999 rezultate për

kufizuar

Nga 1 tetori, emigrantët do të ndiqen me detektivë në Zvicër Në Zvicër, midis viteve 2009 dhe 2016, detektivët u përdorën në rreth 220 hetime në vit. Dy të tretat e atyre që u përsh
Kosovë, 38.000 fëmijë me aftësi të kufizuara nuk vazhdojnë shkollën Fondi për Fëmije i Kombeve të Bashkuara vlerëson se rreth 38.000 fëmijë me aftësi të kufizuara në Kosovë, nuk do të vijo
I përdhunuan djalin me aftësi të kufizuara, nëna tregon çfarë i tha policia Një ngjarje e rëndë abuzimi seksual u shënua dje në qytetin e Elbasanit, duke tronditur opinionin publik, ku një 42-vjeç
Me reshje dhe vetëtima, mësoni motin për nesër (TABELA) Ashtu siç ka ndodhur edhe ditët e shkuara, edhe e nesërmja pritet të jetë sërish me mot të lagësht dhe reshje shiu në po
E rëndë në Itali, shqiptari përdhunon minorenen me aftësi të kufizuara Një shqiptar në Itali është arrestuar dhe do të dënohet pasi ka kryer një akt shumë të rëndë në Itali. ai akuzohet pë
Granit Xhaka me zemër të madhe, lumturon tifozin e vogël me aftësi të kufizuara (VIDEO) Granit Xhaka ka qenë mik me djaloshin e vogël që nga viti 2015, kur e shoqëroi atë në fushë, në ndeshjen e tij të parë s
Shoku fundos shqiptarin: Hoqi pantallonat dhe e çuan në rërë Tre ditë pasi përdhunoi dhe hodhi në det studenten greke 21-vjeçare Eleni Topaludhi, shqiptari Aleksandër Luca është për
99% e personave me aftësi të kuzifuara janë të papunë Në Kosovë nuk po gjen zbatim Ligji për aftësim, riaftësim dhe punësim për personat me aftësi të kufizuara – Ligj ky i ci
Festat, kryebashkiaku shpërndan dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe romë (FOTO LAJM) Festat e fundvitit dhe atmosfera e gëzueshme që ato ofrojnë kanë trokitur edhe për fëmijët me aftësi të kufizuara të ins
"Shteti nuk më dha bursë", rrefimi prekës i studentit me aftësi të kufizuara (VIDEO) Tre studentë me aftësi të kufizuara sollën në emisionin “Opinion” të vërtetën e hidhur të kushteve me të cilat ata përba
Personat me aftësi të kufizuar vuajnë për trajtime shëndetsore Personat me aftësi të kufizuara në Kosovë nuk i marrin të gjitha shërbimet e nevojshme shëndetësore për trajtimin e tyre
Reshjet pushtojnë vendin, si do të jetë moti gjatë pasdites E hëna ka nisur me reshje në një pjesë të mirë të vendit dhe kështu pritet të vijojë. IGJEUM ben me dije se nuk përj
Kjo është makina e preferuar e të fortëve shqiptarë (FOTO LAJM) Ky supermjet, prodhim i “Mercedes-it” i cili preferohet nga të gjithë pasanikët nëpër botë, është pa dyshim edhe një mak
8 familjarë me aftësi të kufizuara, historia e trishtë e familjes shqiptare (FOTO LAJM) Në këtë shtëpi bosh pa dyer dhe dritare jetojnë 8 persona me aftësi të kufizuara. Ata nuk flasin as dëgjojnë. Orgito
Po prisni Lotarinë amerikane? Avokati: Vizat janë të kufizuara Nëse jeni fitues i lotarisë amerikane do t’ju kërkohet të shkoni në intervistë në konsullatën ose ambasadën amerikane në
Nga sot personat me aftësi të kufizuar mund të aplikojnë për biçikleta Thirrja publike për subvencionet e biçikletave do të shpallet sot, dhe për herë të parë, njerëzit me aftësi të kufizuara
5 kg kokainë në makinë, gabimi i pafalshëm që nxorri zbuluar shqiptarin Policia ka vënë në pranga një të ri shqiptar i kapur me një sasi të madhe kokaine në makinë. Dhe çdo gjë u zbulua pa
Reçica premton ligj gjithëpërfshirës për personat me aftësi të kufizuara Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, në ditën botërore të autizmit ka thënë se MPMS, në kuadër të pë
Bëhuni gati për qentë udhëzues emoji, gjymtyrë proteze dhe karrige me rrota (FOTO LAJM) Apple dëshiron që emojit e saj të jetë më përfshirës. Gjigandi teknologjik ka propozuar shtimin e 13 emojave të rinj
Gjesti i madh nga futbollistët e Kombëtares, lumturojnë djaloshin me aftësi të kufizuar (FOTO LAJM) Lojtarët e ekipit përfaqësues kombëtar, i dhanë emocione të mëdha, një djaloshi me aftësi të kufizuara, përpara nisjes s