999 rezultate për

kufirit

Thaçit ndryshimi i kufirit i duket temë e vogël Presidenti Thaçi në një intervistë për “Süddeutsche Zeitung” ka folur për luftën, intervenimin e NATO-s dhe për raportet
Rama del hapur, mbështet ndryshimin e kufirit në mediat evropiane Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është shprehur hapur për ndryshim të vijës kufitare mes Kosovës e Serbisë.Në një inte
Mediat serbe nxjerrin detaje, Gjermania kundër ndryshimit të kufirit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim dy këshilltarët politikë të Kancelares Angela Merkel: Jan H
Analisti gjerman: Ndërrimi i kufirit është afër, gabim vepruat Ajo që u bë e njohur verën e kaluar tani duket se është duke u përmbyllur heshturazi: Këmbimi i territoreve midis Serbis
Dy të vrarë, Venezuela mbyll kufirin me Brazilin dhe Kolumbinë Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit,
Daçiç: Putin ka pranuar që të vendoset kufiri midis serbëve dhe shqiptarëve Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se presidenti rus, Vladimir Putin, para pesë vjetëve ka rënë dakord
Kurz takon Trump, kërkon mbështetje për shkëmbimin e kufirit Kosovë-Serbi Sebastian Kurz është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Kancelari austriak Seba
Serbia gati referendum për Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, është shprehur se vënia e kufirit me Kosovën nuk është propozim zy
Thaçi ia kalon të tjerëve përgjegjësinë: Ku e mora idenë e korrigjimit të kufirit Në konferencën e Institutit Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Fi
Gazeta serbe pretendon se ka gjetur planin amerikan për korrigjimin e kufirit Çështja e korrigjimit të kufirit Kosovë-Serbi mbetet një temë e nxehtë që po bën rajonin të “vlojë” nga tensionet, ndërs
Arrestohen dy mashtruesit e emigrantëve në Lezhë Policia e Lezhës ka vënë në pranga dy persona, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kundrejt shumës monetare 1.000 euro
Ish-presidenti i Ukrainës shpallet tradhëtar pse kërkoi ndryshimin e kufirit Një gjykatë në Kiev e shpalli ish-presidentin e Ukrainës, Viktor Yanukovych, fajtor për tradhti dhe për bashkëpunim në p
Heqja e kufirit Kosovë-Shqipëri bashkim apo lehtësim i procedurave? Kosova dhe Shqipëria synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim lehtësimin e procedurave të kalimit të njerë
Ndërron jetë në krye të detyrës polici i kufirit detar, dyshimet e para Një efektiv i skafit të Policisë Kufitare Sarandë, që patrullonte detin Jon, raportohet se ka ndërruar jetë në orët e pa
Lëvizje të papritura në Policinë e Shtetit, paralajmërohen edhe drejtorët Policia e Shtetit ka pësuar ndryshime me fillimin e vitit të ri 2019 në radhët e saj. Sipas burimeve zyrtare, Tonin V
Zaev trondit serbët, mbështet heqjen e kufirit Shqipëri-Kosovë Për kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, deklarata e kryeministrit shqiptar, Edi Rama për hapjen e kufirit me Kosovën
Vuçiç lidh taksën me heqjen e kufirit me Shqipërinë Beogradi zyrtar ka reaguar pas njoftimit në Kosovë se nga fundi i marsit nuk do të ketë kontrollime kufitare mes Kosovës
Thaçi sërish paralajmëron korrigjim të kufirit me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se Kosova është e gatshme për dialog me Serbinë dhe për arritjen e një marrëves
Mustafa: Korrigjimi i kufirit mbështetet edhe nga Haradinaj dhe Veseli Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka komentuar idenë e presidentit Hashim Thaçi për korrigjimin e
Ministria jep detaje nga dëmtimi i kufirit Maqedoni-Greqi Përfaqësuesit e pjesës maqedonase të Komisionit kufitar për Sektorin 3 dhe 4, së bashku me përfaqësuesit e ministrive gr