999 rezultate për

kujtese

Vajza 16-vjeçare çdo ditë humb kujtesën, historia e dhimbshme si nëpër filma Të humbësh kujtesën çdo ditë! Është kjo historia e 16-vjeçares amerikane Riley Horner, nga Illinois, e cila çdo ditë rij
Zgjohet çdo ditë në 11 qeshor, 17-vjeçarja që humb kujtesën çdo 2 orë (VIDEO) Jeta e një 17-vjeçarje ndryshoi pasi ajo pësoi një aksident të rëndë. Adoleshentja Riley Horner nga Illinois zgjohet
Ky shqiptar mban rekord: Kujton gjithçka Entela Resuli Idriz Zogaj, shqiptar nga Kosova që jeton në Suedi, prej vitesh merret me sportin e kujtesës, me
A mund të fshihen kujtimet negative? Shkencëtarët kanë gjetur një përgjigje Njerëzit me depresion kanë tendencë të mendojnë dhe të i ri mendojnë gjërat në një mënyrë negative. Depresioni mundet
Dëshmoi para prokurorëve belg, Balla: Kujtesë Bashës të paguajë gjobën për shpifje Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar pasi Basha dëshmoi so
Ushqimet që ndihmojnë kujtesën dhe parandalojnë sklerozën Mjekët e trajtojnë sklerozën multiple me ilaçe imunosupresive dhe steroide, duke menduar gabimisht se bëhet fjalë për nj
Gratë të cilat punojnë kanë këtë përfitim tepër të rëndësishëm shëndetësor Te keni një punë me pagë mund të i mbrojë gratë nga humbja e kujtesës kur janë në një moshë më të vjetër, kjo sipas një
Jeni rëndë me kujtesën, kërputhat ju ndihmojnë Konsumimi i kërpudhave më shumë se dy herë në javë mund të parandalojë problemet me kujtesën dhe të folurit që shfaqen p
Shivai humb kujtesën, nuk e mban më mend Anikën Anika ndjen se diçka e keqe do ndodhë pasi byrzylyku i saj prishet. Shivai e qetëson Anikën duke ja rregulluar byrzylyku
Nëse harroni shpesh mos u mërzisni, keni një cilësi të jashtëzakonshme Harroni shpesh data të rëndësishme, siç janë ato të ditëlindjeve të miqve, apo edhe ndonjë fjalë të rëndësishme përgjatë
Sporti dhe Sigurimi mbyllin me suksese aktivitetin Ditët e Kujtesës Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë (IDMC) me mbështetje nga Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) përmbylli sot edic
Jo vetëm peshku, një grusht arra në ditë bën mrekulli për kujtesën Vetëm një grusht me arra në ditë mund të përmirësojë kujtesën, thuhet në një studim. Të hash arra, përmirëson perform
Rozmarina lufton sëmundjet mendore dhe përmirëson kujtesën Një grup ekspertësh kanë zbuluar se nuhatja e rozmarinës mund të rrisë kujtesën me 75%. Gjethet e kësaj bime janë përdor
Kikirikët parandalojnë humbjen e kujtesës A e dinit se kikirikët përmbajnë më shumë antioksidantë se karotat dhe mollët? Kikirikët janë të pasur me kalcium që ndi
Kikirikët parandalojnë humbjen e kujtesës A e dinit se kikirikët përmbajnë më shumë antioksidantë se karotat dhe mollët? Kikirikët janë të pasur me kalcium që ndi
A e dini se ekziston një bimë, të cilën nëse e nuhat të forcon kujtesën? Ata që janë në sezon provimesh mund të forcojnë kujtesën duke nuhatur aromën e rozmarinës. Kjo bimë me gjethe të imëta s
Menopauza e vonshme mund të mbrojë kujtesën e grave Hulumtimi i ri, i botuar në revistën Neurologji, tregon se një shfaqje e vonë e menopauzës mund të përfitojë aftësitë e
Mos u ndjeni keq, mënyrat për të forcuar kujtesën tuaj Të gjithëve ju ka ndodhur që ta vuajnë faktin e kujtesës së dobët. Por ama ka disa mënyra që mund t'ju ndihmojnë ta
Nje kujtesë për kukësianët: Kujdes nga intrigat e Edi Ramës! Nga Enver Bytyçi Sot ishte ditë “ballfaqimi” e qeverisë me realitetin e krijuar në Kukës. Në parlament dhe p
Zvogëloni kaloritë dhe ulni rrezikun për kancerin e humbjen e kujtesës Ulja e kalorive zvogëlon rrezikun e kancerit dhe të sëmundjes Alzheimer. Dieta me më pak kalori e ngadalëson metabolizmi