetorit të Epopesë së Vrrinit në Prizren do të organizohen një sërë aktivitetesh. Në dit
Fjalimi historik i veteranit për 20 mijë veteranët fallco Ish-luftëtari i UÇK-së, Lekë Dobruna, duke shkruar për veteranët që kundërligjshëm kanë fituar statusin, u ka treguar pë
Këto momente të fazës së grupeve do kujtohen gjatë Faza e grupeve është mbyllur mbrëmjen e djeshme pas përfundimit të ndeshjeve të fundit të grupit G. Tashmë na pret n
Përkujtohen të vrarët në Kumanovë Shumë qytetarë nga vendet të ndryshme sot kanë përkujtuar Beg Rizën në varrezat e dëshmorëve në Gllogjan. Rizaj u vra
Sot përkujtohen dëshmorët në Tërstenik të Drenasit (EMRAT) Në fshatin Tërstenik të Drenasit mbahet tubim përkujtimor në nderim te Dëshmorëve dhe Martirëve të lagjes Gashani. Ja
Ju kujtohen Xhensila dhe Bes Kallaku ditën e fejesës së tyre? (FOTO LAJM) Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një ndër çiftet më jetëgjatë të shoëbiz-it shqiptar. Pas disa vitesh bashkëje
Makina të pazakonshme që do të kujtohen gjatë (FOTO LAJM) Krijimi i disa shoferëve nuk i njeh kufij. Këto makina u bënë thjesht për të zbavitur këdo që i sheh ata dhe të kth
Foto e rrallë e Zahir Pajazitit në Tiranë Sot, si asnjë ditë më parë, kujtohen të rënët për lirinë e atdheut. Në 105 vjetorin e shpalljes së Shqipërisë shtet, kuj
Përkujtohen këta heronj të UÇK-së Nesër në Rahovec organizohen aktivitete për shënimin e 19-të vjetorit të rënies së Heronjve të Kombit Xhelal Hajda-Toni,
Emigrantë kanë filluar të "kujtohen" për tër afërmit në Shqipëri Paratë që emigrantët, të cilët punojnë jashtë vendit kanë sjellë tek të afërmit e tyre në fshatrat dhe qytetet shqiptare
Përkujtohen dëshmorët e fshatit Zatriq Në fshatin Zatriq të Komunës së Rahoveci, në 19 vjetorin e rënies së dëshmorëve Mazllum Kastrati, Xhafer Vehapi dhe Esat