999 rezultate për

kujdesemi

Hoti: Do të kujdesemi që VV-ja të mos vijë kurrë në pushtet Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje është “duke u çmendur vetëm
Shqipëria në shtet-rrethim, Kryemadhi e kalon kohën duke hekurosur këmishat e Metës? (FOTO LAJM) E gjithë Shqipëria tashmë është në karantinë. Qeveria ka bërë thirrje që banorët të mos dalin nga shtëpia, dhe të ruajn
Haradinaj ha drekë me studentët: Kujdesemi për ju Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj, sot ka drekuar me studentët e Universitet
Si të kujdesemi për piercing-ët ? Piercing-ët janë kthyer nw trendin e momentit. Shumë persona preferojnë t’i krijojnë ato në mënyra të veçanta dhe unike,
Si të kujdesemi për lëkurën gjatë verës Në mënyrë që lëkura e zhveshur të duket e bukur, është e nevojshme përgatitja e saj dhe rikthimi i dëmeve që mund t’i je
Rama: Do kujdesemi edhe për demokratët që u braktisën Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Gjirokastrës në kuadrine takimeve "Bashkia që duam". Ndër të tjera në fjali
Gattuso kërcënon lojtarët e Milanit Trajneri i skuadrës së Milanit, Genaro Gattuso tha se nuk do të tolerojë më asnjë gafë. Ai kërkon tre pikët e radhës.
Si të kujdesemi për infeksionin e prostatës Prostata mund të sëmuret në çdo moshë të mashkullit dhe jo vetëm në moshën e pleqërisë (në pleqëri zakonisht ajo preket
Si reagon organizmi jonë kur bën ftohte, ja si duhet të kujdesemi Shqipëria dhe vende të tjera të Mesdheut gëzojnë një mot përgjithësisht të mirë me diell, por kur dimri troket, i ftohti
Epoka bombastike e teknologjisë, si të kujdesemi për fëmijët? Çfarë prindërit po bëjnë sot është e paprecedentë. Brezi i tanishëm dhe ai përpara tyre, u lindën në një botë të përparu
Shoqja e Arielës: Do të kujdesemi që Aldoseni të marrë dënimin e merituar Ditën e sotme studentët e Fakultetit Juridik kanë nisur një marrshim për studenten e tyre të vrarë, Ariela Murataj.
Si të kujdesemi për duart në dimër Të kujdesemi për fytyrën tonë tani është një zakon i mirë, por edhe gjymtyrët tona meritojnë të njëjtën vëmendje. Pë
Mënyrat se si të kujdesemi për sytë Lodhja dhe skuqja e syve janë ndër simptomat më të shpeshta që ndeshim në jetën e përditshme, si pasojë e përdorimit të
Iseini: Do kujdesemi për Gostivarin si sytë e ballit Koalicioni Aleanca për Shqiptarët (RDK dhe UNITETI) në axhendën e takimeve elektorale këtë herë ishin në fshatin Debresh
Si të kujdesemi siç duhet për dhëmbët Larja e dhëmbëve rregullisht dhe përdorimi i fillit dentar ndihmon në shëndetin e dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve, si dh
Si të kujdesemi për orkidetë, disa këshilla Orkidetë janë që prej disa dekadash lulet e preferuara për t’u vënë në shtëpi dhe arsyeja është padyshim pamja e tyre el
Si të kujdesemi për orkidetë Orkidetë janë që prej disa dekadash lulet e preferuara për t’u vënë në shtëpi dhe arsyeja është padyshim pamja e tyre el
17-vjeçarja braktis foshnjën në maternitet, mjekët: Prej 4 muajsh kujdesemi për vogëlushin Shtrati nr.99 në repartin e reanimacionit të maternitetit të Durrësit, prej muajsh nuk është liruar asnjëherë. Aty po rr
Ja si të kujdesemi për sytë? Ja ushqimet që duhet të hamë! Sytë janë ato që preken më shpesh nga një mënyrë jetese jo e shëndetshme. Shumë orë në kompjuter, si dhe tymi i duhanit
6 gabimet që prishin pajisjet elektronike (FOTO LAJM) Shumë shpesh, pajisjet tona elektronike fillojnë të prishen vetëm një vit pasi e kemi blerë. Dhe, në shumicën e rast