999 rezultate për

kujdesit

Përveç kujdesit nga virusi, ja çfarë këshillojnë mjekët psikologë për kohën e pandemisë Specialistët e shëndetit mendor rekomandojnë që në këto ditë të vështira izolimi, njerëzit duhet gjejnë mënyra për të lë
Skandali në Gjirokastër, emigranti me COVID-19 mund të ketë infektuar dhjetra njerëz Pavarisht se ishte një ndër vendet e pastra nga COVID-19, Gjirokastra ka mundësi të kthehet në një vatër për COVID-19 pë
Përmirësohet situata në Itali, për herë të parë ka më shumë respiratorë sesa pacientë Italia më në fund po fillon të marrë frymë nga koronavirusi. Për herë të parë që nga shpërthimi i pandemisë së coronavir
4 gabimet më të mëdha që vajzat bëjnë gjatë kujdesit të fytyrës Mospastrimi i fytyrës para gjumit Nëse e shmangni këtë procedurë, e rrezikoni lëkurën tuaj. Si? Numër i madh i bakter
Nën ''ethet'' e pandemisë, infermierja 21 vjeçare bën gati testamentin (FOTO LAJM) Një infermiere 21-vjeçare ka treguar se si është shkruar testamenti i saj, sepse ka frikë se mos mund të vdiste nga koro
Fizioterapistja humb jetën nga Covid-19 në muajin e tetë të shtatzanisë (FOTO LAJM) Një fizioterapiste, i cili u diagnostikua me koronavirus kur ishte 32 javë shtatzënë ka vdekur nga sëmundja, por mjekët
Ekspertët bëjnë paralajmërimin e fortë: Çfarë do të duhet për të ''sheshuar'' kurbën e COVID 19 e keni dëgjuar shprehjen “rrafshoni kurbën”. I referohet përpjekjes për të ngadalësuar transmetimin e Covid-19, me qëlli
Zaev: I dëgjova bisedat, masat e kujdesit janë ndërmarrë Fëmijët e mi dhe familja ime janë të shenjta siç janë të shenjtë familja dhe fëmijët për secilin qytetar dhe nuk do të l
Nga drita deri tek sasia e ujit, këshilla thelbësore rreth kujdesit të bimëve Kur të blini lule, mendoni mirë për zgjedhjen që bëni, sepse luleve duhet përshtatur ambientin ku rriten. Se për çfarë l
"Mos e hani bukën e nxehtë", trondit mjeku rus: Njeriu nuk vdes nga kanceri, por nga mungesa e kujdesit Dr. Guruprasad Reddy BV nga universiteti shtetëror i mjeksësisë në Moskë thotë, se askush nuk duhet të vd.esë nga kancer
4 punonjit e Kujdesit Shëndetësor në Elbasan preken nga turbekulozi 4 punonjës të Fondit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor në Elbasan dyshohet se janë prekur nga sëmundja e turbekuloz
Po ikin në Gjermani, por Rama ka vendosur t'ua nxijë jetën mjekëve dhe infermierëve Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Ndërsa numri i mjekëve dhe infermierëve në Shqipëri po pëson tku
Njihuni me shqiptarin që ndihmon për punësimin e infermierëve në Gjermani Eksperti i infermierisë dhe njëkohësisht ndërmjetësues i licencuar për punësimin e infermierëve të rinj nga Shqipëria, M
10 hapat e kujdesit të lëkurës këtë periudhë Drita, temperaturat dhe lagështia e ajrit kanë ndikim të drejtpërdrejtë në lëkurë: në fillim të çdo stine duhet të ndrys
10 hapat e kujdesit të lëkurës këtë periudhë, ja produktet thelbësore Drita, temperaturat dhe lagështia e ajrit kanë ndikim të drejtpërdrejtë në lëkurë: në fillim të çdo stine duhet të ndrys
Mungesa e kujdesit shtetëror po ua rrezikon jetën pacientëve Një fëmijë i diagnostikuar me fibrozë cistike kohë me parë dyshohet se ka vdekur si pasojë e mungesës së një hapësire të
Prindërit e vajzës së shfrytëzuar seksualisht, ngrenë akuza mbi shtëpinë e kujdesit për fëmijë Prindërit e vajzës së mitur, R.I, e strehuar në shtëpinë e kujdesit për fëmijë me probleme eduaktive-shoqërore “25 maji”
Regjistrohet rasti i parë i një personi të prekur nga virusi i gripit H7N4 Kina regjistroi rastin e parë në botë të një personi të prekur nga gripi i shpendëve H7N4. ”Ky virus u identifikua te
4 gabimet më të mëdha që femrat i bëjnë gjatë kujdesit të fytyrës A keni edhe ju zakone të këtilla, është koha t’i ndryshoni! Mospastrimi i fytyrës para gjumit Nëse e shmangni këtë
Maqedonia përgatit strategjinë për uljen e vdekshmërisë së foshnjave Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot informoi se në vijim janë bisedime intensive me mjekët e shërbimit pediatrik,