999 rezultate për

kufizimin

Manastirliu sqaron kufizimin e lëvizjes: Baret dhe restorantet vatrat kryesore të infeksionit Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur në Skype për emisionin “Open” në Top Channel për shifrat që Shqip
Nga nesër kufizohet lëvizja, Manastirliu sqaron si do të pajisen me autorizim personat që punojnë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar sot se ka firmosur udhëzimet për kufizimin e qarkullimit të qy
"Jo më kufizime dhe mbyllje të shtetit" Presidenti Stevo Pendarovski vlerëson se shtetet duhet të kenë strategji të tjera për menaxhimin e krizës me virusin dhe
Basha bën premtimin e madh: Nëse bëhem kryeministër, askush s'merr më tre mandate! Kreu i PD, Lulzim Basha, nënvizoi si pikë të rëndësishme të programit të qeverisjes së tij kufizimin e pushtetit. Mbr
Kosova merr masa të tjera për parandalimin e koronavirusit Institucionet ne Kosove janë të detyruara obliguara të nxjerrin vendime të reja për kufizimin e lirisë së lëvizjes mbi b
"Mesazhe shumë të dërguara", WhatsApp bën kufizimin e radhës WhatsApp ka shtuar kontrollim mbi potencialin e mesazheve private që mund të shpërndajnë dezinformata në lidhje me pande
Shfajësohet prokuroria: Nuk kemi qëllim kufizimin e lirisë së medias Prokuroria e Krimeve të Rënda sqaron urdhrin e një dite më parë për ndalimin e publikimit në media të përgjimeve të dosj
Arabi Saudite, 7 aktivistë në pranga, sfiduan kufizimin ndaj femrave në drejtim Arabia Saudite ka paralajmëruar prej kohësh se do të heqë kufizimin, që u ndalon grave të drejtojnë automjete, por përpa
SHBA i kërkon Rusisë të ndalojë kufizimin e lirisë së shprehjes Shtetet e Bashkuara shprehën "shqetësim të thellë" për, siç thanë, kufizimin e vazhdueshëm të lirisë së shprehjes në Rus
Të dielën zhvillohet Maratona e Tiranës, Bashkia plan masash për kufizimin e qarkullimit të automjeteve Të dielën e 15 Tetorit kryeqyteti do të mirëpresë Maratonën e Tiranës, në të cilën janë regjistruar për të marrë pjesë m
KQZ me vendim për kufizimin e shpenzimeve të fushatës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) miratoi Planin Operacional dhe kalendarin e aktiviteteve kryesore për organizimin e
Beqja: Bashkëpunim për të luftuar informalitetin Në konferencën e zhvilluar me grupet e interesit, “Në mbrojtje të shëndetit, kundër informalitetit”, Ministri i Shëndetë
Twitter heq kufizimin prej 140 shkronjash Twitter, ka vendosur që të heqë kufizimi në vetëm 140 shkronja. Ky ishte një limit që ishte caktuar për arsye nga më të
13 aksidente në 24 orët e fundit në Shkup Në qytetin e Shkupit, në 24 orët e fundit kanë ndodhur 13 aksidenteve automobilistike, 5 prej të cilave janë me dëme mat
Serbët vijojnë të bllokojnë rrugët në veri Serbët e veriut kanë bllokuar sot për dy orë rrugët që çojnë në vendkalimin kufitar në Jarinë. Ata e kanë përsëritur kër
"Branitellat", LSDM mbështet kufizimin e fjalimeve (VIDEO) Komisioni parlamentar për punë dhe politikë sociale, ku po debatohet propozim/ligji për branitellat, nesër do të vazhdoj
Avokati i Popullit përshëndet përkufizimin e KiE për të burgosurit politik Avokati i Popullit përshëndeti sot Rezoluten e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës: “Mbi përkufizimin e të Bu
PD apelon sërish: PS, votoni heqjen e imunitetit Partia Demokratike bërë sërish thirrje sot që lideri i opozitës Edi Rama të votojë në 6 gusht heqjen e imunitetit. Në nj
Papa kundër martesave të të njëjtit seks Martesat mes personave të të njëjtit seks janë denoncuar nga Papa Benedikti XVI. Në fjalim të mbajtur para peshkopëve am
Facebook zgjeron kufizimin për statusin Facebook ka zgjeruar më tej kufizimin e karaktereve për statuset. Në një kohë kur Tëitter vazhdon të qëndrojë konservato