999 rezultate për

kujt

Infektohen me koronavirus tetë punonjës të Shtëpisë së Fëmijës Ka shkuar në 8 numri i personave të prekur me Covid në Shtëpinë e Fëmijës në Vlorë. Mësohet se sot dy persona të tjer
"E kishte sa një krimb", ish-pornostarja "turpëron" futbollistin (FOTO LAJM) Pasi i dha fund karrierës si aktore porno, Mari Cielo Pajares ka vendosur që t’i hedhë kujtimet e saj në një libër autob
Nga problemet me kujtesën tek rënia e flokëve, këto janë disa nga pasojat afatgjata të Covid-19 Studime të ndryshme kanë zbuluar pasoja të shumta që lë Covid-19 tek personat e infektuar. Së fundmi, raportohet se pers
Disa nga efektet afatgjata të COVID-19: Dhimbje koke, humbje kujtese dhe ekuilibër i dobët Personat e intubuar e të shtruar në spital për javë të tëra pa lëvizur, ngrënë apo folur siç duhet vazhdojnë ende t’i nd
"Legjendë e gjallë e flamurit më të bukur në botë", Rama kujton Adem Jasharin Kryeministri Edi Rama ka kujtuar më një postim në rrjetin social, 65 vjetorin e lindjes ka kujtuar Adem Jasharin. R
Balerina shqiptare: Meshkujt e mëdhenj i trajtojnë femrat më mirë sesa të rinjtë E ftuar pasditen e sotme në emisionin "Rudina" në Tv Klan, ishte balerina e njohur Adela Lami. Tema e sotme se çfarë
Pse nuk duhet të uleni këmbë mbi këmbë Shumë njerëz, si burrat, ashtu edhe gratë, mbajnë një qëndrim këmbë mbi këmbë, kur ulen. Por ju duhet të dini se kjo poz
Humbi të afërmit nga tërmeti, Evi Reçit shpërthen në lot pas kamerave (VIDEO) Si sot një vit më parë u rregjistrua tërmeti tragjik i 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona. Moderatorja Evi Reci,
A e dini se ekziston një bimë, të cilën nëse e nuhat të forcon kujtesën? Ata që janë në sezon provimesh mund të forcojnë kujtesën duke nuhatur aromën e rozmarinës. Kjo bimë me gjethe të imëta s
Një vit pas tërmetit, Evi Reçi përkujton 7 personat e afërm që humbën jetën (FOTO LAJM) Më 26 nëntor të vitit që lamë pas, këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi humbi shtatë persona të afërm për shkak të tërmet
"Kujt i plasi për Krishtlindjen", Melania Trump festë në "morg" (FOTO LAJM) Ditën që Donald Trump i hapi rrugën kalimit të pushtetit tek Joe Biden, e shoqja e tij, Melania, u me buzën në gaz para
"Nuk do shisnim Ibrën dhe Silvën", Galliani kujton golin e famshëm të Muntarit Berlusconi ishte një nga protagonistët e Milanit të kohëve të arta, megjithatë një përgjegjësi te madhe në gjetjen e loj
Krah dy këngëtareve të njohura, Kujtim Gjuzi poston fotot me kostum popullor (FOTO LAJM) Deputeti Kujtim Gjuzi ka publikuar foto nga qyteti i Krujës, ku k pozuar në krah të dy këngëtareve të njohura, Maja dhe
7 vite nga humbja e Sokol Olldashit, e ëma rrëqeth me kujtimin për të birin Si sot 7 vite më parë, politikani i njohur i PD Sokol Olldashi humbi jetën në një aksident tragjik teksa udhëtonte nga E
Daja: Jemi Partizani, nuk i druhemi askujt! Kundër Laçit taktika nuk vlen Ilir Daja, trajneri i Partizanit, ka dalë para mediave ditën e sotme dhe ka folur për sfidën e radhës në kampionat kundë
HOROSKOPI/ Shenjat që s'do i tregonin kurrë sekretet tuaja Ju ka ndodhur ndonjëherë t’i keni rrëfyer një sekret një shoku ose shoqeje dhe të nesërmen ta kenë mësuar të gjithë?
Vrasje, rrëmbime dhe trafiqe, kujt i trokiti sot OFL në derë Operacioni Forca e Ligjit ka shkuar në Elbasan e Peqin, ku 5 të dënuarve për vepra të ndryshme penale u ka dërguar kërke
Videoklip romantik me Shqipen, Mevlani tregon kujt nga vajzat e "Përputhen" ja dedikon këngën (FOTO LAJM) Konkurrenti i “Përputhen”, Mevlan Shaba, u komentua gjatë së fundmi në rrjet pasi u shfaq në klipin e këngës së tij, me
Meta përkujton vdekjen e vëllait të Haradinajt: Heronjtë e Kombit Presidenti Ilir Meta ka publikuar në “Facebook” një foto të Ramush Haradinajt dhe vëllait të ndjerë Luan Haradinaj, i ci
Rama nuk mban përgjegjësi për të vetët, "lëshon" Ervin Bushatin Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp ditën e sotme ka deklaruar se Partia Socialiste nuk bëhet mburojë e as