999 rezultate për

kufizuese

Arabia Saudite rihap xhamitë, por jo Meken Arabia Saudite ka rihapur xhamitë të dielën për herë të parë pas më shumë se dy muajsh të masave kufizuese si pasojë e k
Spasovski: Nëse përkeqësohet situata, rikthejmë kufizimet Maqedonia e Veriut është një nga vendet e fundit në rajonin e Ballkanit Perëndimor që sot publikoi masat lehtësuese si d
Kreu i OBSH bën apelin e rëndësishëm: Bëhuni gati për një valë të re pandemie Prej ditës së sotme, shumë vende evropiane filluan lehtësimin e masave parandaluese ndaj koronavirusit. Lidhur me kët
Meta i përmend sërish Ramës kushtetutën: Të bëhet kujdes me masat Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku i bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë
Binden shqiptarët, çfarë ndodhi gjatë natës në Tiranë (VIDEO) Policia e Tiranës ka vijuar kontrollet me qëllim zbatimin e masave të marra për parandalimin e koronavirusit. Në bash
"Nuk i vjen keq nëse marrin gjobë", shqiptarët të pabindur ndaj masave kundër pandemisë (VIDEO) Policia e Shtetit vijon kontrollet me qëllim zbatimin e masave kundër pandemisë, ku konkretisht për ata të cilët shkelin
SKANDAL/ Skuadra e Serie A dështon me vijat kufizuese Një situatë sa qesharake aq edhe e çuditshme nga vjen nga Italia dhe më konkretisht Seria A. Teksa po përgatitej për
BE, luftë plastikës. Masa kufizuese për përdorimin dhe taksë mbeturinave Bashkimi Europian ka vendosur t’u shpallë luftë mbetjeve plastike. Në fokusin e tij janë produktet plastike njëpërdorims
Parkimi falas në Tiranë, ja si mund të pajiseni me kartë rezidenti (FOTO) Bashkia e Tiranës ka nisur shpërndarjen e kartave të rezidentit për qytetarët në zonën e Bllokut “Shushica”, të cilët pë
Burg për maniakun italian që përndiqte 33 vjeçaren shqiptare Një 51 vjeçar italian që tashmë ndodhet në burg, ka torturuar për vite me radhë një grua me origjinë shqiptare, pasi ai
Prokurorët kërkojnë masa kufizuese për Limajn Pas zhvillimit me dyer të mbyllura të seancës dëgjimore kundër Fatmir Limajt dhe të akuzuarve të tjerë për rastet e njoh
Masa kufizuese e importit skadon më 2 shtator Zëdhënësi i qeverisë Aleksandër Gjorgjiev ka thënë se masa restriktive nga e cila më shumë ka pësuar Serbia do të skadoj
Chelsea: Luiz, futbollisti më i fundit me maskë (FOTO LAJM) Tani është e konfirmuar: David Luiz theu hundën gjatë përplasjes me shokun e skuadrës Thiago Silva në pjesën e parë të n