999 rezultate për

kufizimet

Biden shkel urdhrin e Trump: Ndalimet e udhëtimeve do të mbeten në fuqi Administrata e Joe Biden nuk do të heqë kufizimet ekzistuese të COVID-19 për udhëtarët nga jashtë. Zëdhënësi i presid
VOA: Rastet me COVID-19 me rritje në Shqipëri, Ministria nuk i ndryshon kufizimet Në Shqipëri, autoritetet e Shëndetësisë bën të ditur sot se në dy javët e para të Janarit, incidenca e rasteve të reja m
Merkel paralajmëron javë të vështira, deri kur mund të zgjasin kufizimet Kancelarja gjermane Angela Merkel ka paralajmëruar javë të vështirë sa i takon situatës me variantin e ri të koronavirus
Masa të ashpra kundër COVID-19, Gjermania zgjat kufizimet deri në 31 janar Gjermania njoftoi se masat e saj kundër koronavirusit do të vazhdojnë deri më 31 janar, ndërsa paraqiti edhe disa kufizi
BE: Babagjyshi i Krishtlindjeve do të përjashtohet nga kufizimet e udhëtimit të COVID-19 "Babai i Krishtlindjeve" do të lejohet të udhëtojë lirshëm nëpër Bashkimin Europian pavarësisht nga kufizimet COVID-19 t
Gjermania shtyn masat kufizuese, sa do të zgjasin dhe çfarë është e ndaluar Gjermania pritet që të zgjasë afatin e masave kufizuese për përhapjen e Covid, të paktën edhe përgjatë muajit Dhjetor.
LIVE/ Hoti prezanton kufizimet e reja për mbrojtjen nga COVID-19 Qeveria e Kosovës ka shpalosur sot masat e reja kundër pandemisë. Kryeministri Avdullah Hoti ka dalë para mediave pë
Kosova vendos masat e reja anti-Covid, paralajmërohen kufizimet ekstreme Ministria e Shëndetësisë ka paralajmëruar se nesër Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës epidemiologjike rr
Vendi ku mund të dënoheni me dy vjet burg nëse nuk mbani maskë Etiopia mund t’i dënojë qytetarët deri në dy vite, nëse ata shkelin qëllimisht kufizimet që synojnë të frenojnë përhapje
Greqia nuk ia hap kufijtë Shqipërisë, shtyhet sërish hapja me dy javë Media greke Skai.gr raporton se edhe 2 javë, kufiri me Shqipërinë do të jetë i mbyllur, së bashku me atë të Maqedonisë s
COVID-19 i ndau me muaj! BE kërkon ribashkimin e çifteve të pamartuara Shumë çifte të reja e gjetën veten larg partnerëve të tyre në momentin kur kufijtë u mbyllën si pasojë e koronavirusit.
BE mban mbyllur kufijtë për shqiptarët, deri kur zgjaten kufizimet Bashkimi Europian ka përditësuar sot listën e vendeve për të cilat duhet të hiqen kufizimet e udhëtimit, duke “fshirë” t
Qeveria kthen kufizimet e lëvizjes në disa qytete, masa të reja në luftën ndaj COVID-19 Qeveria Hoti ka vendosur të kthejë masat e lëvizjes në disa qytete të Kosovës, ku numri i të prekurve me COVID-19 është
BE mbyll dyert për Maqedoninë e Veriut për dy javë të tjera Numri i ;artë i infektimeve ka bërë që BE të mos i heq kufizimet e udhëtimit për Maqedoninë e Veriut. Nga dita e sot
Hapen kufijtë e Evropës, por Ballkani perëndimor duhet të presë Komisioni Europian u ka rekomanduar vendeve anëtare që nga 1 korriku, në varësi të zhvillimit të pandemisë, të heqë kufi
Shtimi i rasteve nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut rikthen kufizimet në lëvizje Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për media, tha se qeveria ka pranuar propozimin e Komisionit pë
Mbaron "kufizimi", nga nesër hiqen fashat orare në çdo qytet Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë një postim në rrjetin social Facebook, ku ka treguar se nga dita e
Spasovski: Nëse përkeqësohet situata, rikthejmë kufizimet Maqedonia e Veriut është një nga vendet e fundit në rajonin e Ballkanit Perëndimor që sot publikoi masat lehtësuese si d
Ndryshon ora policore në Maqedoni Sot ka ndryshuar regjimi për levizje në Maqedoninë e Veriut. Regjimi nuk ka ndryshuar sikurse deri tani me vendim të Qev
BE jep lajmin e mirë për vendet e Ballkanit Perëndimor për mjetet mbrojtëse ndaj COVID 19 Komisioni Evropian planifikon të ngushtojë kontrollet mbi eksportin e pajisjeve mbrojtëse koronavirus në vetëm një produ