999 rezultate për

kufitar

Nxorri jashtë Shqipërisë vëllain e mitur që të përfitonte azil, procedohet 24 vjeçarja Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht një 24-vjeçare pasi ka nxjerrë në vendet e BE-së vëllain e saj, me qël
Mbyllet Kakavija, Drejtoria e Kufirit jep lajmin e rëndësishëm për qytetarët Drejtoria e Kufirit dhe Migracioni në Gjirokastër ka bërë me dije se duke filluar nga ora 07:00 e ditës së nesërme dhe d
Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë, kush do lejohet të kalojë Duke filluar nga e Hëna nga Muriqani kalojnë vetëm personat me leje qendrimi, me leje pune, ata të cilët kalojnë tranzit
Kaos në doganën e Kapshticës, mbyllet deri më 4 dhjetor Mbyllja e pikës kufitare në Kapshticë ka krijuara kaos dhe radhë të gjata. Autoritetet greke kanë bërë me dije se pika k
Prej kohësh në vëzhgim nga policia, arrestohet 56 vjeçari në Rinas Një 56-vjeçar është arrestuar ngjatë operacionit të koduar “Lingota”, zhvilluar nga Policia Kufitare Rinas, pas një heti
Kaluan natën në komisariatin e Vlorës, flet shtetasi rus: Vetëm në Shqipëri mund të ndodhë kjo! Dmitriy Nikulin një prej rusëve që ishte në bordin e velierës së ndaluar nga policia kufitare e Vlorës gjatë ditës së dj
Muri i egërsirave, këto kafshë nuk pyesin për vijën kufitare (FOTO LAJM) Është vija kufitare që ndan jo vetëm dy shtete, por edhe dy botë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Meksikën. Por,
Tentoi të korruptonte policin kufitar, arrestohet 24-vjeçari në Rinas Një 24-vjeçar me iniciale L.L. është arrestuar nga policia pas ka tentuar të korruptojë punonjësin e Policisë Kufitare n
Me mijëra paund me vete, arrestohet në Rinas anglezja Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga dy persona. Kontrolle të shtuara për përmbushjen e kushteve për të udhët
Komisioni për Shëndetësi në Kosovë kërkon të rikthehen kontrollet mjekësore në pikat kufitare Shtetet fqinje kanë regjistruar numër në rritje të rasteve të reja ditore me COVID-19 në javën e fundit, por megjithatë,
50 euro "nën dorë" për tu larguar nga Shqipëria, e pësojnë keq qytetarët në Rinas Policia kufitare e Rinasit ka arrestuar dy persona pasi tentuan të korruptonin punonjësit me qëllim kalimin e kufirit.
U nis me bashkëshortin për në Greqi, çfarë i gjeti policia në çantë 43-vjeçares Sekuestrohen 25 500 euro në Kakavijë, procedohet penalisht 43-vjeçarja të cilës iu gjet shuma monetare. Policia Kufit
U nis drejt Greqisë me mijëra euro me vete, kontrolli në Kakavijë e nxjerr zbuluar Ditën e sotme, Policia Kufitare e Kakavijës ka sekuestruar një sasi të madhe eurosh. Shuma e eurove u gjet gjatë kont
U nis drejt Greqisë me mijëra euro me vete, kontrolli në Kakavijë e nxjerr zbuluar Ditën e sotme, Policia Kufitare e Kakavijës ka sekuestruar një sasi të madhe eurosh. Shuma e eurove u gjet gjatë kont
Kosova niset drejt Shkupit, pritje madhështore në pikën kufitare (FOTO LAJM) Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejt Shkupit ku të enjten e zhvillon ndeshjen kryesore të saj kundër Maqedonisë së Ver
Vlonjati nga Anglia fshihte mijëra paund në çantë, si u zbulua në Kakavijë Një sasi e madhe paundësh britanikë dhe eurosh është sekuestruar nga policia kufitare në Kakavijë. Nëpërmjet një njof
Po hynte në Shqipëri nga Rinasi, çfarë i zbulua në valixhe 63-vjeçarit Policia Kufitare në Rinas ka sekuestruar 67850 paund duke proceduar penalisht nje 63-vjeçar nga Tunizia. Shërbimet e
Bregu: Të hapen pikat kufitare të Ballkanit Perëndimor, kursehen miliona euro “Nëse do të kishim më shumë pika të përbashkëta të kalimit kufitar dhe nëse ato do të punonin 24 orë në 7 ditë, me lehtë
"Avazi" në pikën kufitare të Kapshticës, dhjetra qytetarë ngelen në mes të rrugës Më shumë se 50 qytetarë shqiptarë janë bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës teksa shkak mësohet të jetë bërë plotësi
Fjolla Morina arrestohet me dy pistoleta në Kukës Këngëtarja shqiptare Fjolla Morina është arrestuar me dy pistoleta në Kukës. 34 vjeçarja i kishte fshehur në makinën