999 rezultate për

kufitare

16 mije euro fshehur, si u kap i riu në Rinas Një i ri është kapur me 16 mijë euro në Aeroportin e Rinasit. Policia Kufitare e Rinasit, pas dyshimeve të lindura n
DETAJET/ Si kaloi 1.3 ton kokainë në dy doganat shqiptare dhe u kap në Maqedoninë e Veriut Një sasi e madhe kokaine është sekuestruar nga një aksion ndërkomëtar policor në Maqedoninë e Veriut. Droga me një ka
Po shkonte jashtë me 12 mijë euro në çantë, 20 vjeçarja tregon arsyen e çuditshme Një 20-vjeçare nga Tirana po procedohet penalisht pasi u kap nëë aeroportin e Rinasit me 12.450 euro të padeklaruara.
U kap me mijëra euro të padeklaruara në Rinas, procedohet vajza 20 vjeçare Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjsh
Kalonte ilegalisht njerëz në Kakavijë, kapet shqiptari Një 37 vjeçar është arrestuar nga Policia Kufitare pasi akuzohet për trafikim të paligjshëm të personave jashtë kufirit
Adoleshentet shqiptare kapen "mat", donin të shkonin në Britani me letra të falsifikuara Dy adoleshentet shqiptare nuk ia dolën të mashtronin policët kufitarë në Itali. Më 14 shkurt, ato u ndaluan për kontroll
Përdori kartën false norvegjeze, 48 vjeçari në Qafë Thanë e pëson keq Një shtetas është ndaluar nga Policia Kufitare në Qafë Thënë. Policia kufitare e Qafë Thanës ka ndaluar një person pa
Policia arreston një ganez në Rinas, tentoi udhëtimin drejt BE-së me pasaportën të ngjashme Arrestohet 24-vjeçari ganez, tentoi të kalojë kufirin me dokument me ngjashmëri. Policia Kufitare në Rinas ka goditur
Policia në super aksion, çfarë u gjet në pikën doganore në Kakavijë Policia Kufitare në Kakavijë ka goditur 4 raste të krimeve ndërkufitare, si rezultat i kontrolleve të shtuara, analizës
Mjete identifikimi e karta krediti false, 42 vjeçarit i ndodh e papritura në Durrës (VIDEO) Policia Kufitare në Durrrës ka bllokouar në port pasaporta, karta identiteti, karta shëndeti dhe karta banke të falsifik
25 mijë euro në xhep, shqiptarëve u ndodh e papritura në doganë Policia kufitare në Kapshticëka sekuesteuar një shumë prej 25 miijë euro, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjsh
Sekuestrohen 41 mijë euro që po transportoheshin drejt Greqisë Policia Kufitare ka sekuestuar 41000 euro, ndërsa nis procedimi penal për personin që nuk i deklaroi ato në kufi. Se
41 mijë euro në kufi, shqiptari i kishte fshehur për t’i çuar ilegalisht drejt Greqisë Një shqiptar është proceduar penalisht pasi akuzohet se E. B., 38 vjeç, banues në Kuçovë, po udhëtonte drejt Greqisë me
Tentoi të pastronte para, sekuestrohet në Rinas shuma e madhe Policia Kufitare e Rinasit parandalon një rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.
Orë të tëra në pritje, fluks në pikat doganore Me të mbaruar pushimet e festave, emigrantët po largohen nga Kosova duke iu drejtuar vendeve ku jetojnë e punojnë. Kj
Radhë të gjata në Merdare, pritje deri në pesë orë Gjatë gjithë ditës së sotme, e gjithashtu ditët e fundit, prej pikës kufitare në Merdare për të dalë nga Kosova janë das
"Shisnin mend" me makina të vjedhura, policia bllokon 4 automjete luksoze (VIDEO) Policia kufitare në Kakavijë ka bllokuar 5 automjete të vjedhura, 4 prej tyre luksoze. Gjatë 24 orëve të fundit, kanë
Kapet punonjësi në aeroportin e Rinasit dhe një 23 vjeçare, detaji që nxori zbuluar mashtrimin Një punonjës i Rinasit dhe një vajza 23 vjeçare kanë përfunduar në pranga pas tentativës për të kaluar kufirin me dokume
Fluks në pikat kufitare, emigrantët largohen nga vendi pas festave Pasi kaluan festat e fundvitit pranë familjarëve, emigrantët po kthehehn në vendet e tyre ku punojnë dhe jetojnë. Sip
Festat kthejnë në atdhe 250 mijë emigrantë, rradhë të gjata në Kapshticë dhe Kakavijë (VIDEO) Emingrantët kanë zgjedhur ti festojnë festat e fundvitit pranë të dashurve të tyre. Përgjatë kësaj jave, policia njofton